زندگینامهفرهنگ و هنر

تحقیق درباره حضرت مریم (س) ⚜️+ زندگینامه و بارداری ایشان

مقاله در مورد حضرت مریم سلام الله علیها و زندگینامه ایشان و نحوه بارداری مریم مقدس

تحقیق در مورد حضرت مریم سلام الله علیها ؛ حضرت مریم (س) از جمله زنان شایسته جهان بوده که با کمال و پاکدامنی خود قادر شد تا الگوی بسیاری از زنان سرزمین قرار بگیرید. در این مقاله از بخش تحقیق ماگرتا می خواهیم درمورد این بانوی بزرگوار مطالبی را بازگو کنیم پس با ما همراه باشید.

مطلب پیشنهادی: تحقیق درباره حضرت زینب (س)

تحقیق درباره حضرت مریم (س)

زندگینامه و معرفی حضرت مریم (س)

حضرت مریم (س) جزو زنان یکتاپرست و با ایمان جهان بوده که در کتاب انجیل از او به عنوان مادر حضرت عیسی (ع) یاد شده است. نام مادر ایشان حنا Saint Anne و نام پدرش Saint_Joachim بود. خاله حضرت مریم الیصابات بود که همسر فردی بنام زکریا بوده است. مریم در شهر ناصره که در جلیل بود چشم به جهان گشود.

زمان تولد حضرت مریم، پدرشان کشته شده بود و همسر ایشان بچه داخل رحم خود را به منظور خدمت رسانی در بیت المقدس نذر کرد. مادر ایشان نام او را مریم گذاشت که معنای نام آن عبادت کننده می‌باشد.

ایشان مادر پیامبر بزرگ خداوند حضرت عیسی (ع) است. حضرت مریم جزو زنان با ایمان سرزمین بوده که خداوند نیز در قرآن چندین چند بار از ایشان نام آورده و همیشه از پاکدامنی و عفت ایشان مثالی زده است. حضرت مریم از کودکی به تربیت و پرورش سایر افراد مشغول بوده و با توانایی و مهارتی که داشت، توانست لقب بهترین مربی را به خود اختصاص دهد.

حضرت مریم از دیدگاه دین اسلام

حضرت مریم (س) در دین اسلامی شیعه و سنی، به عنوان یکی از چهار زن برگزیده عالم به شمار می‌آید. این چهار زن بهترین زنان بهشت بوده و با جایگاهی که دارا هستند محبوبیت بسیاری بین مردم دارند. چهار زن برگزیده جهان عبارتنداز:

  • حضرت خدیجه (س) بنت خویلد
  • حضرت فاطمه (س) بنت محمد
  • حضرت مریم (س) بنت عمران
  • آسیه بنت مزاحم

جبرئیل که یکی از فرشتگان خداوند است، بر اساس دستور خداوند بر حضرت مریم نازل شد. جبرئیل آیات زیر را بیان کرد که بر مریم اشاره داشتند، در آیه 42 سوره آل عمران چنین گفته شده: فرشتگان به حضرت مریم گفتند ای مریم! تو از سوی خداوند برگزیده شده و پاک ساخته شدی و نسبت به سایر زنان دو جهان نیز برتری خاصی به تو داده شده ، پس ای مریم فروتنی به خرج بده و برای سپاس از خدای خود همراه نمازگزاران ایستاده و در نماز خود سجده به جای آور.

در آیه 45 سوره آل عمران نیز چنین بیان شده که : و زمانی که فرشتگان پیامی را از سوی خداوند به مریم اعلام کردند به راستی خداوند به تو از سوی خود مژده‌ای داده که نام آن عیسی پسر مریم است که هم در این دنیا و در آخرت فردی آبرودار بوده و از نزدیکان درگاه پروردگارت است.

همچنین لازم به ذکر است که در آیه 17 سوره مریم بیان شده که میان خود و آنان پرده‌ای کشید و ما روح خود را نزدش فرستادیم و چون انسانی تمام بر او نمودار شد.

مقالات پیشنهادی:
تحقیق درباره حضرت زهرا (س)
و
انشا درمورد امام علی (ع)

☑️ به پایان تحقیق درباره‌ی حضرت مریم (س) رسیدیم؛ اگر دیدگاهی در این رابطه دارید حتما آن را از بخش نظرات با سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *