ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد زمان ⚜️ متن انشاء با موضوع وقت طلاست

متن های انشا درباره اهمیت زمان در زندگی انسان به همراه حدیث و آیات قرآن درباره زمان

انشا در مورد زمان با مقدمه و نتیجه گیری: والعصر ان الانسان لفی خسر، سوگند به زمان، به درستی که انسان در زیان است. این آیه ای از قران کریم است که در مورد زمان سخن گفته است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

مطلب پیشنهادی: انشا در مورد زمین مهربان من

انشا در مورد زمان

انشا درباره زمان و اهمیت آن

مقدمه: زمان با ارزش ترین سرمایه هر انسانی است که اگر به ارزش آن پی نبرد، ممکن است تمام زندگی تباه شود. این سرمایه بی مانند کم کم بی آنکه خود بخواهیم از دست رفته و پیمانه عمر پر می شود. زمان مانند طلا قیمتی است و مانند نقره برازنده، ولی آیا مانند طلا و نقره ای هر وقت اراده می کنیم، می خریم قابل تهیه و خرید است؟

بدنه: شاید روزها و ساعت ها را به هدر می دهیم و اصلا نگران نیستیم. شب روز می شود و روز هم شب، سال جدید می شود و هر بار هم فقط افسوس می خوریم بی آنکه کاری کنیم و به خود بیاییم. این قافله عمر است که هر بار با صدای جرسی نو خود را نشان می دهد تا من و تو به خود بیاییم و از ان به خوبی استفاده کنیم. انگار قطار عمر می دود و نمی توانیم نگاهش داریم. فقط به دنبالش می دویم و از دستش می دهیم.

غافل از اینکه همین لحظاتی که افسوس می خوریم هم از دست می رود. عمر و زمان مانند برف است که در معرض نور خورشید است و نم نم تبخیر می شود و به هوا می رود. تا وقت خوردن و استفاده بردن از یخ است، عمر تمام شده و فقط یک خاطره مانده و دلی پر از حسرت که فقط جوانی و فرصتش از دست رفت. بر لب جوی که می نشینی، چه قدر آب سریع می رود و توان نگه داشتنش را هم نداری، پس قدرش را بدان و برای استفاده درستش برنامه ریزی کن. از همین الان شروع کن و بدان که همه داشته‌ات همین عمر و نفس است که اگر به خوبی و خدمت و شادی خلق صرف نشود، خسرانی عظیم خواهد بود.

نتیجه گیری: عمر و زمان چون خوابی خوش می رود و تمام می شود. نه توان نگه داری داری و نه توان استفاده درست، کاش برای این فرصت بی بازگشت دست به کار شویم و کاری کنیم. قبل از آنکه دیر شود، اما خیلی از روزها خواهیم دید که چه زود و بی معطلی و به سرعت نور ثانیه ها از کنارمان گذشتند و کاری نکردیم.

انشاء در مورد زمان و ضرب المثل وقت طلاست

مقدمه: مرتب امروز و فردا می کنیم. از شنبه های ما تمامی ندارد و مرتب کار امروز را به فردا موکول می کنیم. کاش کمی به خود تلنگر بزنیم و دردمان بیاید. کاش برسد روزی که خودم را بردارم و بروم و جایی به خودم که آمدم برگردم. بدانم که این ثانیه های طلایی تمام می شوند و در غروبی سرد رخت می بندیم و از این دنیای خاکی می رویم.

بدنه: تا نگاه می کنیم وقت رفتن است. تمام روزهای خوب و خوش جوانی گذشت و تمام شد. روزهایی که در کوچه پس کوچه های غفلت گذشت. روزهای خوبی که می توانست از ما موجودی موفق و بزرگ و شکوهمند بسازد و ما قدر ندانستیم. عمر و زمان را در کوچه پشتی بی‌برنامگی رها کردیم و هر جا که توجیهی نداشتیم گفتیم، وقت نداریم و سرمان شلوغ است و این شد قصه زندگی آنان که وقت را هدر دادند و نه عملی و نه تحصیلی و نه کاری، فقط در کوچه های بی هدفی پرسه زدیم و درد خود را درک نکردیم.

در سوره عصر خدای بزرگ به زمان قسم خورده و بیان فرموده که انسان نمی داند که همواره در خسر و زیان است. یعنی نمی داند که هر ثانیه که از دست می رود، باز نمی گردد چه قدر نادانیم. این در قیمتی را در پای خواسته های بی مورد خود تلف می کنیم و ادعا داریم که وقت زیاد است و حتما درست خواهد شد. کاش تا فرصت هست به خود بیاییم و برای انسان شدن و انسانیت کاری کنیم.

برای مظلومیت انسانها و دنیا و زندگی طرحی نو در اندازیم و زندگی را قدر بدانیم. افسار این اسب سرکش کشیده نمی شود، ولی می توانید جهت عمر خود را به سمت و سوی صحیح و مثبت حرکت دهید. درس بخوانید و مطالعه کنید، کتاب بخوانید، دست بنده ای را بگیرید و از دردهایش خبر دار شوید . هر روزتان بهتر از دیروز شود و به شکر مکرر مشغول شوید.

نتیجه گیری: روزها می آیند و می روند، بی آنکه برایشان برنامه ای داشته باشیم و در راه درست استفاده کنیم. کاش برای وقت خودمان هم حساس باشیم. به لباس و ناخن و فرم و ماشین مردم دقت می کنیم ولی عمر و ثانیه های خود را رها می کنیم و ….

انشاهای پیشنهادی:
انشا درمورد ثروتمند و فقیر
و
انشا در مورد درد دندان

☑️ به پایان متن های انشا در مورد زمان رسیدیم، اگر نظری در مورد این متن ها داشتید حتما آن را در بخش نظرات برای ما بنویسید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.