سرگرمی

آموزش کامل ساخت جعبه کادو مقوایی ❤️ الگوی جعبه کادویی با اندازه

آموزش درست کردن جعبه کادویی با مقوا و الگوی جعبه کادو با اندازه در انواع مختلف مربعی مستطیلی و دایره ای

خاص بودن جعبه مقوایی کادویی یکی از مواردی است که می‌تواند در ایجاد خوشحالی فردی که هدیه می‌گیرد، موثر باشد و آن را به صورت قابل توجهی افزایش دهد. اما برای ساخت این جعبه‌های کادویی ویژه و خاص چه باید کرد و چگونه می‌توان آن‌ها را در سریع‌ترین زمان آماده کرد؟

جواب این دو سوال را می‌توانید در این مقاله سایت ماگرتا بگیرید و به طور کامل نحوه ساخت انواع مختلف جعبه‌های کادویی مقوایی فرا بگیرید. پس با ما همراه باشید تا بتوانید آموزش کامل ساخت این جعبه‌ها را بخوانید و از آن‌ها برای سوپرایز کردن عزیزان خودتان استفاده کنید.

همچنین بخوانید : لاک آینه‌ ای‌ چیست؟ آموزش طرز زدن لاک کروم آینه ای اصلآموزش ساخت جعبه کادوی مقوایی
آموزش ساخت جعبه کادوی مقوایی

انواع مختلف مقوا

در هنگام جعبه کادوی مقوایی، به طور قطع نیاز دارید که انواع مختلف مقوای مختلف را بشناسید. در غیر اینصورت نمی‌توانید مقوای مناسب خودتان را خریداری کنید که باعث می‌شود تا جعبه کادوی مقوایی،  دارای ویژگی‌های مدنظر شما نباشد و مجبور ساخت دوباره جعبه کادویی یا خرید آن از جاهای دیگر شوید. به همین دلیل در این قسمت دو نوع مقوای ساده و مناسب را به شما معرفی کنیم تا بتوانید از آن‌ها در ساخت جعبه کادویی مقوایی استفاده نمایید.

مقوای پشت طوسی

مقوای پشت طوسی دارای گرماژ‌های 230، 250، 280، 300، 350، 400 و 500 گرمی می‌باشد. وزن و نوع گرماژ این نوع از مقوار بر اساس سلایق و سفارش مشتریان مختلف تعیین و آماده‌سازی می‌گردد. مقوای طوسی دارای دو طرف قابل استفاده می‌باشد که یک طرف آن دارای رنگ سفید است و طرف دیگر از رنگ طوسی بهره می‌برد.

شفافیت این نوع مقوا بسیار بالا است و به صورت دوبلکس و دولایه ساخته می‌شود. این نوع مقوار برای بسته‌بندی و ساخت جعبه کادوی مقوایی مناسب است و دارای ویژگی‌های لازم برای آن می‌باشد.

مقوای پشت سفید

این نوع مقوا از گرم‌های 230، 250، 280، 300، 350، 400 و 500 بهره می‌برد و شما می‌توانید مقوای سفید را با این نوع گرماژ خریداری کنید. ضخیم‌تر بودن مقوای سفید به معنی با کیفیت‌تر بودن است که نکته مهمی در انتخاب مقوا می‌باشد. این نوع مقوا دارای ظاهر مناسب‌تری نسبت به مقوای پشت طوسی است  و دارای مقاومت خوبی است. به دلیل همین مقاومت مناسب از این مقوای سفید در تهیه جعبه کادوی مقوایی مناسب و با دوام استفاده می‌شود.

ساخت جعبه کادو با مقوا

همچنین بخوانید : پرسش های رایج درباره میکروبلیدینگنحوه ساخت جعبه مقوای مستطیلی

در قسمت قبل در مورد دو نوع مناسب مقوا صحبت کردیم تا بتوانید آن‌ها را بشناسید و از این مقوا در ساخت جعبه کادویی مقوایی خودتان استفاده کنید. اما در این قسمت قصد داریم نحوه ساخت جعبه کادوی مستطیلی را به شما آموزش دهیم. پس با ما همراه باشید تا نحوه ساخت آن را یاد بگیرید.

وسایل لازم

  • یک عدد مقوای ساده و مرغوب
  • یک عدد مقوای رنگی جذاب
  • چسب مناسب
  • قیچی مناسب و با کیفیت
  • یک عدد خط کش
  • یک عدد مداد مرغوب

نحوه درست کردن جعبه کادویی مستطیلی

در این قسمت مراحل ساخت یک جعبه کادوی مستطیلی که یک جعبه کادویی فانتزی با الگو در ابعاد 5 در 5 در 2 سانتی‌متر را می‌گوییم.

گام اول: آماده کردن قطعه زیرین جعبه
ابتدا باید مقوایی به طول 9 سانتی‌متر و عرض 9 سانتی‌متر را انتخاب کنید و خریداری نمایید. سپس بر روی مقوای خودتان مربعی را طراحی کنید، این مربع باید دارای ابعاد 9 در 9 سانتی‌متر باشد. بعد از این مرحله نیاز دارید که گوشه‌های مربع کشیده شده را به اندازه 2 سانتی‌متر جداسازی کنید و با مداد علامت‌گذاری نمایید.

در مرحله‌ی بعدی شما باید این نقاط را با استفاده از یک خط مستقیم به یکدیگر متصل کنید تا مربع‌های کوچک شما بدست بیاید. سپس این مربع‌های کوچک را از طرف داخل برش دهید و آن‌ها را به طرف داخل تا بزنید. در هنگام برش باید دقت کنید که لبه‌های برش خورده باید به سمت داخل  و مماس بر مقوای شما باشند.در  این مرحله باید کناره‌های تا شده مقوا را به بدنه‌ی مقوا بچسبانید، برای این کار باید از یک چسب خوب، باکیفیت و مقاوم استفاده نمایید. بعد از چسب‌زدن به مقوای خودتان اجازه دهید تا به طور کامل خشک شود. بعد از خشک‌شدن شما می‌توانید کف جعبه خودتان را به صورت آماده شده مشاهده نمایید.

گام دوم: آماده سازی کاور جعبه کادوی مقوایی
بعد از ساخت کف جعبه مقوایی نیاز است که کاور جعبه مقوایی خودتان را آماده‌سازی کنید. در هنگام ساخت این کاور دقت کنید که کاور شما باید حتما تمام محیط کف جعبه شما را پوشش دهد و در غیر اینصورت مجبور به ساخت یک کاور جدید می‌شوید.

برای ساخت این کاور در ابتدا به یک مقوای رنگی مرغوب نیاز دارید.به دلیل اینکه کاور شما باید چهار طرف را در بگیرید، پس نیاز است که برای آن چهار صفحه مجزا در نظر بگیرید. دو صفحه برای بزرگ برای پوشش بالا و پایین جعبه کادویی مستطیلی استفاده می‌شود و دو صفحه دیگر نیز برای دو طرف دیگر جعبه مورد استفاده قرار می‌گیرند.

بعد از جداسازی چهار صفحه، در  مقوای خودتان، مستطیلی به اندازه 5.2 در 15.2 می‌کشید. سپس بر روی طول همین مثلث اندازه‌های 5.2، 7.4، 12.6 و 14.8 را جداسازی کنید، همین کار را برای طول دیگر مستطیل نیز تکرار کنید.

سپس این نقاط را به وسیله یک مداد پر رنگ به یکدیگر متصل وص نمایید تا خطوط مورد نیاز شما بدست آید. بعد از این مرحله و براساس این خطوط مستطیل تا بزنید تا چهار مستطیل جدا شما آماده شود.

لبه‌های کناری مستطیل را به صورت بسیار کم برش دهید و بعد آن‌ها را به یکدیگر بچسبانید. بعد از این کار شما می‌توانید جعبه‌ کادوی مستطیلی خودتان را آماده کنید و از آن برای ایجاد شور و شعف بیشتر در عزیزان خودتان استفاده کنید.

همچنین بخوانید : میکاپ براق و معمولی برای روزهای گرم تابستان

نحوه آماده سازی جعبه کادوی مربعی

در قسمت قبل در مورد نحوه ساخت جعبه کادوی مستطیلی صحبت کردیم، اما در این قسمت قصد داریم نحوه ساخت جعبه کادوی مربعی را به شما بگوییم.

وسایل مورد نیاز

  • یک عدد مقوای با کیفیت
  • یک عدد مداد
  • خط‌کش دقیق و مناسب
  • قیچی با کیفیت برای برش

مراحل ساخت جعبه کادویی مربعی

کاردستی جعبه کادو با مقوا
کاردستی جعبه کادو با مقوا

گام اول: کشیدن الگوی جعبه مقوایی مربعی
در ابتدا نیاز است که ابعاد مورد نظر مربع خودتان را مشخص کنید، سپس بر روی دو مقوای خودتان با استفاده از مداد مربع مورد نظر خودتان را بکشید و آن‌ها را با استفاده از قیچی به درستی برش دهید.

گام دوم: تقسیم روی مقوا‌ها مربع‌ها به چهار قسمت مساوی
در این گام باید، هر مقوا را به چهار مربع کوچک تقسیم کنید و بعد از تقسیم، آن‌ها را به درستی به داخل تا بزنید تا چهار مثلث در هر مقوا بدست آید.

گام سوم: تا زدن مربع‌های کوچک
بعد از ایجاد مربع‌ها باید، هر دو مربع رو‌به‌روی هم را به سمت یکدیگر تا بزنید تا یک مثلث باریک بدست آید.

گام چهارم: باز کردن نوارهای کناری
در این مرحله نیاز است که لبه‌های کناری مثلث باریک خودتان را به آرامی و با حساسیت بسیار زیادی باز کنید.

گام پنجم: خم کردن لبه‌های بالایی به سمت داخل
در آخرین گام نیاز است که لبه‌های بالایی را به سمت داخل جعبه خودتان تا بزنید. بعد از این کار جعبه کادوی مربعی شما آماده است و می‌توانید از آن استفاده کنید.

همچنین بخوانید : آموزش فوت و فن ریمل زدن به صورت حرفه ای

جعبه کادوی مورد نظر خودتان را بسازید

یک جعبه کادوی خاص و ویژه می‌تواند باعث ایجاد شور و شعف بیشتر و سورپرایز شدن فرد مورد نظر شما شود. اما ساخت جعبه کادو نیازمند آموزش است که ما در این مقاله سایت ماگرتا آن را به شما آموزش دادیم تا بتوانید جعبه کادویی مورد نظر خودتان را بسازید. در قسمت نظرات به ما بگویید که شما از کدام نوع از جعبه کادو استفاده می‌کنید؟

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.