سرگرمیموزیک

10 تا از بهترین گیتاریست های دنیا را بشناسید

گیتاریست های خوب زیادی وجود دارند و یا داشتند که بصورت انفرادی و یا در گروه های مختلف فعالیت می کنند و انتخاب از بین آن ها می تواند کاری دشوار باشد. با توجه به بررسی متخصصین موسیقی لیستی از بهترین نوازندگان گیتار در سبک های مختلف تهیه شده است. در ادامه 10 تا از بهترین گیتاریست های دنیا را بشناسید.

10 تا از بهترین گیتاریست های دنیا را بشناسید

قبل از شروع معرفی به این نکته توجه داشته باشید که بهترین نوازدگان گیتار اغلب در سبک راک فعالیت می کنند. پیشنهاد می کنیم برای دانلود آهنگ های راک به سایت psnmusic مراجعه کنید.

10. Slash

گیتاریست گروه گانز یعنی اسلش می گوید: نواختن ریتم یکی از اصلی ترین هاست. چیزهای خاصی وجود دارد که من قبل از نمایش تمرین می‌کنم. در 20 دقیقه اول هیچ کاری بیش از حد ظالمانه انجام نمی‌دهم و فقط خود را شل نمی‌کنم. فکر می‌کنم مهم است که به خاطر داشته باشم که این تکنیک‌ها بخش کلیدی کاری هستند که من بازی می‌کنم. شما نمی خواهید در مورد آن الگوهای دست راست سفت باشید، بنابراین من ممکن است هر تعداد آهنگ را پخش کنم. جادوگر پین بال دزد همیشه خوب است! و سپس برای چیزهای سرب، ممکن است سعی کنم چیزهایی را پیدا کنم که به سمت بالا و دور گردن حرکت می کنند، الگوهای تصادفی که از نوازندگان دیگر انتخاب کرده ام که جالب به نظر می رسند. به قوانین تعیین شده یا هر چیز دیگری فکر نکنید – فقط سعی کنید روی نقاط ضعف خود تمرکز کنید.

9. Jeff Beck

جف بک در حرفه ای که اکنون بیش از 50 سال را در بر می گیرد، به راستی می توان گفت که مرزهای نوازندگی گیتار الکتریک معاصر را به طور مداوم و فراتر از انتظار طرفدارانش جابجا کرده است. او که اغلب به عنوان قهرمان گیتار نامیده می شود، مخاطبان و نوازندگان دیگر را با سبک نوازندگی منحصر به فرد خود شگفت زده می کند.

8. Alex Lifeson

گیتاریست گروه Rush درباره اینکه آیا سولوی وجود دارد که بخواهد دوباره ضبط کند یا خیر می گوید:

“فکر می کنم اینطور باشد، اما، می دانید، من واقعاً سعی می کنم از آن فاصله بگیرم. این در مکانی در زمان است و هر کاری که انجام داده اید، به دلایلی آن را انجام داده اید. من خیلی سخت روی تک‌نوازی‌هایم کار می‌کنم، اما آیا دوباره این کار را انجام می‌دهم؟ بله، من احتمالا.

اما روی دیگر سکه، من تک‌نوازهای زیادی را اجرا کرده‌ام که صرفاً تک‌نوازی دور ریختنی بودند که قرار نبود چیزی جز یک وصل موقت در یک فضای یک آهنگ باشد. اما آنها با ما ماندند و به برخی از تک نوازی های مورد علاقه من تبدیل شدند. به عنوان مثال، تک‌نوازی در براوادو، در مرحله انفرادی پرتاب‌کننده بود، فقط نسخه‌ی نمایشی را پر می‌کرد، اما در حال حاضر جزو موارد مورد علاقه من است.»

7. Ritchie Blackmore

گیتاریست سابق گروه Deep Purple در مورد لحن خود در سال 1990 می گوید: من همچنین یکی از ضبط صوت های قدیمی را که در اطراف خانه استفاده می کردم به یک پری امپ تبدیل کرده ام و بدون آن صدا یکسان نیست. این فقط یک جعبه احمقانه است که به نظر نمی رسد در هیچ جای دیگری پیدا کنم. در واقع، من به یکی دیگر نیاز دارم، فقط اگر مشکلی پیش بیاید. به هر حال، این واقعاً خوب کار می کند. «بیشتر افکت‌های امروزی صدا را کاهش می‌دهند. آنها همیشه می گویند که نمی کنند اما می کنند. همچنین، در مورد اکثر نوازندگان گیتار امروزی دشوار است که بدانید چه کسی می‌نوازد، زیرا صدای همه آنها یکسان است. این صدای نازک، تحریف شده و محدود است که زمانی که ادی ون هالن برای اولین بار این کار را انجام داد خوب بود، اما اکنون کمی نازک شده است…”

6. David Gilmour

دیوید گیلمور می گوید: مانند پدرخوانده گیتار لید ملودیک بازی کنید. «این روزها بیشتر با انگشتانم می نوازم تا پیک گیتار، به دلایلی که کاملاً نمی فهمم. به نظر می رسد فقط همین طور است. این ممکن است کمی تفاوت در صدا ایجاد کند، اما واقعاً چیزی نیست که من آن را تجزیه و تحلیل کرده باشم یا قصد انجام آن را داشته باشم…”

5. Eric Clapton

بلوز آتش زا از مردی که زمانی به نام “خدا” نامیده می شد. “غیرقابل ضبط است.” این حکم یک مهندس شوکه شده در مارس 1966 بود، زمانی که اریک کلاپتون 21 ساله یک Les Paul 1960 را به یک کمبو 2×12 مارشال در سال 1962 متصل کرد، صدا را صدا کرد و استودیو دکا را منفجر کرد.

این گیتاریست درباره رویکرد خود به آلبوم بی‌نظیر Blues-breakers با جان مایال توضیح داد: «من فکر می‌کردم راه‌حل بدیهی این است که یک آمپلی فایر بگیرم و آن را با صدای بلند بنوازم. “تا زمانی که نزدیک بود ترکیده شود.”

این گیتاریست انقلابی بود، او فیوز رونق بلوز بریتانیا را روشن کرد، با جیمی هندریکس به‌عنوان قهرمان نهایی گیتار آن دوران دست و پنجه نرم کرد و جایگاه خود را به‌عنوان اسطوره گیتار از آن زمان تا کنون تأیید کرد.

4. Eddie Van Halen

صحبت های ادی ون هال درباره تکتیک نواختن ریتم:

من یک بازیکن بسیار ریتمیک هستم، از سر ناچاری. چون باور کنید یا نه، ما بدون باس نوازندگی می کردیم. فقط من و الکس بودیم. من همچنین تمایل داشتم که هر سوراخ ممکن را پر کنم، اما مجبور بودم این کار را انجام دهم، زیرا هیچ ساز دیگری وجود نداشت.”

در استفاده از ترکیبی از تکنیک های چیدن می گوید:
“این بخشی از بازی من برای مدت طولانی است که من به آن فکر نمی کنم. اگر باید در مورد آن فکر کنید، بهتر است به خانه بروید و کمی بیشتر تمرین کنید، می دانید؟ من خیلی چیزها را به مسابقه ربط می دهم – همه چیز در یک نانو ثانیه اتفاق می افتد، بنابراین بهتر است برای پاسخ دادن آماده باشید. اما بله، اگر نمی توانستم این کار را انجام دهم، آن را انجام نمی دادم. هر چه کمتر فکر کنم، بهتر است.»

3. Jimmy Page

افسانه لدزپ در مورد ریف می گوید:

«خب، وقتی به این فکر می‌کنید که ریف چیست، هیپنوتیزم‌کننده است و به بلوز برمی‌گردد که از آفریقا بیرون می‌آید. ما در آن زمان این را نمی دانستیم. جالب اینجاست که من به تازگی از یک کنسرت در اورلاندو یک بوتلگ دریافت کرده ام و در بین هر آهنگی که دارم تمام این ریف ها را می نوازم.

کسی آن را برای من پخش کرد و من فکر کردم، «کریکی، آنها واقعاً ریف‌های خوبی هستند!» آنها دیگر هرگز عادت نکردند، اما در همان لحظه بیرون آمدند. زمان بسیار الهام‌بخشی بود، بازی با افراد الهام‌بخش، و همه ما کاملاً در بالای آن بودیم.»

2. Jimi Hendrix

تنها دو ماه پس از نمایش جیمی بر روی جلد مجله، بار دیگر در مورد تأثیر او صحبت می کنیم. شاید تعجبی نداشته باشد. جیمی غالباً در نظرسنجی‌های آنلاین «بهترین گیتاریست» در صدر قرار می‌گیرد، و نفوذ او بسیار عمیق است، این احتمال وجود دارد که شما در حال حاضر از مجموعه‌ای از تکنیک‌ها و صداهایی که او پیشگام بود استفاده کنید.

مطلب مرتبط: دانلود آهنگ های خارجی

1. Brian May

برایان در نظرسنجی در صدر قرار گرفت و از هر نوازنده ای که نظرسنجی شده بود رای بیشتری دریافت کرد، برایان یک پیشگام واقعی لحن و یکی از آن نوازندگان نادر گیتاریست است که فوراً از یک نت قابل تشخیص هستند. ما با گیتاریست کوئین صحبت کردیم تا در مورد تأثیرات، لحن، هارمونی علامت تجاری او و آنچه که برای او بسیار مورد توجه جامعه گیتار است صحبت کنیم.

اما این پاسخ آقای برایان می به قهرمان محبوب گیتار است: «من کاملاً لال هستم. من به باد رفته ام باید بگویم کاملا غیرمنتظره است. بدیهی است که من عمیقاً متاثر شدم که مردم چنین احساسی نسبت به من دارند. من دچار هیچ توهمی نیستم که از نظر فنی، حتی در درخت گیتاریست های بزرگ هستم.

«حدس می‌زنم این به من می‌گوید کاری که انجام داده‌ام روی مردم تأثیر گذاشته است و این برای من بسیار مهم است. من هرگز ادعا نمی کنم که یک گیتاریست بزرگ به معنای، می دانید، یک هنرپیشه هستم. حدس می‌زنم فقط سعی می‌کنم از ته قلبم بازی کنم و همینطور است.»

www.psnmusic.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × سه =