ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد کشور ژاپن ⚡️ با مقدمه و نتیجه گیری

متن انشاء با موضوع مدیریت، اقتصاد و مدارس کشور ژاپن با توضیح و بررسی کامل

انشا در مورد اقتصاد و مدیریت ژاپن؛ هر وقت نام ژاپن به گوشم می رسد، یاد این چشم بادامی های عجیب و زبل می افتم که چگونه بعد از جنگ جهانی کشورشان را از نو ساختند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

مطلب پیشنهادی: انشا در مورد سفر به مشهد

انشا در مورد کشور ژاپن

انشا در مورد کشور ژاپن و پیشرفت های آن

مقدمه: ژاپن کشوری جذاب و صنعتی است که در جنوب شرقی آسیا قرار دارد و در شمال غربی اقیانوس آرام و از شمت شمال با روسیه و از سمت غرب با دریای ژاپن، چین و کره شمالی همسایه است. این کشور ابر قدرت اقتصادی است که همواره مردمان سخت کوشش این کشور را در راس قرار داده است.

بدنه: مردم سختکوش ژاپن کشورشان را نیپون کوکو صدا می کنند که به معنی خاستگاه خورشید است. این کشور بسیار کوهستانی و زلزله خیز است و به طور کلی منابع طبیعی هم ندارد، ولی مردمش به جای هر معدن و منبع طبیعی کارکردند و پس از تخریب کشور در جنگ جهانی آن را دوباره ساختند. مردمی اهل کار و نظم و ترتیب، این چشم بادامی های عزیز شب و روز با کار و تلاش خود به سمت و سوی ترقی و تلاش قدم برداشتند و کشور را به جای اولش برگرداندند.

مردمانی اهل خرد و دانایی که اولویت شخصی ندارند و همه چیز را برای کشور خود می خواهند. مردمی که با خورشید بیدار می شوند د تا پاسی از شب مشغول تلاش و تولید هستند. هیچ وقت خورشید کار و نوع دوستی و تعصب ملی در این کشور غروب نمی کند. مردمی که وقت را با ثانیه می سنجند و حتی کوتاهی های یک دقیقه ای را عذر خواهی می کنند. برای ۷ دقیقه کوتاهی استعفا می دهند و برای تاخیر هواپیمای در دو دقیقه بازخواست قانونی می کنند.

مردمشان را دوست دارند و برای هم ارزش قائل هستند و از وقت دولت برای کار شخصی خود نمی زنند ، مردمی سختکوش و قانع که عادت به انباشته کردن مال و منال ندارند و همواره در حال تلاش هستند. منضبط و قانونمند و پر از حس ناب وطن دوستی هستند.

نتیجه گیری: هرگاه نام ژاپن را می شنوم با خود می گویم خلقت خداوند در همه انسانها به یک روش است . پس من هم می توانم مانند این مردم باشم. سختکوش و قانع و شب روز برای سربلندی و اعتلای وطنم تلاش کنم. شاید روزهایی بیاید که مجبور شوم خوراکی و غذای خودم را با مردم کشورم تقسیم کنم، آیا خواهم توانست این رفتارها را تقویت کنم. آیا فردی قانونمند هستم و یا از زیرش در می روم.من هم تلاش کنم تا مانند این چشم بادامی ها مهربان و سختکوش و منضبط باشم.

انشاء با موضوع اقتصاد و مدیریت کشور ژاپن

مقدمه: ژاپن یا امپراطوری بزرگ علم و صنعت که روزگاری که جنگ بی امان جهانی عرصه را به مردمش تنگ کرد، به خود آمدند و تلاش کردند که دوباره خیمه کشور را بر پای دارند. مردمی اهل کار و حس عجیب ملی، ساعت ها کار و تلاش فقط برای یک وعده غذایی و تلاش بی وقفه در هر زمینه ای، از این کشور ویران یک امپراطوری بزرگ برجای گذاشت.

بدنه: ژاپن کشوری در جنوب شرقی آسیا، مقر و ایستگاه چشم بادامی ها که چشم ریزشان هیچ وقت حوادث مهم و پر ارزش را از یاد نمی برد. مردمی که با تیغ آفتاب تا بستر مهتاب در حال چرخاندن چرخ تولید هستند و کشور پهناور خود را در ردیف 5 کشور ابرقدرت صنعتی نگاه داشته اند. مردمی از جنس آفتاب و بی قرار، این مردم نه تنها کار معمول روزانه خود را انجام می دهند، بلکه از روی انسانیت و حس ملی گرایی و علاقه به اعتلای کشورشان، پا را فراتر گذاشته و شب را تا پاسی بیدار می مانند و کار می کنند.

این مردم که در جنگ تمام دارایی و حتی خاک ارزشمند کشور را از دست دادند، یک بار دیگر یا استخوان تنشان کشوری را که فاقد منابع طبیعی است را به مرز ابرقدرت اقتصادی رساندند. تبریک به این مردم که این قدر عاشقانه و با ایثار به کشور خویش خدمت می کنند. زن و مرد و پیر و جوان، ژاپن جنگ زده را ساختند و امروز ما شاهد هستیم که بهترین و با کیفیت ترین لوازم برقی متعلق به ژاپن است.

تمام لوازم و هواپیماهای غول پیکر و کشتی ها و لوازم خانگی را خودشان ساختند و در ردیف برترین ها قرار گرفتند. انگار ساعت این مردم با مردم دنیا متفاوت است و ساعات شب و روزشان بیشتر است. نه این مردم، همت و اراده و غیرت بیشتری دارند و اهل حرف نیستند و اهل عمل هستند.

نتیجه گیری: مردمی سختکوش و کشوری جنگ زده، وقتی سایه شوم جنگ کنار رفت، با خود فکر کردند که به جای حرف زدن و کشیدن منت دیگران به سوی خود دست دراز کنیم و از خودمان شروع کنیم. آستین همت بالا زدند و چرخ شکسته اقتصاد را رو به راه کردند. آن قدر تلاش و تکاپو داشتند که هیچ کس را یارای اندازه گیری برایش نباشد. مردمی که شاید مسلمان نباشند ولی در عمل و رفتار و کردار بسیار به انسانهای ناب مسلمان شباهت دارند. به جای حرف هم کار می کنند و برای کشورشان جان هم می دهند.

انشاهای پیشنهادی:
انشا در مورد سفر به روستا
و
انشا در مورد ایران

⭐️ به پایان انشا در مورد کشور ژاپن رسیدیم، اگر شما نیز مطلب جالبی درمورد کشور ژاپن می دانید حتما آن را از بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.