سبک زندگی

جواب فعالیت صفحه ۲۸ ریاضی پنجم

حل سوالات فعالیت صفحه 28 فصل دوم «کسر» ریاضی پایه پنجم دبستان با توضیحات کامل

پاسخ صفحه 28 ریاضی پنجم دبستان و جواب فعالیت صفحه ۲۸ ریاضی پنجم از فصل دوم کسر را در ادامه در بخش آموزش و پرورش ماگرتا برای شما دانش آموز عزیز فراهم کرده ایم.

جواب فعالیت صفحه ۲۸ ریاضی پنجم دبستان

۱- راضیه صبح دو سه چهارم ساعت و بعد از ظهر یک و یک چهارم ساعت مطالعه کرده است. او در یک روز چند ساعت مطالعه کرده است؟ روش های مختلف حل این مسئله را در ادامه می خوانید. هر کدام را توضیح دهید و اگر لازم است کامل کنید.

گام به گام فعالیت صفحه 28 ریاضی پنجم دبستان
گام به گام فعالیت صفحه 28 ریاضی پنجم دبستان

✔️ روش اول : در شکل بالا دو واحد کامل شکل کشیده شده و یک ۳/۴ و در شکل پایین یک واحد کامل کشیده شده و یک واحد ۱/۴، حالا همه این ها را با هم جمع می کنیم. سه شکل کامل در یک دسته قرار گرفته شده و دو شکلی که کامل رنگ نشده اند نیز در یک دسته قرار گرفته اند و یک واحد کامل را تشکیل داده اند. در نهایت چهار واحد کامل داریم.✔️ روش دوم : ابتدا ۲ را به اضافه ۱ کرده که حاصل آن ۳ شده است (یعنی اول عددهای صحیح را جمع کرده) سپس ۳/۴ را با ۱/۴ جمع کرده است که حاصل آن ۴/۴ یا یک واحد کامل می شود. حال اگر ۳ را به اضافه ۱ کن جواب ۴ می شود.

✔️ روش سوم : ابتدا عددهای مخلوط را به کسر تبدیل می کنیم سپس کسرها را جمع می کنیم و حاصل را به دست می آوریم.

مطلب پیشنهادی: جواب صفحه ۲۷ ریاضی پنجم ؛ فعالیت و کاردرکلاس

۲- در یک ظرف پنج و یک چهارم لیتر آب وجود دارد. اگر ۲ لیتر از این آب مصرف شود، چند لیتر آب در ظرف باقی می ماند؟ چند روش برای حل این مسئله نوشته شده است. آنها را توضیح دهید. آیا شما راه حل دیگری برای این مسئله می دانید؟پاسخ فعالیت صفحه 28 ریاضی پنجم ابتدایی
پاسخ فعالیت صفحه 28 ریاضی پنجم ابتدایی

دانش آموز عزیز مطالب این صفحه صرفا جنبه کمک آموزشی دارد، لذا قبل از استفاده آن یک بار خودتان به طور کامل سوالات را حل کنید سپس اگر مشکلی داشتید از مطلب برای رفع آن کمک بگیرید.

همچنین بخوانید‌: جواب کاردرکلاس و تمرین صفحه ۲۵ و ۲۶ ریاضی پنجم

✅ در این نوشته فعالیت صفحه ۲۸ ریاضی پنجم دبستان را حل کردیم اگر سوالی دارید آن را از قسمت دیدگاه بپرسید. همچنین برای مشاهده گام به گام سایر صفحات کتاب کافیست شماره صفحه آن را به همراه عبارت ماگرتا در گوگل جست و جو کنید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.