سبک زندگی

جواب فعالیت ها و سوالات درس پنجم پیام های آسمانی نهم

گام به گام پاسخ و حل پرسش های فعالیت های کلاسی ، خودت را امتحان کن صفحه 56 ، 57 ، 58 و 61 درس 5 پنجم پیام و دینی نهم

جواب فعالیت ها و سوالات درس 5 پنجم پیام های آسمانی نهم ؛ در این مقاله پاسخ و جواب سوالات فعالیت های کلاسی صفحه ۵۶ ، ۵۷ و ۵۸ و سوالات خودت را امتحان کن صفحه ۶۱ درس ۵ پنجم رهبری در عصر غیبت کتاب پیام های آسمانی نهم متوسطه اول را جمع آوری کرده ایم. در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا همراه ما باشید.

همچنین بخوانید: جواب سوالات درس چهارم پیام های آسمانی نهم

پاسخ فعالیت ها و سوالات درس پنجم پیام های آسمانی نهم
پاسخ فعالیت ها و سوالات درس پنجم پیام های آسمانی نهم

پاسخ فعالیت کلاسی صفحه 56 درس پنجم پیام های آسمان نهم

با توجه به اینکه بیش از هزار سال است که امام زمان – عجَّل اللّٰه تعالی فرجه الشریف – در غیبت به سر می برند، آیا می توانیم بگوییم که انسان ها در تمام این مدت هیچ نیازی به هدایت و رهبری نداشته اند؟ تکلیف مردم در این زمان، که دوران غیبت نامیده می شود، چیست؟

پاسخ: خیر، باید به عالمان دینی مراجعه کنند که سخنان اهل بیت را بازگو می کنند و به حلال و حرام آگاهند و احکام را می شناسند. فقیهان پرهیزگار هستند و از دیدن محافظت می کنند.

جواب فعالیت کلاسی صفحه 57 درس 5 پیام های آسمانی نهم

با توجه به حدیث بالا فقیهانی که هدایت مردم را در زمان غیبت امام زمان – عجَّل اللّٰه تعالیٰ فرجه الشریف – به عهده دارند، باید دارای چه ویژگی هایی باشند.

پاسخ: وابسته به دنیا و اموال نباشند، بر خلاف خواسته نفس خود عمل کنند، نگهبان دین باشند، تابع دستورات خداوند باشند، پرهیزگار باشند.

جواب فعالیت کلاسی صفحه 58 درس پنجم پیام نهم

با کمک هم گروهی های خود بگویید که چه تفاوتی میان وظایف ولی فقیه با سایر فقها وجود دارد؟

پاسخ: ولی فقیه علاوه بر پاسخگویی به مسائل دینی، هدایت و رهبری مردم جامعه را عهده دار است ولی سایر فقها مسئول پاسخگویی به مسائل دینی می باشند.

جواب خودت را امتحان کن صفحه 61 درس پنجم پیام های آسمانی نهم

1) چه چیزی باعث شد تا امام مهدی (ع) به دستور خداوند از نظرها غائب شود؟

پاسخ: اوضاع روز به روز بر امامان سختتر میشد و آنان یکی پس از دیگری توسط حاکمان به شهادت می رسیدند تا آنجا که سه امام قبل از حضرت مهدی (عج)، در سن جوانی به شهادت رسیدند.

در چنین شرایطی بود که ایشان که آخرین امام مسلمین است، به دستور خداوند از نظرها پنهان شدند، تا در زمان و موقعیتی مناسب که جامعه شایستگی درک حضور ایشان را داشته باشد، ظهور کنند.

2) توضیح دهید چرا مردم باید از فتوای فقها پیروی کنند؟

پاسخ: اسلام شناسان و فقیهان واقعی کسانی هستند که در سخنان و راهنمایی های خود از سخنان معصومین پیروی می کنند و نظرات پیامبر اکرم (ص) و ائمه اطهار (ع) را در همه امور برای مردم بازگو می کنند. بنابراین، فتوای فقهاء که برگرفته از قرآن و احادیث معصومین است.

به همین دلیل، فقها را نایب و جانشین امام زمان (عج) می دانند و همانطور که مردم در زمان ائمه موظف به اطاعت از آنها بودند ، در زمان غیبت نیز باید از جانشینان امام پیروی کنند. در آن زمان، یعنی فقها و ولی فقیه (رهبر) پیروی کنند.

3) سه مورد از ویژگی های امام خمینی رحمه اللّه علیه را بیان کنید.

پاسخ: شب زنده دار بود، سیاستمداری آگاه بود، ساده زیستی و ساده زندگی کردن مانند مردم عادی، او در تمام سال های رهبری خود در خانه ای اجاره ای زندگی می کرد. او هرگز به کسی ظلم نکرد و در مقابل هیچ ستمگری سکوت نکرد.

همچنین بخوانید: جواب فعالیت های درس سوم پیام های آسمانی نهم

توجه: شما دانش آموزان عزیز پایه نهم متوسطه اول می توانید برای دسترسی بهتر و سریع تر به جواب فعالیت های کتاب پیام های آسمان نهم ، در انتهای جواب فعالیت درس مورد نظر خود، عبارت « ماگرتا » را نیز به همراه آن در گوگل جستجو کنید.

در انتها امیدواریم که مقاله جواب فعالیت ها و سوالات درس 5 پنجم کتاب پیام های آسمانی نهم ، برای شما دانش آموزان عزیز مفید بوده باشد و توانسته باشید تا از آن استفاده و بهره برده باشید.

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *