سبک زندگی

جواب سوالات درس 4 چهارم پیام های آسمانی نهم ☑️ خورشید پنهان

گام به گام پاسخ و حل پرسش های فعالیت های کلاسی ، خودت را امتحان کن و پیشنهاد صفحه 46 ، 48 ، 49 و 52 درس 4 چهارم پیام و دینی نهم

جواب سوالات درس 4 چهارم پیام های آسمانی نهم ؛ در این مطلب پاسخ و جواب سوال های فعالیت های کلاسی صفحه ۴۶ ، ۴۸ و ۴۹ ، سوالات خودت را امتحان کن و پیشنهاد صفحه ۵۲ درس ۴ چهارم خورشید پنهان کتاب پیام های آسمان نهم را فراهم کرده ایم. در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا همراه ما باشید.

همچنین بخوانید: جواب فعالیت های درس سوم پیام های آسمانی نهم

پاسخ سوالات درس 4 چهارم پیام های آسمانی نهم
پاسخ سوالات درس 4 چهارم پیام های آسمانی نهم

پاسخ فعالیت کلاسی صفحه 46 درس چهارم پیام های آسمان نهم

به نظر شما در دوران ظهور امام زمان، چه تغییراتی در اخلاق مردم، ارتباط کشورهای مختلف با یکدیگر، پیشرفت های علمی و وضعیت اقتصادی جامعه رخ خواهد داد.

پاسخ: مردم به خاطر امام زمان (عج) نسبت به دیگران مهربان می شوند، به همدیگر کمک می کنند علم به نهایت حد خود می رسد، امور جامعه به راحتی حل می شود و …

جواب فعالیت کلاسی صفحه 48 درس چهارم پیام نهم

به نظر شما چرا برخی از کشورهای غربی در کتاب یا فیلم های خود سعی می کنند شخصیت مهربان امام زمان را به صورت فردی خشن و جنگ طلب نشان دهند؟

پاسخ: چون می خواهند چهره امام زمان (عج) را خشن و قیام او را خونین و هدفش را تخریب کنند و شوق و اشتیاق مردم را نسبت به امام کمرنگ کنند.

جواب فعالیت کلاسی صفحه 49 درس 4 پیام های آسمانی نهم

با دوستان خود گفت و گو کنید و بگویید برای اینکه ما نیز لیاقت حضور در جمع یاران امام زمان (ع) را داشته باشیم، چگونه باید زندگی کنیم.

پاسخ: به دستورات دینی عمل کنیم، به فقیران بخشش داشته باشیم، راستگویی را سر لوحه کار خود قرار دهیم، به نماز و عبادات بیشتر توجه کنیم، از کارهای حرام دوری کنیم و …

جواب سوالات خودت را امتحان کن صفحه 52 درس چهارم پیام های آسمانی نهم

1) در چند جمله کوتاه، اتفاقات بعد از ظهور امام زمان (ع) را توصیف کنید.

پاسخ: عدالت سراسر جهان را فرا گرفته و خبری از حکومت های ظالمانه و زورگو نیست علم و دانش شکوفا می شود که تمام پیشرفت های بشر در طول تاریخ در برابر آن ناچیز است. دیگر دادگاه ها و زندان ها شلوغ نیست. فهم انسان ها رشد کرده و کمتر دیده می شود کسی به حقوق دیگران دست درازی کند. حرص و طمع و ثروت اندوزی از جوامع رخت بر می بندد.

2) قرآن کریم خبر می دهد که حضرت نوح (ع) عمری طولانی داشت و فقط ۹۵۰ سال قوم خود را به سوی خدا دعوت می کرد. از این خبر چه نتیجه ای می توان گرفت؟

پاسخ: نتیجه می گیریم که با توجه به آیات قرآن کریم، داشتن عمر طولانی برای انسان غیر ممکن نیست.

3) با توجه به سخن امام رضا (ع) سه ویژگی منتظران واقعی امام زمان (ع) را بنویسید.

پاسخ: صبور بودن، خوش رفتاری، همسایه داری، ترویج کارهای نیک، خودداری از آزار و اذیت دیگران و….

4) دو شرط مهم از شرایط ظهور حضرت مهدی (ع) را بنویسید.

پاسخ: 1) آمادگی مردم جهان برای همراهی با قیام امام 2) وجود یاران با وفایی که تا پای جان در راه اهداف و آرمان های امام بایستند.

پاسخ سوال پیشنهاد صفحه 52 درس چهارم پیام های آسمان نهم

در نامه ای به امام مهدی (ع) احساس خود را درباره ایشان، در گفت و گویی صمیمانه به قلم بیاورید.

پاسخ: جواب این سوال را می توانید در مقاله «نامه ای به امام زمان (عج) به همراه متن کامل دلنوشته» مشاهده نمایید.

همچنین بخوانید: جواب سوالات و فعالیت های کلاسی درس دوم پیام های آسمانی نهم

توجه: شما دانش آموزان عزیز پایه نهم متوسطه اول می توانید برای دسترسی بهتر و سریع تر به جواب فعالیت های کتاب پیام های آسمان نهم ، در انتهای جواب فعالیت درس مورد نظر خود، عبارت « ماگرتا » را نیز به همراه آن در گوگل جستجو کنید.

در انتها امیدواریم که مقاله جواب سوالات فعالیت های درس 4 چهارم کتاب پیام های آسمانی نهم ، برای شما دانش آموزان عزیز مفید بوده باشد و توانسته باشید تا از آن استفاده و بهره برده باشید.

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *