سبک زندگی

جواب فعالیت های درس پدافند غیر عامل دفاعی نهم ☑️ درس دهم

پاسخ و حل پرسش فعالیت های صفحه ۱۰۷ ، ۱۰۸ و ۱۱۱ درس دهم پدافند غیر عامل کتاب آمادگی دفاعی نهم

جواب فعالیت های درس ۱۰ دهم پدافند غیر عامل آمادگی دفاعی نهم ؛ در این مطلب به جواب و پاسخ سوال های فعالیت های 1 ، 2 و 3 صفحه 107 ، 108 و 111 درس 10 دهم پدافند غیر عامل کتاب آمادگی دفاعی پایه نهم متوسطه اول پرداخته ایم. در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا همراه ما باشید.

همچنین بخوانید: جواب فعالیت های درس یازدهم دفاعی نهم

جواب فعالیت های درس ۱۰ دهم پدافند غیر عامل دفاعی نهم
جواب فعالیت های درس ۱۰ دهم پدافند غیر عامل دفاعی نهم

جواب فعالیت ۱ صفحه ۱۰۷ درس ۱۰ آمادگی دفاعی نهم

در فعالیت 1 صفحه 107 درس 10 دهم آمادگی دفاعی نهم گفته شده ” شما به عنوان یک نوجوان تا چه حدی آمادگی دارید که در زمان حمله دشمن، از خود، خانواده و دیگران دفاع کنید؟ به نظر شما چه کاری باید انجام داد؟ ” که در جدول زیر به پاسخ آن پرداخته ایم.

پاسخ: با توجه به آموزش های مختلف که در زمینه امدادگری دیده ام می توانم به مجروهان کمک کنم. در حال حاضر ما می توانیم با شرکت در دوره های مختلف نظامی امدادی و بالا بردن سطح علمی خود، آمادگی خود را برای شرایط جنگ آماده تر کنیم.

جواب فعالیت های ۲ صفحه ۱۰۸ درس دهم پدافند غیر عامل آمادگی دفاعی نهم

در فعالیت 2 صفحه 108 درس دهم آمادگی دفاعی نهم گفته شده ” پدافند غیر عامل را در سایر کشورها بررسی کنید. ” که در جدول زیر به پاسخ آن پرداخته ایم.

پاسخ: در زیر به بررسی پدافند غیر عامل در کشورهای آلمان ، سوئیس ، روسیه و چین پرداخته ایم.

پدافند غیر عامل در کشور آلمان

پس از آن که در جنگ جهانی دوم زیان های زیادی به بخش های مختلف کشور آلمان وارد شد. گسترش پدافند غیر عامل در برنامه های رسمی این کشور قرار گرفت.

در حال حاضر بسیاری از تاسیسات و ساختمان های این کشور به صورت دو منظوره احداث شده است. یه گونه ای که علاوه بر استفاده های متفاوت در شرایط عادی، در شرایط اضطراری به پناهگاه تبدیل می شود. از جمله این مراکز می توان به موارد زیر اشاره کرد که در این پناهگاه ها تامین نیاز های مردم پیش بینی شده است.:

  • خطوط راه آهن زیر زمینی
  • ایستگاه های مترو و پارکینگ های ساختمان ها

پدافند غیر عامل در کشور سوئیس

در کشور سوئیس با وجود این که در جنگ جهانی بی طرف بوده و در حال حاضر هم کشوری امن محسوب میشود. ولی پدافند غیر عامل در این کشور به صورت جدی پی گیری میشود. در کشور سوئیس ساخت پناهگاه های مقاوم در برابر انفجارات اتمی مورد توجه قرار گرفته است. این پناهگاه ها دارای امکانات ضروری برای استفاده مردم در زمان اضطراری بوده و همه ی مردم میتوانند از آن استفاده کنند.

پدافند غیر عامل در کشور روسیه

در کشور روسیه توجه جدی به پدافند غیر عامل از سال ۱۹۶۰ میلادی شروع شده است. در این کشور ساخت پناهگاه های ضد هسته ای و دو منظوره کردن بسیاری از مراکز و تاسیسات مانند خطوط راه آهن زیر زمینی، ایستگاه های مترو و پارکینگ های زیر زمینی از حدود ۵۰ سال قبل در دستور کار قرار گرفته است. در حال حاضر در این کشور تعدادی از مراکز بازدید عمومی، (مانند موزه ها)، در پناهگاه های زیر زمینی قرار دارد.

پدافند غیر عامل در کشور چین

ویل دورانت در کتاب تاریخ و تمدن چین آورده است که «شی هوانگ تی» مردی که به چین وحدت بخشید. یکی از نخستین کارهایش متصل کردن و کامل ساختن دیوارهای دفاعی مجزایی بود. که از دیدگاه برای حفظ چین از اقوام بربری شمال ساخته شده بود.

دیوار چین که هزار و پانصد مایل (۵/۲۴ کیلومتر) طول دارد و در نقاط مختلف آن دروازه‌های بزرگی به سبک آشوری تعبیه شده. عظیم‌ترین ساختمانی است که بشر تاکنون برپا داشته است. ولتر در عظمت آن می‌گوید: اهرام مصر در برابر آن چیزی جز توده‌های سست و بی‌اعتبار نیست.

در طی سالیان دراز مردان بی‌شماری در راه ساختن آن جان دادند و خیلی‌ها در این خصوص می‌گویند: این دیوار مایه انهدام یک نسل و نجات نسل‌های بسیار شده است. این دیوار در جنگ بین چین و بربریان گرچه نتوانست از هجوم آنان به طور کامل جلوگیری کند، اما از شمار یورش‌های آنها کاست. بربریان هون (Hun) که راه خود را به چین مسدود یافتند به غرب روی آورده، به اروپا سرازیر شدند و به ایتالیا رسیدند و لذا دیوار چین موجب مصون ماندن چین و فرو افتادن روم گردید.

باید به این نکته اشاره نمود، تفکر ساخت و احداث دیوارها و خطوط و دژهای دفاعی از قدیم‌الایام به عنوان یک اقدام دفاعی با هدف سد کردن و ایجاد مانع در مسیر تهاجم دشمن و ممانعت از مواجه شدن با حمله‌های غافلگیرانه دشمن مورد توجه دولت و ملت‌های مختلف بوده است که تاکنون نیز ادامه داشته است.

جواب فعالیت 3 صفحه 111 درس 10 آمادگی دفاعی نهم

در فعالیت ۳ صفحه ۱۱۱ درس ۱۰ دهم آمادگی دفاعی نهم گفته شده ” شما اگر ایمن سازی محل زندگیتان (شهر، شهرک، محله یا روستا) را برعهده بگیرید، چه اقداماتی انجام می دهید؟ (به صورت جزئی با توجه به ویژگی های نمای محل زندگی بررسی کنید.) ” که در جدول زیر به پاسخ آن پرداخته ایم.

پاسخ: ایجاد گروه های امداد و نجات کمکی، ذخیره کردن مواد غذایی و آب آشامیدنی به میزان کافی، معرفی مکان های امن و ایمن به همسایه ها، مقاوم سازی خانه های محله در جهت کم شدن حجم تخریب در برابر زلزله یا هر پیش آمد دیگری (جنگ یا موارد دیگر).

همچنین بخوانید: جواب فعالیت های درس 8 آمادگی دفاعی نهم درس نظام جمع

توجه کنید: شما دانش آموزان عزیز پایه نهم متوسطه اول می توانید برای دسترسی بهتر و سریع تر به جواب سوالات فعالیت های کتاب آمادگی دفاعی نهم ، در انتهای جواب فعالیت درس مورد نظر خود، عبارت « ماگرتا » را نیز به همراه آن در گوگل جستجو کنید.

در انتها امیدواریم که مقاله پاسخ و جواب سوالات فعالیت های صفحه ۱۰۷ ، ۱۰۸ و ۱۱۱ درس ۱۰ دهم پدافند غیر عامل کتاب آمادگی دفاعی پایه نهم ، برای شما دانش آموزان عزیز مفید بوده باشد و توانسته باشید تا از آن استفاده و بهره برده باشید.

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *