سبک زندگی

جواب فعالیت صفحه ۶۷ هندسه دهم ✳️ با توضیح کامل

توضیح و تدریس فعالیت صفحه 67 هندسه دهم رشته ریاضی و فیزیک

جواب صفحه ۶۷ هندسه دهم رشته ریاضی و فیزیک از فصل ۳ «چند ضلعی ها» درس ۲ «مساحت و کاربردهای آن»؛ برای مشاهده گام به گام این بخش در ادامه با آموزش و پرورش ماگرتا همراه باشید.

مطلب پیشنهادی: جواب صفحه ۶۶ هندسه دهم

جواب فعالیت صفحه ۶۷ هندسه دهم

جواب فعالیت صفحه 67 هندسه دهم

در این فعالیت ویژگی مهمی از سه میانه مثلث را ثابت می‌کنید.
دو میانه AM و BN از ΔABC را رسم می‌کنیم. یکدیگر را در نقطه G درون مثلث قطع می‌کنند. از M وسط ضلع BC خطی را موازی میانه BN رسم می‌کنیم تا ضلع AC را در F قطع کند. چرا F وسط NC است؟

گام به گام صفحه 67 هندسه دهم
گام به گام صفحه 67 هندسه دهم

سه میانه هر مثلث در نقطه‌ای درون آن مثلث همرس‌اند؛ به‌طوری که فاصله این نقطه تا وسط هر ضلع برابر ۱/۳ اندازه میانه نظیر این ضلع است، و فاصله‌اش تا هر راس ۲/۳ اندازه میانه نظیر آن رأس است.

⭕️ نکته: دانش آموز عزیز مطالب درسی قرار گرفته شده در این سایت فقط جنبه کمک آموزشی دارد و شما نباید از آن ها به شیوه نادرست استفاده نمایید، لذا قبل مشاهده جواب ها یکبار خودتان به سوالات پاسخ دهید سپس اگر مشکلی داشتید از این جواب ها کمک بگیرید.

همچنین بخوانید:
جواب صفحه ۶۵ هندسه دهم
و
جواب صفحه ۶۳ و ۶۴ هندسه دهم

✅ به پایان جواب فعالیت صفحه ۶۷ هندسه دهم رسیدیم، جهت مشاهده گام به گام سایر کتاب های درسی‌تان کافیست آن را به همراه عبارت «ماگرتا» در گوگل جست و جو فرمایید. همچنین اگر سوالی داشتید حتما آن را از بخش نظرات بپرسید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *