سبک زندگی

جواب فعالیت های صفحه ۶۸ هندسه دهم ✏️ با توضیح

توضیح و تدریس فعالیت های صفحه 68 هندسه دهم رشته ریاضی و فیزیک

جواب صفحه ۶۸ هندسه دهم رشته ریاضی و فیزیک از فصل ۳ «چند ضلعی ها» درس ۲ «مساحت و کاربردهای آن»؛ برای مشاهده گام به گام این بخش در ادامه با آموزش و پرورش ماگرتا همراه باشید.

مطلب پیشنهادی: جواب فعالیت صفحه ۶۷ هندسه دهم

جواب فعالیت های صفحه ۶۸ هندسه دهم

جواب فعالیت صفحه 68 هندسه دهم

در مثلث متساوی‌الساقین ABC که AB=AC است؛ نقطه دلخواه M را روی BC بین B و C درنظر بگیرید. از M دو عمود MH و MG را به ترتیب بر دو ساق AC و AB رسم کنید. سپس به سوالات زیر پاسخ دهید.

گام به گام صفحه 68 هندسه دهم
گام به گام صفحه 68 هندسه دهم

نقطه دلخواه M را درون یک مثلث متساوی الاضلاع با ضلع به اندازه a در نظر بگیرید. سپس از M سه عمود بر سه ضلع رسم کنید. از M به سه رأس مثلث ABC متصل کنید. مساحت‌های سه مثلث MAC، MBC و MAB را محاسبه کنید. این مساحت‌ها با مساحت ΔABC چه رابطه‌ای دارند؟ آن را بنویسید. از آن چه نتیجه‌ای می‌گیرید؟

پاسخ صفحه 68 هندسه دهم

⭕️ نکته: دانش آموز عزیز مطالب درسی قرار گرفته شده در این سایت فقط جنبه کمک آموزشی دارد و شما نباید از آن ها به شیوه نادرست استفاده نمایید، لذا قبل مشاهده جواب ها یکبار خودتان به سوالات پاسخ دهید سپس اگر مشکلی داشتید از این جواب ها کمک بگیرید.

همچنین بخوانید:
جواب صفحه ۶۶ هندسه دهم
و
جواب صفحه ۶۵ هندسه دهم

✅ به پایان جواب فعالیت صفحه ۶۷ هندسه دهم رسیدیم، جهت مشاهده گام به گام سایر کتاب های درسی‌تان کافیست آن را به همراه عبارت «ماگرتا» در گوگل جست و جو فرمایید. همچنین اگر سوالی داشتید حتما آن را از بخش نظرات بپرسید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *