سبک زندگی

جواب کاربرگ ۱۰ مطالعات اجتماعی نهم ، زمینه و عوامل انقلاب مشروطه

پاسخ کاربرگه شماره 10 مطالعات اجتماعی نهم ، جواب کاربرگ عوامل انقلاب مشروطه

حل کاربرگ شماره ده ۱۰ مطالعات اجتماعی پایه نهم ، کاربرگه زمینه ها و عوامل سیاسی، اقتصادی، فکری و فرهنگی انقلاب مشروطه در ادامه در بخش آموزش و پرورش ماگرتا برای شما فراهم شده است.

مطلب پیشنهادی : جواب کاربرگ ۱۱ مطالعات اجتماعی نهم

کاربرگ ۱۰ مطالعات اجتماعی نهم ، زمینه ها و عوامل انقلاب مشروطه

پاسخ کاربرگ ۱۰ مطالعات اجتماعی نهم

در این کاربرگه خواسته شده است که با مطالعه دقیق متن کتاب و اطلاعاتی که از منابع دیگر دارید، نمودار زیر را کامل کنید.زمینه ها و عوامل سیاسی، اقتصادی و فکری فرهنگی انقلاب مشروطه

سیاسی :

عقب ماندگی ایران
بی کفایتی حکومت قاجار
نفوذ بیگانگان به ایران

عوامل و زمینه های اقتصادی :

واگذاری امتیازات زیادی به انگلیس و روسیه
سخت گیری و بی رحمی ماموران مالیاتی
نبود شغل و بیکاری زیادبرای مطالعه بیشتر : با توجه به مشکلات اقتصادی گفته شده دولت برای فراهم کردن مخارج خود به افزایش مالیات، فروش مناسب و مقامات دولتی، اعطای امتیازات و استقراض از بانک های خارجی روی آورد که نارضایتی های بیشتری در پی داشت. (این پاراگراف را یادداشت نکنید)

عوامل فکر و فرهنگی :

روشنفکران و تحصیل کردگان اروپایی
آموزه های دینی
اندیشه آزادی خواهی مردم

دانش آموز عزیز مطالب قرار گرفته شده در این مقاله تنها با هدف کمک درسی برای شما فراهم شده است لطفا قبل از استفاده خودتان به سوال ها فکر کنید و سپس از این اطلاعات برای کمک استفاده نمایید.

✅ اگر سوال یا پیشنهادی در رابطه با کاربرگه شماره ۱۰ مطالعات اجتماعی نهم دارید، می توانید از طریق بخش دیدگاه آن را با سایر دانش آموزان به اشتراک گذارید.موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.