سبک زندگی

جواب کاربرگ ۱۶ مطالعات اجتماعی هفتم ، بررسی شواهد سنگ نگاره

حل و پاسخ کاربرگه شماره 16 مطالعات اجتماعی هفتم : بررسی شواهد سنگ نگاره برای درس هجدهم مطالعات

جواب کاربرگ شماره ۱۶ مطالعات اجتماعی هفتم که مربوط به بررسی شواهد سنگ نگاره ابراهیم آباد اراک در درس هجدهم می باشد را می توانید در ادامه در بخش آموزش و پرورش ماگرتا مشاهده نمایید.

پاسخ  کاربرگ ۱۶ مطالعات اجتماعی هفتم

حل کاربرگ ۱۶ مطالعات اجتماعی هفتم

این سنگ نگاره در محل ابراهیم آباد اراک بر روی کوهی قرار دارد و متعلق به چند هزار سال پیش است. همانطور که مشاهده می کنید روی آن شکل هایی کنده شده است. به نظر می رسد، انسان های آن دوره تصویر حیوانی نظیر سگ، بز کوهی، قوچ، گرگ، آهو، ابزار شکار و شکارچی را روی سنگ کنده باشند.

۱- دور هر یک از موارد بالا را که می توانید در سنگ نگاره پیدا کنید خط بکشید.

۲- این سنگ نگاره چه مرحله ای از زندگی بشر را نشان می دهد؟ دوران باستان

۳- به نظر شما چرا انسان های آن دوره، چنین تصویرهایی را روی سنگ ها می کندند؟ گفت و گو کنید.

علت کشیدن این تصویر ها بیشتر برای انتقال پیام و اطلاعات بین یکدیگر بوده است، همچنین آنها با این کار می توانستند اطلاعات برای ما و خودشان در جایی ثبت کنند.

این سنگ نگاره در محل ابراهیم آباد اراک بیانگر دوره ای از زندگی بشر است که شکار نقش موثر و مهمی در زندگی او داشته است و شاید برای حفظ چنین موضوع مهم و خوشایندی که مورد علاقه و دلمشغولی او بوده، اقدام به کندن آن موضوع روی سنگ کرده است.

✅ شما چه نظری در رابطه با جواب کاربرگ ۱۶ مطالعات اجتماعی هفتم دارید؟ می توانید از طریق بخش دیدگاه با سایر دانش آموزان آن را به اشتراک گذارید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

3 دیدگاه

  1. ⁦❤️⁩⁦❤️⁩⁦❤️⁩ گفت:

    عالی بود ممنون✨✨⁦❤️⁩

  2. ابوالفضل مرادی گفت:

    بسیار عالی بود ممنون از شما

  3. این صفحه گفت:

    خوب بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *