سبک زندگی

جواب کاردرکلاس صفحه ۱۶ و ۱۷ ریاضی یازدهم تجربی

گام به گام و حل سوالات کاردرکلاس صفحه 16 و 17 ریاضی یازدهم تجربی با توضیح کامل

جواب کاردرکلاس صفحه ۱۶ ریاضی یازدهم تجربی از فصل ۱ درس معادله درجه دوم و تابع درجه ٢ ؛ برای مشاهده گام به گام صفحه 17 ریاضی پایه یازدهم در ادامه با آموزش و پرورش ماگرتا همراه ما باشید.

مطلب پیشنهادی: جواب کاردرکلاس صفحه ۱۵ ریاضی یازدهم تجربی

جواب کاردرکلاس صفحه ۱۶ و ۱۷ ریاضی یازدهم تجربی

پاسخ سوالات کاردرکلاس صفحه ۱۶ ریاضی یازدهم

۱- همچنان که از سال قبل می‌دانیم، تعداد صفر های تابع درجه دوم y=ax۲+bx+c را با کمک علامت Δ می‌توان تشخیص داد. همچنین رو به بالا بودن یا رو به پایین بودن دهانه سهمی از روی علامت a مشخص می‌شود. جدول زیر را کامل کنید.

تدریس صفحه ۱۶ ریاضی یازدهم تجربی
تدریس صفحه ۱۶ ریاضی یازدهم تجربی

۲- درباره تابع درجه دوم f، برای تشخیص علامت ریشه‌های احتمالی معادله f(x)=۰ می‌توانیم از علامت S و P کمک بگیریم. در هریک از موارد زیر، مانند قسمت الف عمل کنید.

جواب سوالات کاردرکلاس صفحه ۱۶ ریاضی یازدهم تجربی
جواب سوالات کاردرکلاس صفحه ۱۶ ریاضی یازدهم تجربی

۳- هرگاه نمودار تابع f(x)=ax۲+bx+c (a≠۰) را داشته باشیم، می‌توانیم به کمک آن، علامت ضرایب a، b و c را مشخص کنیم. به عنوان مثال نمودار تابع f از مجموعه توابع داده شده زیر را در نظر می‌گیریم:

خلاصه این اطلاعات در جدول بعد آمده است. جدول را کامل کنید.

حل تمرینات صفحه شانزدهم ریاضی یازدهم رشته تجربی
حل تمرینات صفحه شانزدهم ریاضی یازدهم رشته تجربی

✅ برای حل جدول باید به صورت زیر عمل کنید:

گام به گام فصل اول صفحه 16 و 17 ریاضی یازدهم
گام به گام فصل اول صفحه 16 و 17 ریاضی یازدهم

⭕️ نکته : دانش آموز عزیز مطالب درسی قرار گرفته شده در این سایت فقط جنبه کمک آموزشی دارد و شما نباید از آن ها به شیوه نادرست استفاده نمایید، لذا قبل مشاهده جواب ها یکبار خودتان به سوالات پاسخ دهید سپس اگر مشکلی داشتید از این جواب ها کمک بگیرید.

همچنین بخوانید: جواب کاردرکلاس ۱۳ ریاضی یازدهم تجربی
و
جواب فعالیت صفحه ۱۲ ریاضی یازدهم تجربی
و
جواب کاردرکلاس صفحه ۱۱ ریاضی یازدهم تجربی

☑️ به پایان تدریس کاردرکلاس صفحه 16 و 17 ریاضی یازدهم تجربی رسیدیم، برای مشاهده حل تمرین های سایر صفحات کتاب کافیست آن را در گوگل به همراه عبارت «ماگرتا» جست و جو کنید. همچنین می توانید از بخش نظرات نیز با ما در ارتباط باشید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.