سبک زندگی

بازنمایی را تعریف کنید تفکر و سواد رسانه ای دهم

پاسخ و حل سوال بازنمایی چیست توضیح دهید تفکر و سواد رسانه ای دهم

بازنمایی را تعریف کنید تفکر دهم ؛ برای آشنایی با پاسخ و جواب سوال بازنمایی چیست و به چه معناست درس چهارم کتاب تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم متوسطه دوم، در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا همراه ما باشید.

همچنین بخوانید: کلیشه و کلیشه سازی را تعریف کنید تفکر دهم

بازنمایی را تعریف کنید تفکر و سواد رسانه ای دهم
بازنمایی را تعریف کنید تفکر و سواد رسانه ای دهم

بازنمایی یعنی چه توضیح دهید تفکر دهم

بازنمایی را تعریف کنید ؟

پاسخ: بازنمایی یعنی نشان دادن واقعیت به شکلی خاص.معنای بازنمایی این نیست که ضرورتاً هر پیام رسانه ای، ضد واقعیت یا کاریکاتوری از آن باشد؛ بلکه این است که رسانه با استفاده از بازنمایی می کوشد تفسیر و تحلیل خود را از واقعیت مورد نظر به طور آشکار و پنهان به ذهن مخاطبان خود ارسال کند طوری که او احساس تفاوتی بین این دو نکند.

راز و شاخص خلاقیت و هنرمندی هر رسانه و یا فرستند. پیام در همین نهفته است که اثرگذاری بیشتری بر مخاطب داشته باشد. بازنمایی توسط رسانه می تواند تأثیر مثبت یا منفی داشته باشد. برای مثال فیلم محمّد رسول الله (صلی علیه و آله) در عین خیال انگیز بودن بخشی از واقعیت های زندگی پیامبر را نشان می دهد.

همچنین بخوانید: رسانه را تعریف کنید و عمومی ترین رسانه جمعی چیست تفکر دهم

توجه: شما دانش آموزان عزیز پایه دهم متوسطه دوم می توانید برای دسترسی بهتر و سریعتر به جواب های درس تفکر و سواد رسانه ای دهم ، در انتهای جواب صفحه یا فعالیت مورد نظر خود، عبارت « ماگرتا » را نیز به همراه آن در گوگل جستجو کنید.

در انتها امیدواریم که مقاله جواب به سوال بازنمایی یعنی چه توضیح دهید تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم متوسطه دوم ، برای شما دانش آموزان عزیز مفید بوده باشد و توانسته باشید از آن بهره برده باشید.زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.