سبک زندگی

اوراسیا چیست و به کجا گفته می شود مطالعات اجتماعی هشتم

پاسخ و حل سوال منطقه اوراسيا یعنی چه و کجاست مطالعات اجتماعی پایه هشتم

اوراسیا چیست و به کجا گفته می شود مطالعات هشتم ؛ در این مقاله به جواب و پاسخ سوال اوراسیا کجاست و به کجا گفته می شود درس هفدهم کتاب مطالعات اجتماعی هشتم متوسطه اول پرداخته ایم. در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا ما همراه باشید.

همچنین بخوانید: پرخاشگری و نزاع نتیجه چیست مطالعات اجتماعی هشتم
و
دلتا چیست و چگونه گسترش می یابد مطالعات هشتم

اوراسیا چیست و به کجا گفته می شود مطالعات هشتم
اوراسیا چیست و به کجا گفته می شود مطالعات هشتم

اوراسیا به چه معناست مطالعات هشتم

اوراسیا چیست و به کجا گفته می شود ؟

پاسخ: در بین قاره های جهان، تنها دو قاره آسیا و اروپا به هم چسبیده اند به همین دلیل، بعضی از جغرافی دانان این دو قاره را یک قاره دانسته و آن را اوراسیا نامیده اند و رشته کوه اورال را مرز بین دو قاره آسیا و اروپا در نظر گرفته اند. روی نقشه، این رشته کوه را نشان دهید.توضیحات بیشتر:

مرزهای اوراسیا عبارتند از: اقیانوس آرام در شرق، اقیانوس اطلس در غرب، اقیانوس منجمد شمالی در شمال و آفریقا، مدیترانه و اقیانوس هند در جنوب.

مساحت اوراسیا نزدیک به ۵۵ میلیون کیلومتر مربع است که ۳۶٫۲ درصد از خشکی های کره زمین را شامل می‌شود. نزدیک به ۵ میلیارد تن در این قاره زندگی می کند که برابر با ۷۰ درصد از جمعیت جهان است.

انسان ها نخستین بار میان ۶۰ هزار تا ۱۲۵ هزار سال پیش بر این منطقه پا نهادند. جزایر بزرگی همچون اندونزی، ژاپن، جزیره بریتانیا، ایسلند، جزیره ایرلند و فیلیپین با اینکه جدا از قاره قرار دارند اما معمولاً در مجموعه اوراسیا قرار می گیرند.

همچنین بخوانید: ببر های اقتصادی آسیا را نام ببرید مطالعات هشتمدر این مطلب با پاسخ سوال اوراسیا کجاست و به کجا گفته می شود مطالعات اجتماعی هشتم آشنا شدید و شما دانش آموزان عزیز می توانید نظرات خود را در بخش دیدگاه به اشتراک بگذارید. همچنین با اضافه کردن عبارت ماگرتا در انتهای سرچ مطلب درسی خود، بهترین نتایج را مشاهده کنید.

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.