سبک زندگی

تکنیک برق تا رعد را توضیح دهید دفاعی نهم

فاصله شما تا رعد و برق چقدر است؟ نحوه تخمین فاصله خود با محل صاعقه در کتاب دفاعی نهم

تکنیک برق تا رعد را توضیح دهید کتاب دفاعی پایه نهم : با این روش می توان میزان فاصله خود با محل ایجاد صاعقه را تخمین زد. برای مشاهده فرمول در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا همراه باشید.

مطلب پیشنهادی : چرا جنگ نرم جایگزین جنگ سخت شد

توضیح تکنیک برق تا رعد دفاعی پایه نهم

تکنیک برق تا رعد را تعریف کنید دفاعی نهم

برای استفاده از این تکنیک باید درست در زمانی که برق صاعقه را مشاهده می کنیم سریعا ثانیه ها را بشماریم و بعد تعداد این ثانیه ها را در عدد ۳۳۱ ضرب کنیم، این عدد که برحسب کیلومتر می باشد، میزان فاصله ما از محل ایجاد رعد و برق است. از این روش برای در امان ماندن در هوای بارانی و صاعقه زدگی استفاده می شود.در صورتی که عدد به دست آمده از ۳۰۰۰ متر کمتر بود (۱۰ ثانیه) یعنی شما در منطقه خطر قرار دارید و باید سریعا اقدامات پیشگیرانه و احتیاطی برای سالم ماندن انجام دهید. به عنوان مثال اگر از زمان دیدن رعد و برق تا زمان شنیدن صدای آن ۵ ثانیه زمان لازم باشد یعنی محل وقوع صاعقه از ما ۱۶۵۵ متر یا همان ۱/۶ کیلومتر فاصله دارد. یا مثلا اگر بین رعد و برق ۱۰ ثانیه تاخیر بود، میزان فاصله ما از محل وقوع ۳٫۲ کیلومتر می باشد.

تکنیک flash-to-bang یا برق بر اسا قانون فیزیک می باشد، قانونی که می گوید که نور سریعتر از صوت در جو حرکت می کند. سرعت حرکت نور در جو حدود 300 هزار کیلومتر بر ثانیه است در حالی که سرعت حرکت صوت با توجه به دمای هوا حدود 1750 کیلومتر در ثانیه است.

✅ آیا شما تاکنون از تکنیک برق تا رعد کتاب دفاعی نهم استفاده کرده ایم؟ تا چه میزان صحیح بوده است؟ از قسمت نظرات برای ما بنویسید. دانش آموز عزیز اگر سوال درسی دیگری نیز دارید کافیست آن را به همراه کلمه ماگرتا در گوگل جست و جو نمایید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.