سبک زندگی

چرا جنگ نرم جایگزین جنگ سخت شد ⚔️ دفاعی نهم

دلایل جایگزین شدن جنگ نرم با جنگ سخت چه بود؟ مهم ترین اهداف جنگ نرم کتاب دفاعی پایه نهم

علت جایگزین شدن جنگ نرم با جنگ سخت یا تهاجمی و نظامی تغییر یافتن هدف های دشمن، هزینه های بالای جنگ سخت، مخالفت عموم مردم جهان با کشته شدن انسان ها و … می باشد. برای بررسی دلایل بیشتر در ادامه با آموزش و پرورش ماگرتا همراه باشید.

علت جایگزینی جنگ نرم با جنگ سخت

دلایل استفاده از جنگ نرم به جای جنگ سخت

جنگ نرم مجموعه فعالیت هایی است که دشمن به صورت غیر نظامی با هدف ایجاد تغییراتی در یک جامعه انجام می دهد تا بر آن ها تسلط پیدا کند. در این جنگ دشمن ذهن و فکر مردم جامعه مورد نظر را طبق خواسته هایشان تغییر می دهند. شکل های مختلف جنگ نرم، روانی، رسانه ای و انقلاب مخملی و رنگی می باشد که خطرناک ترین آن ها جنگ روانی است.

در گذشته کشورهای استعمارگر از جنگ های نظامی و تهاجمی برای رسیدن به خواسته های خود استفاده می کردند اما امروزه جنگ نرم که خیلی خطرناک تر از جنگ سخت می باشد نوع تفکر و اندیشه را تغییر می دهد و نمی گذارد انسان ها درست فکر کنند و تصمیم بگیرند. یعنی دشمن ذهن مردم کشور هدف را به گونه ای تغییر می دهد که خواسته آن ها با خواسته دشمن یکی باشد.

در جنگ نرم دیگر خبری از تانک ، تفنگ و موشک نیست و سلاح اصلی آن رسانه های مختلفی مانند روزنامه، مجله، عکس، فیلم، شبکه های اجتماعی تلفن همراه و … می باشد.

همانطور که مطالعه کردید استفاده از جنگ نرم علاوه بر هزینه کمتر بازخورد بهتری برای دشمن دارد در نتیجه کشورهای استعمارگر در دنیای امروز سعی می کنند با این روش های جدید و کم هزینه و بدون داشتن هیچ تلفات جنگی خواسته های خود را برآورده کنند.

✅ به انتهای پاسخ سوال چرا جنگ نرم جایگزین جنگ سخت شد رسیدیم، اگر سوال درسی دیگری دارید حتما آن را به همراه عبارت ماگرتا در گوگل سرچ کنید همچنین می توانید از قسمت دیدگاه همین مطلب نیز با ما در ارتباط باشید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.