سبک زندگی

متراکم ترین منطقه جهان از نظر جمعیت کجاست ، مطالعات هشتم

جواب سوال متراکم ترین نقطه جهان از نظر جمعیت چه نام دارد؟ کتاب مطالعات اجتماعی هشتم

متراکم ترین منطقه جهان از نظر جمعیت طبق کتاب مطالعات اجتماعی هشتم «جزیره جاوه در اندونزی» می باشد، در این جزیره ۱۴۱ میلیون نفر سکونت دارند. برای مشاهده اطلاعات بیشتر در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا همراه باشید.

مطلب پیشنهادی : دلتا چیست و چگونه گسترش می یابد

متراکم ترین منطقه جهان از نظر جمعیت کجا می باشد

متراکم ترین منطقه جهان از نظر جمعیت کدام است

تراکم جمعیت جزیره جاوه ۱٫۰۶۴ کیلومتر مربع (۲٫۷۵۶ /مایل مربع) می باشد. جالب است بدانید جمعیت جزیره کوچک جاوه درست به اندازه جمعیت کشور روسیه می باشد. این منطقه پنجمین جزیره بزرگ اندونزی است که بیش از ۶۵٪ جمعیت کشور در آن زندگی می کنند. بزرگ ترین و معروف ترین شهرهای اندونزی در جاوه قرار دارند.

اگر بخواهیم این منطقه را از نظر جغرافیایی بررسی کنیم : حداکثر طول جزیره جاوا ، از ساحل خلیج پپر در غرب تا ساحل شرقی بانیووانگی در شرق ، حدود یک هزار کیلومتر و حداکثر عرض آن در وسط جزیره حدود دویست کیلومتر و حداقل عرض آن از ساحل شمالی جپارا تا ساحل جنوبی جوگاکارتا حدود ۹۰ کیلومتر است. کوه ها در همه جای آن پراکنده شده اند و بیشتر در این منطقه دشت و جنگل می باشد.

در مقاله دیگری به سوال دلتا چیست و چگونه گسترش می یابد پاسخ داده ایم، پیشنهاد می کنم برای فهم بهتر حتما این مقاله را نیز مطالعه فرمایید.

رودخانه های آن بیشتر کوتاه و پرآب هستند و مهمترین آنها عبارتند از: سولو، سرانگ، تاروم، سرایو و مانوک که بلندترین نقطه آن قله سامرو با 676.3 متر ارتفاع است. جاوه از نظر آب و هوا و راحتی زندگی بسیار مناسب است. 

✅ حال که متوجه شدید متراکم ترین منطقه جهان از نظر جمعیت کجاست از قسمت دیدگاه نظرتان را در مورد این منطقه برای ما و سایر دانش آموزان بنویسید. دانش آموز عزیز شما می توانید با اضافه کردن عبارت ماگرتا در آخر سرچ های درسیتان بهترین نتایج را مشاهده کنید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *