سبک زندگیمد و زیبایی

قرینه سازی ابرو با ۳ روش جدید بسیار ساده و حرفه ای ۲۰۲۰

آموزش مرحله به مرحله قرینه سازی ابرو با پرگار و نخ در خانه

قرینه سازی ابرو و روش های قرینه کردن ابروها به صورت حرفه ای یکی از جدیدترین و موثرترین روش های بالا بردن جذابیت ظاهری می باشد. در ادامه با بخش مد و زیبایی ماگرتا همراه باشید.

آموزش تصویری قرینه سازی ابرو
آموزش تصویری قرینه سازی ابرو

قرینه سازی ابرو چیست؟

زیبایی ابروها به طبیعی و قرینه بودن آن تا حدود زیادی بستگی دارد و می‌تواند زیبایی چهره شما را تا حد بسیار زیادی بالا ببرد. با استفاده از روش‌ها و ترفندهای مختلف می توان این کار را به نحو احسن انجام داد.

یکی از نکات بسیار مهم قبل از هر نوع آرایش دائمی ابرو از جمله میکروبلیدینگ یا میکروپیگمنتیشن این است که قرینه سازی به شکل حرفه‌ای و با دقت تمام انجام شود تا از بروز هرگونه اشتباه جلوگیری کنید. زیرا از آنجایی که یک آرایش دائمی است، جبران کردن و درست کردن این اشتباهات، برای شما هزینه‌های زیادی در پی خواهد داشت.

✅ پس بهتر است هر شخص با آموزش و تمرین و استفاده از ترفندهای مناسب، خود قرینه سازی ابرو را یاد بگیرد.

آموزش قرینه سازی ابرو با روش های جدید

روش اول: استفاده از مداد یا خط کش

این روش قرینه سازی شامل سه مرحله مشخص کردن نوک (تاج)، انتها (دم)، و قوس ابرو می‌باشد.

1- ابتدا مداد یا خط کش را به کنار پره بینی قرار داده به طوری که از گوشه داخلی چشم عبور کند. نقطه برخورد خط کش با ابرو، نقطه شروع ابرو است.

2- خط کش را کنار پره بینی قرار داده به طوری که خط کش این بار از گوشه خارجی چشم عبور کند. نقطه برخورد خط کش با ابرو، انتهای ابرو یا به اصطلاح دم ابرو را نشان می‌دهد.

3- و اما مرحله سوم و مهم‌ترین مرحله که در زیبایی ابرو شما بسیار حائز اهمیت است؛ مشخص کردن قوس ابرو. خط کش را در کنار پره بینی خود قرار داده به طوری که خط کشمان از عنبیه چشم عبور کند. محل برخورد خط کش با ابرو، محل صحیح قوس ابروی ما را نشان می‌دهد.

قرینه سازی حرفه ای ابرو ها
قرینه سازی حرفه ای ابرو ها

باید در نظر داشت که در انجام هر یک از سه مرحله ذکر شده، از خط کش خود با دقت فراوان استفاده کنیم تا نتیجه مطلوب به دست آید.

روش دوم: استفاده از دستمال کاغذی

یکی از ساده‌ترین روش‌ها در قرینه سازی ابرو روش استفاده از دستمال کاغذی یا کاغذ یا یک تکه پارچه (یا هر چیزی که خط صافی زیر ابروها به وجود بیاورد تا بتوان دو ابرو را در یک خط قرینه کرد.) است که البته دقت بالایی نیز دارد. استفاده از این روش شمال چهار مرحله است.

1- در این مرحله اول ابتدا دستمال کاغذی یا پارچه را روی قسمت پایینی ابروها قرار می‌دهیم و با استفاده از مداد روی قسمت‌های وسط ابرو و ابتدا و انتهای قسمت پایینی ابرو را علامت گذاری می‌کنیم.

2- در مرحله دوم دستمال کاغذی خود را این بار روی قسمت بالایی ابروها یا پیشانی خود قرار می‌دهیم و باز عملیات مرحله قبل را تکرار می‌کنیم؛ یعنی ابتدا و انتها و وسط ابرو را در یک راستا علامت گذاری می‌کنیم. در انتهای این مرحله باید با دقت نقاط علامت گذاری شده را با هم مقایسه کنیم تا مطمئن شویم که ابروها متقارن هستند.

3- در مرحله بعدی نقاط علامت گذاری شده را به وصل می‌کنیم. به طوری که دو قله ایرو به یک دیگر وصل شوند و به صورت موازی دو تاج ابروی متقارن شده را هم به هم وصل می‌کنیم.

4- در مرحله چهارم و آخر، با استفاده از ریمل ابرو، ابروی مد نظر را می‌کشیم و در انتها با استفاده از موچین یا هر ابزار دیگری که کار با آن برایتان راحت باشد، بخش‌های بیرون مانده از قابی که رسم کرده‌ایم را تمیز می‌کنیم.

روش سوم: استفاده از کولیس و خط کش قرینه سازی

این روش می‌تواند نسبت به دو روش دیگر اندکی سخت‌تر باشد اما همچنان از دقت بالایی برخوردار است. این روش طی شش مرحله انجام پذیر است که با هم بررسی می‌کنیم.

1- در مرحله اول باید نقطه مرکزی پیشانی و بین دو ابرو مشخص شود. سپس خط کش قرینه سازی را بالای ابروها روی پیشانی قرار می‌دهیم و نقطه وسط را مطابق با خط مشخص شده بین دو ابرو قرار می‌دهیم.

2- در مرحله بعدی خط کش قرینه سازی را روی پیشانی بالای ابروها قرار می‌دهیم و نقطه وسط یعنی نقطه صفر را طبق خط مشخص شده بین دو ابرو قرار می‌دهیم.

3- در مرحله سوم، از همان نقطه صفر به یک میزان فاصله تا قوس هر دو ابرو را مشخص می‌کنیم می‌کنیم. می‌توانیم از خط میانی خط پیشانی استفاده کنیم که نشان دهنده همان نقطه صفر است.

4- در مرحله چهارم نیز مانند مرحله قبل، خط وسط پیشانی را تا دنباله ابرو اندازه می‌گیریم. به طور کلی سه اندازه گیری از وسط دو ابر انجام می‌گیرد.

5- حال باید در این مرحله از کولیس استفاده کنیم. برای تشخیص بالا یا پایین بودن ابروها به کمک کولیس، یک خط به موازات نقطه بالای تاج به نقطه بالای تاج ایروی دیگر رسم می‌کنیم. همین کار را این بار با نقطه پایینی تاج ابروها انجام می‌دهیم. دو ابرو باید در یک راستا قرار بگیرند. سپس خطی مستقیم از قوس ابرو به قوس ابروی دیگر انجام می‌دهیم. این مرحله بسیار حساس بوده و نیازمند دقت بالایی است.

6- در مرحله آخر مطابق قابی که در مراحل قبلی ایجاد کردیم، ابرو ها را تمیز می‌کنیم. می‌توانیم با مداد یا ریمل ابروی خود را به طور موقت حالت دهیم. در صورت رضایت از فرم جدید ابرو، می‌توانیم همان را هاشور و یا تاتو کنیم تا حالتش حفظ شود.

نکاتی در مورد قرینه سازی ابرو

این‌ها تنها 3 روش از روش‌های بسیاری که برای قرینه سازی ابرو وجود دارد بود. در پایان باید توجه داشت که در قرینه سازی ابروها یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید مورد توجه قرار بگیرد، قرینه سازی متناسب با فرم چهره است که تأثیر بسیار زیادی در زیبایی فرد دارد.

 امیدواریم این مقاله که مورد قرینه سازی ابرو بود مورد استفاده شما عزیزان قرار گرفته باشد. اگر نظر، پیشنهاد و یا انتقادی راجع به این مطلب داشتید، از طریق بخش نظرات به اطلاع ما برسانید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *