سبک زندگی

سوالات متن درس ۲۱ تفکر و سواد رسانه ای دهم با جواب

نمونه سوال و جواب متن و پرسش های تشریحی و تعریف کنید و نقطه چین درس 21 بیست و یکم من از رسانه ها هوشمندانه استفاده می کنم تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم و یازدهم با جواب

سوالات متن درس ۲۱ بیست و یکم تفکر و سواد رسانه ای دهم با جواب ؛ در این مقاله پاسخ و جواب نمونه سوال های تشریحی و تعریف کنید و جای خالی مهم امتحانی متن درس 21 بیست و یک من از رسانه ها هوشمندانه استفاده می کنم کتاب تفکر و سواد رسانه ای کلاس دهم و یازدهم را قرار داده ایم. در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا همراه ما باشید.

همچنین بخوانید: پاسخ فعالیت درس 21 تفکر و سواد رسانه ای دهم

سوالات متن درس ۲۱ تفکر و سواد رسانه ای دهم با جواب
سوالات متن درس ۲۱ تفکر و سواد رسانه ای دهم با جواب

نمونه سوال های امتحانی متن درس 21 بیست و یکم تفکر دهم با جواب

۱) پدیده سرریز شدن اطلاعات چیست؟‌

پاسخ: امروزه ما گریزی از رویارویی با رسانه‌ها و پیام‌های رسانه‌ای نداریم. فناوری‌های نوین ارتباطی وضعیتی را فراهم ساخته‌اند كه افراد در كمترین زمان با كمترین هزینه، پیام‌های تولیدی خود را به صورت جهانی انتشار می‌دهند؛ این امر ما را با پدیده‌ای به نام «سرریز اطّلاعات» رو به رو ساخته است.

۲) منظور از اعتیاد رسانه ای چیست؟

پاسخ: از سوی دیگر رسانه‌ها هم در رقابت با یکدیگر، در ارائۀ انبوهی از اطّلاعات، سعی در استفادۀ حداکثری از فنون اقناع برای جذب ما دارند. در این حالت اگر مهارت انتخابگری را نیاموخته باشیم به آنچه جذاب‌تر و قانع‌ کننده‌تر – و نه لزوماً مورد نیاز و مفیدتر است، جذب، و گاه به استفاده از آن وابسته می‌شویم؛ این وابستگی گاهی چنان پیش می‌رود كه به «اعتیاد رسانه‌ای» منجر می‌شود.

۳) سرریز اطّلاعات را تعریف کنید.

پاسخ: سرریز اطّلاعات وضعیتی است که در آن، در زمینۀ یک موضوع، بیش از اندازه اطّلاعات موجود است. این پدیده می‌تواند موجب اضطراب و سردرگمی افراد و ناتوانی در تصمیم گیری در انتخاب یا صرف نظر کردن از همه یا بخشی از اطّلاعات شود.

۴) شرایط اعتیاد به اینترنت را بنویسید.

پاسخ: استفادۀ بیش از سه ساعت پشت سرهم و بدون داشتن هدف خاص

۵) ممکن است شما در ایام تحصیل برای انجام پژوهش‌های مدرسه‌ای خود گاهی بیش از سه ساعت از اینترنت استفاده کنید یا پس از ایام امتحانات بیشتر ساعات یک روز را برای سرگرمی به استفاده از رسانه اختصاص دهید که به معنای اعتیاد رسانه‌ای نیست.

نکته مهم: دانش آموزان عزیز، تنها به خواندن این سوالات اکتفا نکنید و حتما متن درس را هم به دقت مطالعه کنید.

همچنین بخوانید: سوالات متن درس بیستم تفکر و سواد رسانه ای دهم

سوال های متن درس ۲۱ بیست و یکم تفکر و سواد رسانه ای دهم با جواب را در این مقاله مشاهده کردید. امیدوارم از آن استفاده کرده باشید و از صفحات دیگر ماگرتا دیدن نمایید. برای بهتر پیدا کردن جواب ها در آخر کلمات جستجو شده داخل گوگل کلمه ماگرتا را قرار دهید. همچنین سوالات خود را در بخش دیدگاه بنویسید. 😍

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *