سبک زندگی

سوالات متن درس نوزدهم تفکر و سواد رسانه ای دهم با جواب

نمونه سوال و جواب متن و پرسش های تشریحی و تعریف کنید و نقطه چین درس 19 نوزده پنجگانه سواد رسانه ای (2) تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم و یازدهم با جواب

سوالات متن درس نوزدهم تفکر و سواد رسانه ای دهم با جواب ؛ در این مقاله پاسخ و جواب نمونه سوال های تشریحی و تعریف کنید و جای خالی مهم امتحانی متن درس ۱۹ نوزدهم پنجگانه سواد رسانه ای (۲) کتاب تفکر و سواد رسانه ای کلاس دهم و یازدهم را قرار داده ایم. در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا همراه ما باشید.

همچنین بخوانید: پاسخ فعالیت های درس 19 تفکر و سواد رسانه ای

سوالات متن درس نوزدهم تفکر و سواد رسانه ای دهم با جواب
سوالات متن درس نوزدهم تفکر و سواد رسانه ای دهم با جواب

نمونه سوال های امتحانی متن درس 19 نوزدهم تفکر دهم با جواب

۱) امروزه در بیشتر خانه‌ها تلویزیون عنصر محوری و عضو اصلی خانواده است تا جایی که در حال حاضر در اغلب خانه‌ها وسایل به گونه‌ای چیده می‌شوند که رو به تلویزیون باشند.

۲) منظور ما از تلویزیون فقط یک جعبه یا صفحه نیست؛ بلکه مجموعه پیام‌هایی است که از شبکه‌های داخلی و خارجی وارد خانه‌ها می‌شود.

۳) توصیه‌هایی درباره استفاده از تلویزیون را بنویسید.

پاسخ: 1- برای تماشای تلویزیون برنامه داشته باشید.
2- با تلویزیون در تماس باشید؛ برای مثال اگر اشتباهی در برنامه‌ای رخ داد، سعی کنید نظر خود را به اطّلاع تولید کنندگان برنامه یا مسئولان شبکه برسانید.
3- اگر برنامه‌ای شما را ناراحت کرد با والدین خود در این باره صحبت کنید.
4- در تماشای برنامه‌های تلویزیون مشکل پسند باشید و برنامه‌هایی خاص را برای تماشا انتخاب کنید.
5- نکته سنجانه از تلویزیون استفاده کنید؛ به طور مثال هنگام تماشای تلویزیون روی شخصیت‌های اصلی داستان متمرکز شوید و اعتقادات و رفتارهای آنها را با خود و هنجار جامعه مقایسه کنید.
6- به تأثیر برنامه‌های تلویزیونی بر افکار و احساساتتان توجه کنید. بدانید که تبلیغات و پیا‌م‌های بازرگانی قصد دارند شما را ترغیب کنند که کالایی را مصرف کنید.
7- دکمۀ قرمز را فراموش نکنید. زمان صرف غذا و دور هم جمع شدن اعضای خانواده و زمان مطالعه، زمانی نیست که با تماشای تلویزیون از کیفیت آن کاسته شود.

۴) چرا ما در استفاده از منابع وبگاه های علمی معتبر در تحریم بودیم؛ امّا در استفاده از شبکه های ماهواره ای در تحریم قرار داده نشدیم؟

پاسخ: به دلیل نفوذ فرهنگی کشورهای خارجی بر فرهنگ و عادت های مردم کشور ما.

۵) به نظر شما هدف از ایجاد شبکه های ماهواره ای پر ‌شمار فارسی زبان چیست؟

پاسخ: ایجاد رغبت بیشتر در استفاده از این شبکه ها به جای رسانه ملی برای حفظ و افزایش نفوذ فرهنگی، جذب دانشمندان و موارد بسیاری دیگر.

نکته مهم: دانش آموزان عزیز، تنها به خواندن این سوالات اکتفا نکنید و حتما متن درس را هم به دقت مطالعه کنید.

همچنین بخوانید: سوالات متن درس هجدهم تفکر و سواد رسانه ای دهم

سوال های متن درس ۱۹ نوزدهم تفکر و سواد رسانه ای دهم با جواب را در این مقاله مشاهده کردید. امیدوارم از آن استفاده کرده باشید و از صفحات دیگر ماگرتا دیدن نمایید. برای بهتر پیدا کردن جواب ها در آخر کلمات جستجو شده داخل گوگل کلمه ماگرتا را قرار دهید. همچنین سوالات خود را در بخش دیدگاه بنویسید. 😍

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.