سبک زندگی

جواب فعالیت های درس ۱۱ مطالعات نهم

پاسخ سوال های صفحه ۷۱ ، ۷۲ ، ۷۴ و ۷۵ مطالعات اجتماعی پایه نهم ، جواب فعالیت های درس 11 تلاش برای حفظ استقلال و اتحاد سیاسی و سرزمینی ایران فصل ششم مطالعات پایه ۹

پاسخ فعالیت های درس ۱۱ مطالعات نهم : در این نوشته به جواب فعالیت های درس یازدهم 11 مطالعات اجتماعی پایه نهم در صفحات ۷۱ ، ۷۲ ، ۷۴ و ۷۵ مربوط به درس یازده تلاش برای حفظ استقلال و اتحاد سیاسی و سرزمینی ایران در بخش آموزش و پرورش ماگرتا پرداخته ایم.

همچنین بخوانید : جواب فعالیت های درس ۱۰ مطالعات نهم

گام به گام درس ۱۱ مطالعات نهم
گام به گام درس ۱۱ مطالعات نهم

پاسخ فعالیت درس ۱۱ مطالعات نهم

در جواب فعالیت درس 11 مطالعات اجتماعی نهم داریم :

جواب فعالیت صفحه ۷۱ مطالعات اجتماعی نهم

1- با مطالعه درس و راهنمایی دبیر خود، دلایل و عوامل مهم نابسامانی اوضاع اجتماعی و اقتصادی ایران در دوران افشاریه را بررسی و تحلیل کنید.

برخی دلایل عمده مانند 1) مبارزه با دشمنان داخلی و خارجی 2) نافرمانی و وجود شورش های داخلی 3) سوء ظن نادر به اطرافیان و رهبران آنها و رفتار خشونت آمیز 4) عدم توجه به معیشت و اشتغال مردم.

جواب فعالیت صفحه ۷۲ مطالعات اجتماعی نهم

2- شیوهٔ به قدرت رسیدن سلسله‌های افشاریه، زندیه و قاجاریه چه شباهتی به هم دارد؟

هر سه در زمانی به قدرت رسیدند که کشور در بحران بود و در تمام ایران حکومت واحدی وجود نداشت. هجوم همسایگان ایران (روس-عثمانی) به دلیل انقلاب صنعتی تهدیدی جدی برای مرزها به ویژه برای اروپایی ها بود. آنها بیش از هر زمان دیگری نگران ایران بودند و این سه یک سری از اقوام بزرگ زمان خود بودند که با تکیه بر قوت قبایل و طوایف خود قدرت می گرفتند.

3- به نظر شما، آقا محمدخان در انتخاب تهران به پایتخت به چه نکته‌هایی توجه داشته است؟

دلایلی که آقا محمدخان را بر آن داشت تهران را به پایتختی انتخاب کند این بود که اولاً تهران با استرآباد مقر ایل قاجار فاصله چندانی نداشت و از طرفی بهتر از تهران می توانست بر اعمال روس ها نظارت کند.

جواب فعالیت صفحه ۷۴ مطالعات نهم

4- درباره چگونگی تأثیر انقلاب صنعتی بر افزایش قدرت نظامی و سیاسی کشورهای اروپایی، در کلاس بحث و گفت‌وگو کنید.

انقلاب صنعتی کارخانه ها را به کارخانه تبدیل کرد و تولید آنها را افزایش داد. کارخانه ها به مواد اولیه نیاز داشتند و مجبور بودند از کشورهای دیگر تهیه کنند زیرا اروپایی ها منابع کافی نداشتند.

پس از تامین مواد اولیه و افزایش تولید، کالاهای تولید شده باید در بازارها به فروش می رسید، بنابراین به کشورهای دیگر صادر می شد. افزایش تولید و افزایش فروش به نفع اروپایی ها بود که قدرت نظامی و سیاسی آنها را افزایش داد.

جواب فعالیت صفحه ۷۵ مطالعات نهم

5- هدف دولت انگلستان از جداکردن افغانستان و بخش شرقی سیستان و بلوچستان از ایران چه بود؟

هدف ابتدا جلوگیری از تهاجم ایران به هند، مستعمره بریتانیا بود. ثانیاً هیچ کشور دیگری نباید با ایران روابط دوستانه برقرار کند و اینگونه به هند حمله کند.

6- کاربرگه شماره (۹) را انجام دهید.

برای دیدن پاسخ کاربرگ شماره ۹ روی دکمه مربوطه زیر کلیک یا لمس کنید.

همچنین بخوانید : جواب فعالیت های درس ۹ مطالعات نهم

⭐️ در آخر جواب فعالیت های درس ۱۱ مطالعات نهم در صفحات ۷۱ ، ۷۲ ، ۷۴ و ۷۵ به پایان رسید، اگر سوال یا مشکلی دارید از قسمت دیدگاه با ما یا سایر دانش آموزان بحث و گفتگو کنید و نظرات خود را بگذارید. تمام سوالات را کامل و صحیح پاسخ دادیم. میتوانید آن ها را هم خلاصه بنویسید. برای بهتر پیدا کردن ما در آخر عبارت جستجو شده خود در گوگل کلمه ماگرتا را بنویسید.😎🌹

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.