سبک زندگیگردشگری
موضوعات داغ

دریاچه الیمالات نور مازندران ، تکه ای گمشده از بهشت !

دریاچه الیمالات نور، گوهری در جنگل های سبز زیبای مازندران

دریاچه الیمالات نور مازندران : طبیعت شمال ایران تنوع فوق‌العاده‌ای دارد و زیبایی‌های آن تمام نشدنی است. از جذابیت‌های دوست‌داشتنی این منطقه، دریاچه‌های کوچک بزرگی هستند که جمعی از درختان و سبزینگی را دور خود جمع کرده‌اند. اگر مشتاق شنیدن صدای آرام طبیعت و پیدا کردن منطقه‌ای بکر در سفرهای شمالی هستید، حتماً در این نوشته با ماگرتا همراه شوید.

قصد داریم که با هم به دل جنگلی در میان نور و چمستان برویم تا در آغوش درختان خوش‌قدوقامت، از زیبایی جادویی دریاچه الیمالات سر ذوق بیاییم. شک نکنید که جادوی الیمالات شما را برای سفر وسوسه خواهد کرد.

الیمالات نور
الیمالات نور

موقعیت جغرافیایی دریاچه الیمالات در نقشه

پیش از بستن بارو بندیل برای سفر به این منطقه شمالی، بهتر است که با موقعیت آن در نقشه آشنا شوید. دریاچه الیمالات یا همان سد خاکی الیمالات، در دل سرسبزی جنگل «کَشپِل» حیات دارد.

این جنگل از شمال به دریای خزر و از جنوب به پارک جنگلی «لار» می‌رسد. الیمالات متعلق به استان مازندران و در محدوده‌ی شهرستان نور واقع شده است.

مسیر فرعی این دریاچه و جنگل سرسبز اش، بعد از آن‌که در حدود ۱۴ کیلومتر از نور فاصله گرفتید، در جاده‌ی منتهی به چمستان، پیش روی‌تان سبز می‌شود.

جاده رویایی در ابتدای مسیر الیمالات

زیبایی دریاچه الیمالات و جنگل کَشپِل، ذره‌ذره خود را نشان می‌دهد و اولین تصویر جادویی آن با اولین لحظه‌ی ورود به جاده‌ی فرعی شروع می‌شود.

آهسته در این جاده برانید و برای رسیدن عجله نداشته باشید. بخش عظیمی از زیبایی الیمالات، متعلق به این جاده‌ی رویایی است.

درختان خوش‌قدوقامت در هر دو طرف جاده، دیواری سبز پدید آورده و همچون دالانی شما را به مقصد هدایت می‌کند. شیطنت نور خورشید برای عبور از میان شاخه و برگ درختان تماشایی است.

حس ماجراجویی و وسوسه ادامه دادن، از همان ابتدا سراغ‌تان می‌آید، اما تا می‌توانید از این دالان بهشتی لذت ببرید و بادقت به جزئیات زیبای آن توجه کنید.

اگر لحظه‌ای موتور ماشین را خاموش کنید و بایستید، در سکوت محض، صدای چکیدن قطره‌های آب را هم خواهید شنید.

هر چه جلوتر بروید، هوای تازه‌تری استشمام می‌کنید و اکسیژن خالص جنگلی و عطر طبیعت سبز، سرحال‌تان می‌آورد.

این مسیر را ادامه دهید تا به درگاه ورودی و اصلی جنگل برسید. از این‌جا به بعد، ماجراجویی شما با پیاده‌روی ادامه پیدا می‌کند.

جاده دریاچه الیمالات
جاده دریاچه الیمالات

اکتشاف گوهری به نام دریاچه الیمالات

بعد از پشت سرگذاشتن دالان سبز و طولانی، حالا وقتش رسیده که با جواهر تماشایی جنگل روبه‌رو شوید.

دریاچه الیمالات که درواقع پشت سد خاکی الیمالات واقع شده است، در حصار درختان و بوته‌های سرسبز فراوانی جا خوش کرده است.

کلمه‌ها در وصف زیبایی این دریاچه جنگلی قدرتی ندارند. دریاچه الیمالات، عروس جنگل است و جایی برای خوش‌گذرانی و خلوت با طبیعت محسوب می‌شود.

دریاچه الیمالات نور
دریاچه الیمالات نور

قایق سواری در سکوت محض دریاچه الیمالات

این دریاچه جنگلی، فرصت خوبی است که با قایق به دل آب بزنید و به گوشه‌وکنار این پهنه‌ی آبی، سفری کوتاه داشته باشید. الیمالات زیبایی‌‌های منحصربه‌فردی دارد که فقط با قایق‌سواری می‌شود آن‌ها را کشف کرد.

همچنین اگر به ماهیگیری و آرامش بی‌نظیر آن علاقه مندید، وقتش رسیده که دست به‌کار شوید. در ساحل این دریاچه، چوب ماهیگیری را به آب بزنید تا یک شکار لذیذ شما را غافل‌گیر کند.

تفریح خود را با وقت‌گذرانی و چادر زدن در حاشیه‌ی دریاچه، کامل کنید. خود را به یک چای گرم مهمان کنید و از نقاشی بی‌همتای خداوند لذت ببرید.

در این جنگل می‌توانید با هماهنگی و پرداخت هزینه، کمپینگ را تجربه کرده و شب را در آن به صبح برسانید. شب ماندن در جنگل و تماشای چهره‌ای دیگر از طبیعت، تجربه‌ای فراموش‌نشدنی خواهد بود.

قایق‌سواری در دریاچه الیمالات
قایق‌سواری در دریاچه الیمالات

پیاده‌روی و گشت و گذار در طبیعت بکر جنگل الیمالات

هر گوشه‌ی این جنگل سرسبز، تماشایی است و پیاده‌روی در آن تجربه‌ی معرکه‌ای خواهد بود.

از قدم زدن کنار دریاچه الیمالات غافل نشوید که خود یک تفریح دلچسب محسوب می‌شود. حاشیه‌ی دریاچه و سکوت مرموز آن، فرصت خوبی برای رسیدن به آرامش است.

ترکیب پهنه‌ی آب و سرسبزی درختان، قابی تماشایی از دریاچه ساخته که می‌تواند شما را محو تماشای خود کند.

رفتن به این منطقه، بدون عکاسی از مناظر بهشتی آن، کامل نخواهد شد. پس تا می‌توانید زیبایی طبیعت را در قاب دوربین خود ثبت کنید.

هر چه بیش‌تر در جنگل پیش بروید، چهره‌های بکر طبیعت را بیش‌تر خواهید دید. صدای طبیعت جنگلی، حس فوق‌العاده‌ای را به شما منتقل می‌‌کند و کمک می‌کند، از سکوت و نبودن صداهای مزاحم شهری، در این منطقه لذت ببرید.

با هر قدم که به‌روی زمین مرطوب و گل‌آلود جنگل می‌گذارید و پیش می‌روید، بوی برگ‌های شبنم‌زده، بیش‌تر از قبل در سرتان می‌پیچد و حس می‌کنید که حال‌وهوای جنگل ژوراسیک‌تر می‌شود.

جنگل الیمالات
جنگل الیمالات

بهترین زمان سفر به الیمالات مازندران

در فصل بهار یکی از هنرمندانه‌ترین چهره‌های جنگلی الیمالات را خواهید دید. هوای خنک روزهای نخست سال و باران ریز و اشک‌بارهای هوای محبوب شمالی، دریاچه الیمالات را به یکی از مقصد های محبوب گردشگری تبدیل می‌کند.

اما اگر به‌دنبال تماشای قابی رویایی از این دریاچه هستید، حتماً در خنکای پاییز سری به آن بزنید و از رنگ‌بازی درختان اطراف دریاچه غرق لذت شوید.

به خاطر بارش برف و وضعیت خطرناک جاده‌ها، این منطقه‌ی جنگلی به‌عنوان مقصد زمستانی به‌هیچ‌وجه توصیه نمی‌شود.

آب‌وهوای این دریاچه در روزهای تابستان، گرم و شرجی است و پیش از سفر لازم است که وسایلی همچون کلاه آفتاب‌گیر، عینک، کرم ضد آفتاب، بطری‌های خنک آب و لباس خنک همراه خود داشته باشید.

بهترین زمان سفر به الیمالات مازندران
بهترین زمان سفر به الیمالات مازندران

در سفرتان به حوالی نور، تماشای الیمالات و ماجراجویی در جنگل بکر آن را از دست ندهید. رفتن به این منطقه، بدون شک یکی از طبیعت‌گردی‌های لذت‌بخش در جغرافیای شمالی ایران است که آرامش و زیبایی بی‌حد و مرزش، جادوی‌تان می‌کند.

هر سفری برای خود رازها و رموز بسیار دارد که نشر آن برای دیگر گردشگران بسیار مفید خواهد بود.

بنابراین اگر تجربه‌ی رفتن به این منطقه را دارید، اطلاعات مفید خود را با ما و دیگر مشتاقان سفر، در میان بگذارید. منتظر ایده‌های شما هستیم.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × دو =