اخباراقتصادی

جدول امتیازات حقوق بازنشستگان نیروهای مسلح در سال ۹۹ ⚔️

جزئیات و جدول حقوق بازنشستگان پس از همسان سازی در سال ۹۹ چگونه است؟ جدول کامل همسان سازی حقوق بازنشستگان نیرو های مسلح

جدول امتیازات حقوق بازنشستگان نیروهای مسلح در سال 99 چگونه است؟ جداول همسان سازی حقوق بازنشستگان برای اِعمال از اول مهرماه 1399 منتشر شد.

دستورالعمل اجرایی متناسب سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری توسط رئیس سازمان برنامه و بودجه و رئیس سازمان اداری و استخدامی به دستگاه‌ها ابلاغ شد.

در این دستورالعمل آمده است:‌ در اجرای بند (۶) تصویبنامه شماره ۷۴۲۶۴/ت۵۸۰۳۶ مورخ ۱۳۹۹.۷.۱ هیئت وزیران، به پیوست دستورالعمل متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان، وظیفه‌بگیران و مستمری بگیران کشوری و لشکری و جداول ذیربط که با همکاری صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح تدوین شده است، برای اجرا از اول مهرماه سال جاری ابلاغ می‌گردد. با اخبار اقتصادی ماگرتا همراه باشید.

همچنین می توانید با استفاده از اپلیکیشن ساتا فیش حقوقی تان را دریافت کنید.

جدول حقوق بازنشستگان نیروهای مسلح
جدول حقوق بازنشستگان نیروهای مسلح

جدول حقوق بازنشستگان نیروهای مسلح 99

جداول همسان سازی حقوق 99 بازنشستگان کشوری و لشکری

(نامه شماره ۱۹۴۱۰ مورخ ۲۵/۱/۱۳۹۹ سازمان برنامه و بودجه کشور در جدول امتیازات حقوق بازنشستگان)

برادر ارجمند جناب آقای دکتر شریعت‌مداری- وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی

برادر ارجمند جناب آقای سرتیپ ستاد حاتمی- وزیر محترم دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح

با سلام و احترام

در اجرای ماده (3) تصویب‌نامه شماره 3707/ت57594هـ مورخ 20/1/1399 هیأت محترم وزیران، به پیوست جداول همسان‌سازی حقوق بازنشستگان، موظفین و مشترکین صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح موضوع افزایش جداول مواد (109) و (110) قانون مدیریت خدمات کشوری جهت اجرا ابلاغ می‌گردد.

محمدباقر نوبخت- معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور

جمشید انصاری- معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان اداری و استخدامی کشور

الف) جدول امتیاز گروه‌های شغلی بازنشستگان و موظفین مشمولین قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت مصوب 1370 و قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب 1386

گروه‌های شغلیامتیاز سال 1399
1 و 2 11.200
311.250
411.300
511.350
611.650
712.150
812.650 
913.100 
1013.550 
 11 14.000
 1214.450 
 1314.900 
 1415.300 
 1515.700 
 1616.100 
 1716.500 
 1816.900 
 19 17250
 2017.600 
گروه قضایی 1 14.800
گروه قضایی 215.900 
گروه قضایی 316.950 
گروه قضایی 417.900 
گروه قضایی 519.000 
گروه قضایی 619.950 
گروه قضایی 721.450 
گروه قضایی 822.450 
مربی آموزشیار17.500 
مربی پژوهش 18.500
استادیار پژوهش22.000 
دانشیار پژوهش24.000 
استاد پژوهش26.000 
مقامات موضوع بند (الف)21.350 
مقامات موضوع بند (ب)22.450 
مقامات موضوع بند (ج)23.300 
مقامات موضوع بند (د)24.150 


ب) جداول امتیاز گروه‌های شغلی بازنشستگان و موظفین مشمولین سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح

جایگاه شغلیامتیاز
سرجوخه یا رتبه 4 
گروهبان 3 یا رتبه 5 
گروهبان 2 یا رتبه 6 
گروهبان 1 یا رتبه 7 
استوار دوم یا رتبه 8 
استوار یکم یا رتبه 9 
ستوان سوم یا رتبه 10 
ستوان دوم یا رتبه 11 
ستوان یکم یا رتبه 12 
 سروان یا رتبه 13 
 سرگرد یا رتبه 14 
 سرهنگ دوم یا رتبه 15 
 سرهنگ یا رتبه 16 
 سرتیپ دوم یا رتبه 17 
 سرتیپ یا رتبه 18 
سرلشکر یا رتبه 19 
سپهبد یا رتبه 20 
ارتشبد یا رتبه 21 
جدول همسان سازی حقوق بازنشستگان نیروهای مسلح
جدول همسان سازی حقوق بازنشستگان نیروهای مسلح

جدول افزایش حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری در سال ۹۹ + جزئیات

 سردار سرتیپ دوم پاسدار محمدرضا گودرزی، رئیس سازمان بازنشستگان نیرو‌های مسلح و اکبر شیرمحمدی مدیرکل امور فنی صندوق بازنشستگی کشوری  با حضور در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری به بررسی موضوع همسان سازی حقوق بازنشستگان لشکری و کشوری پرداختند.

سردار گودرزی (رئیس سازمان بازنشستگان نیرو‌های مسلح) با اشاره به اینکه در راستای برنامه ششم دولت تصمیم گرفت همسان‌سازی را به صورت یک مرتبه اجرایی کند، گفت:

مقدمات کار چند ماه است که آغاز شده لذا بحث‌های مختلف کارشناسی در بین بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی نیرو‌های مسلح و صندوق بازنشستگی در حال انجام است و در نهایت قرار بر این شد تا در حقوق مهرماه همسان‌سازی را اجرا کنیم.

او با اشاره به اینکه مبنای همسان سازی برای اجرا ۹۰ درصد حقوق شاغلین فعلی است که اساس اصلی موضوع است افزود:

جداول مربوطه تنظیم و ابلاغ شده و اکنون مراحل تنظیم حکم حقوقی و تنظیم فیش حقوقی بازنشستگان نیرو‌های مسلح در حال انجام است و در حقوق مهرماه برای همه بازنشستگان نیرو‌های مسلح اعمال خواهد شد.

رئیس سازمان بازنشستگان نیرو‌های مسلح تصریح کرد: نحوه محاسبه جدول امتیازات حقوق بازنشستگان به این صورت است که یک عدد برای هر طبقه شغلی تعیین شده و مبنای تعیین این عدد میانگین حقوق شاغلین در آن طبقه است، به طوری که میانگین حقوق شاغلین در هر طبقه مشخص شده و این عدد در جدول تعیین شده است و لذا ملاک محاسبه قرار می‌گیرد.

سردار گودرزی ادامه داد: بازنشسته لشکری ۳۰ سال خدمت در پایین‌ترین طبقه، حقوق پایین‌تر از چهار میلیون و پانصد هزار تومان دریافت نمی‌کند بنابراین در طبقات مختلف حقوق متفاوت است.

او با اشاره به اینکه پیش بینی شده تا حقوق بازنشستگان یا شاغلین نیرو‌های مسلح همواره ۲۰ درصد بالاتر از حقوق بازنشستگان کشوری باشد اظهار کرد: در این جدول بخشی از این ۲۰ درصد لحاظ شده و بخش دیگری لحاظ نشده است و دلیل آن محدودیتی بود که درخصوص ۹۰ درصد حقوق شاغلین داشتیم.

رئیس سازمان بازنشستگان نیرو‌های مسلح افزود: مکاتبات مختلفی با سازمان برنامه و بودجه شده است و هفته گذشته آخرین جلسه برگزار و توافق شد تا این موضوع اجرایی شود و پس از آن مقرر شد تا کمیسیونی که در سازمان برنامه و بودجه، سازمان استخدامی، صندوق کشوری و سازمان تامین اجتماعی نیرو‌های مسلح تشکیل شود تا درباره مانده‌ای که از محل ۲۰ درصد می‌ماند تصمیم گیری شود.

سردار گودرزی خاطرنشان کرد: هر تصمیمی که گرفته شده، در ۶ ماه باقیمانده سال هم نیز اجرایی خواهد شد، لذا عملاً حقوق بر اساس همسان‌سازی پرداخت خواهد شد و برای سال آینده نیز این روند ادامه خواهد داشت.

او با اشاره به اینکه امسال برای بازنشستگان چند وام را دنبال کرده‌ایم، گفت: برای حدود ۱۰۰ هزار نفر از بازنشستگانمان وام ۱۰ میلیون تومانی قرض‌الحسنه پرداخت خواهیم کرد، این وام به کسانی تعلق می‌گیرد که تاکنون از ما وامی دریافت نکرده‌اند، وام دیگری را امسال پیش‌بینی کرده‌ایم که راجع به بحث اشتغال فرزندان پیشکسوتان است، این وام را تا سقف ۵۰ میلیون تومان پیش‌بینی کرده‌ایم و لذا این وام را برای فرزندان پیشکسوتانی که اقدام به کار آفرینی می‌کنند دنبال خواهیم کرد.

رئیس سازمان بازنشستگان نیرو‌های مسلح عنوان کرد: برای همه بازنشستگان که فرزندانشان ازدواج می‌کنند، ما خودمان بدون‌ مراجعه آن‌ها ۱۰ میلیون تومان وام خرید جهیزیه برای آنها فراهم می‌کنیم، همچنین وام دیگری را به نام وام جعاله که تا سقف ۲۰ میلیون تومان است، را دنبال می‌کنیم که با همکاری بانک‌ها این موضوع انجام خواهد شد.

سردار گودرزی با اشاره به اینکه در همسان سازی به بحث نحوه محاسبه جدول توجه شده است، افزود: جدول و امتیازات بر مبنای جایگاه شغلی افراد است، اگر افراد علاوه بر جایگاه شغلی دارای رتبه حقوقی باشند، برای هرکدام از این رتبه‌ها امتیاز جداگانه‌ای در نظر گرفته می‌شود، کسانی که سنوات ارفاقی دریافت کردند، آن را جزو سنوات خدمت محاسبه می‌کنیم و از حقوقشان کسر نخواهد شد.

او با اشاره به اینکه ما کسورات را از دولت دریافت نمی‌کنیم بلکه این کسورات در اختیار دولت است، گفت: دولت ۷۱ درصد به صورت مستقیم کمک می‌کند و بخشی از آن کسورات و بخش دیگر هم از آورده خود سازمان تامین اجتماعی نیرو‌های مسلح است که به حقوق کمک می‌کند.

سردار گودرزی بیان کرد: ما در سازمان تامین اجتماعی بر روی این موضوع کار کرده‌ایم و طرحی را تهیه کرده ایم که به سازمان امور استخدامی تحویل داده شده است، اما عملاً نیازمند بازنگری است، اگر صندوق‌ها بخواهند به جایی برسند باید بدانیم که تنها راه چاره بحث کارکرد بیمه‌ای صندوق‌ها است لذا احیا کردن کارکرد بیمه بهترین راهکار است، اما کشور ما شرایط خاص خود را دارد و باید بر روی آن کار کارشناسی شود، مجلس، دولت و صندوق‌های سازمان تامین اجتماعی باید در خصوص این موضوع چاره اندیشی کنند.

او تصریح کرد: برای این کار بزرگ باید همکاری مشترک بین دولت، سازمان تامین اجتماعی نیرو‌های مسلح و صندوق بازنشستگی کشوری انجام می‌شد و همه باید در این رابطه کمک می‌کردند، در سازمان تامین اجتماعی نیرو‌های مسلح راجع به بحث شرکت‌هایی که واگذار شده‌اند کار‌های صورت گرفته است، انشاءالله در شرایط مناسب آن میزان اعتباری که منظور شده را بتوانیم به فروش برسانیم تا حقوقی را که به عهده سازمان گذاشته شده را بتوانیم تامین کنیم.

نظر شما درباره جدول امتیازات حقوق بازنشستگان نیروهای مسلح چیست؟ آیا از حقوق خود راضی هستید؟ در قسمت دیدگاه برای ما و سایر همکاران نظراتتان را بیان کنید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

3 دیدگاه

  1. ناشناس گفت:

    اصلا رضایت بخش نیست.سال ۹۰ باحقوق سرهنگ میشد سه تاتمام سکه خرید ولی الان یکیش هم نمیشه😰😭

  2. جبهه ای گفت:

    خیر اصلا راضی نیستم حقوق کسوریها دقیقا مطابق جدول غیر رسمی افزایش پیدا کرده حتی یک ریال تفاوت نداشته ولی برای لشگری ها خیلی کمتر افزایش پیدا کرده کشوری که 4290000 میگرفته شده 7650000 ولی من لشگری با 4300000 شدم 5500000 چقدر تفاوت پدرمون تو جبهه ها دراومده حقوقمون اندازه 3 روز هم نمیشه ههمون داغونیم آقا

  3. بهمن گفت:

    من با سی سال خدمت در چابهار آن هم توی شغل سخت غواصی دور از خانواده حقوقم کمتر از تمام هم‌دوره‌ای کنه نمی‌دونم باید به کی بگیم طبق جدول هم برام همسان‌سازی نشده با رتبه 13 باید 7400 میشد 6400 زدن تو روز روشن دروغ میگن مردم هم فکر میکنن ما چقدر حقوق می گیریم مگه توی ارتش و سپاه شغل سخت نداریم شماره من

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *