اخبارعلمی

جواب صفحه ۱۱۴ ریاضی هشتم ⚙️ پاسخ فعالیت و کاردرکلاس

پاسخ گام به گام فعالیت و کار در کلاس صفحه 114 ریاضی کلاس هشتم از فصل 7 توان و جذر با جواب و راه حل کامل

جواب صفحه ۱۱۴ ریاضی هشتم : در این قسمت به حل گام به گام جواب فعالیت و کاردرکلاس صفحه 114 ریاضی هشتم متوسطه مربوط به جذر نمایش اعداد رادیکالی روی محور اعداد از فصل ۷ توان و جذر را برای تان کامل در بخش آموزش و پرورش ماگرتا برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده کرده ایم.

مطلب پیشنهادی : جواب تمرین صفحه ۱۱۲ ریاضی هشتم

گام به گام صفحه ۱۱۴ ریاضی هشتم
گام به گام صفحه ۱۱۴ ریاضی هشتم

جواب فعالیت صفحه ۱۱۴ ریاضی هشتم

در پاسخ به فعالیت صفحه 114 ریاضی هشتم داریم :

در درس گذشته مقدار ۲√ را هم به صورت تقریبی و هم به کمک ماشین حساب محاسبه کردید.
در این فعّالیت با نمایش ۲√ روی محور اعداد آشنا می‌شویم. محور عددهای زیر را در نظر بگیرید. مثلث OAB یک مثلث قائم‌الزاویهٔ متساوی‌الساقین به ضلع ۱ است.

به مرکز O و شعاع OB کمانی می‌زنیم تا محور اعداد را در نقطه C قطع کند. طول پاره خط OC چقدر است؟ ۲√ چرا نقطهٔ C، عدد ۲√ را نمایش می‌دهد؟ چون برابر با شعاع دایره است.

جواب سوال فعالیت صفحه ۱۱۴ ریاضی هشتم

به همین روش، نقطه‌ای را روی محور بالا معین کنید که عدد ۲√− را نمایش دهد.
در شکل زیر، تعدادی مثلث قائم‌الزاویه رسم شده است. در هر یک از این مثلث‌ها طول یک ضلع زاویهٔ قائمه ۱ واحد است. طول وترهای این مثلث‌ها به ترتیب ۲√,۳ ,۴√,۵√ است. چرا؟ با استفاده از رابطهٔ فیثاغورس

آیا می‌توانید به همین ترتیب پاره خطی به طول ۶√ و ۷√ رسم کنید؟ بله چگونه؟ با کمک روش حلزونی و مانند شکل زیر

ادامه جواب سوال فعالیت صفحه ۱۱۴ ریاضی هشتم

از شکل داده شده استفاده کنید. دهانه پرگار را به اندازه ۳√ و ۵√ باز کنید و عددهای ۳√ + ۱ و ۵√ + ۲ را روی محور اعداد نمایش دهید.

ادامه پاسخ سوال فعالیت صفحه ۱۱۴ ریاضی هشتم

جواب کاردرکلاس صفحه ۱۱۴ ریاضی هشتم

در پاسخ به کار در کلاس صفحه 114 ریاضی هشتم داریم :

عدد ۲−۳√ را روی محور اعداد نمایش دهید.

جواب سوال کاردرکلاس صفحه ۱۱۴ ریاضی هشتم

🚀 اگر در هر صفحه ای از کتاب ریاضی هشتم دبیرستان مشکل و یا ایراد درسی داشتید حتما برای ما در قسمت دیدگاه بنویسید تا ما در اسرع وقت بتوانیم به سوال شما پاسخ بدهیم و مشکلات درسی شما دانش آموزان پایه هشتمی های گرامی را حل نماییم.

⚠ نکته : برای حل مسائل ریاضی حتما قلم و کاغذ کنار در خود داشته باشید تا به تمرین کردن بپردازید تا کامل کتاب ریاضی را یاد بگیرید. این یکی از بهترین روش های ثابت شده حل مسئله ریاضی است.

مطلب پیشنهادی : جواب کاردرکلاس صفحه ۱۱۱ ریاضی هشتم

💢 در این بخش جواب فعالیت و کاردرکلاس صفحه ۱۱۴ ریاضی هشتم را مرور کردیم، شما می توانید با اضافه کردن عبارت ماگرتا در آخر جستجوهای درسی تان در گوگل به بهترین پاسخ ها دسترسی پیدا کنید. به یاد داشته باشید که حتما اول خودتان جواب سوال ها را بدهید و برای بررسی درست یا نادرست بودن آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید آن را از قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ بدهند. 👍🧐

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

‫6 دیدگاه ها

 1. گلر گفت:

  عالیییییییییی مثل همیشه ❤💙🧡💛

 2. آراز گفت:

  مثل همیشه عالی

  1. ناشناس گفت:

   مثل قبل عالی

 3. Gh🤩 گفت:

  عااااااالی مرسی

 4. یه بنده خدا گفت:

  خوبه

 5. Y... گفت:

  عالی مث همیشه🙂💕

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.