الکترونیک و دیجیتالفناوری

کابل شارژر رگ حیات تلفن همراه!

بهترین کابل شارژر موبایل کدامند؟

کابل شارژر رگ حیات موبایل : آیا برای شما اتفاق افتاده است که در جریان استفاده از کابل شارژ و شارژر های مختلف چه در قالب شارژر های دیواری و یا پاور بانک ها دچار کندی روند شارژ شدن تلفن همراه خود شده باشید؟ یا شاید دچار اختلال و قطعی در جریان برق به موبایل شده باشید؟

نه تنها انتخاب یک شارژر و یا پاوربانک در بخش لوازم جانبی موبایل مهم و ضروری است بلکه انتخاب کابل شارژر مناسب نیز دارای اهمیت بسیار زیادی است. چرا که حتی اگر شما از بهترین شارژر و یا پاور بانک استفاده کنید؛ اگر کابل شارژر آداپتور دیواری و یا کابل شارژر پاوربانک مناسبی نداشته باشید به ضعیف و کشته شدن سریع باطری تلفن همراه خودتان کمک کرده اید. در این زمینه، خرید بهترین کابل شارژر و کابل پاوربانک باید برای شما همان اندازه مهم باشد که برای فروشندگان متفاوت در زمینه پخش عمده لوازم جانبی موبایل اهمیت دارد.

کابل شارژر USB
کابل شارژر USB

این روزها یافتن دستگاه های الکترونیکی که از USB استفاده نمی کنند تقریبا یک ماموریت غیرممکن به حساب می آید. به طور معمول تمام دستگاه های الکترونیکی با مدلی از کابل USB مختص خودشان در بازار ارائه می گردند. تفاوت های زیادی از لحاظ تنوع ظاهری و کارایی حتی در بین کابل های یو اس بی مختص به یک مدل از تلفن همراه وجود دارد.

اهمیت این که کدام یک از مدل ها برای کاربر مناسب است و کدام کابل USB  می تواند خدمت بهتری را برای شما انجام دهد بر هیچکس پوشیده نیست. البته شاید با توجه به پیشرفت تکنولوژی، در آینده ای نه چندان دور بتوانیم برای همه دستگاه هایمان از یک نوع کابل USB استفاده کنیم ولی تا آن روز بهتر است نگاهی دقیقتر به کابلی که میخواهیم بخریم داشته باشیم.

 Universal Serial Bus یا همان USB استانداردی صنعتی می باشد که در اواخر قرن بیستم به منظور استاندارد کردن اتصالات بین لوازم جانبی کامپیوتر به کامپیوترها ایجاد گردید. این خط مشی جدید صنعتی، تعدادی از خطوط اتصال قبلی را تغییر داد و در حال حاضر یکی از محبوب ترین روش های اتصال برای دستگاه های الکترونیکی است.

سیم شارژر گوشی
سیم شارژر گوشی

انواع کابل شارژ های USB

کابل های یو اس بی مدل های بسیار متنوع و متفاوتی دارند و هرکدام از این ها کارکردی متفاوت را ارائه می کنند. به طور کلی کابل شارژ میکرو یو اس بی را میتوان جزو پرمصرف ترین کابل پاوربانک و کابل شارژ عادی دانست.

کابل شارژر میکرو USB استاندارد کنونی دستگاه های با قابلیت حمل و موبایل می باشد. کابل میکرو یو اس بی  تقریبا توسط تمام تولیدکنندگان به جز اپل به کار میروند. این روزها این مدل از کابل را میتوانید در هر مکانی پیدا کنید. کابل میکرو یو اس بی عمومی ترین استاندارد برای شارژ دستگاه هایی همچون تبلت، موبایل و دسته های کنسول است.

در اینجا نکاتی را برای شما بیان میکنیم که بهتر بتوانید قابلیتهای کابل شارژهای مختلف USB را درک نمایید.

کابل شارژرهای USB دارای انواع مختلفی است:

  • کابل شارژر USB  نوع  A
  • کابل شارژر USB  نوع  B
  • کابل شارژر USB  نوع  C
  • کابل شارژر  مینی   USB
  • کابل شارژر  میکرو   USB
  • کابل لایتینگ
انواع کابل شارژر
انواع کابل شارژر

کابل لایتینگ

این کابل برای اتصال اختصاصی اپل برای گوشی های آیپد و آیفون و همچنین ایرپاد است. البته این کابل یک استاندارد USB نیست. اندازه او مانند میکرو USB می باشد و با کلیه دستگاه های اپل سازگاری دارد البته این کابل مخصوص آن دستگاه هایی که بعد از سال ۲۰۱۲ تولید شده اند. در دستگاه های قدیمی تر اپل از استاندارد متفاوتی استفاده می کردند که دارای ۳۰ پین برای اتصال بود و اندازه نسبتا بزرگی هم داشته اند.

شایان ذکر می باشد که با توجه به استاندارد های جهانی برای ساخت کابل شارژر آیفون اصلی خیلی سخت می توان کابل دیگری را جایگزین کابل اصلی شارژر آیفون کرد. اگر شما به هر دلیلی کابل شارژر آیفون را از دست دادید و به دنبال یک جایگزین خوب می گردید بهتر است از برند های معتبر خرید نمایید. عواقب استفاده از سیم شارژ تقلبی ایفون بسیار زیاد است و کم ترین مشکلی که می تواند بوجود بیاورد فرسایش باتری آیفون است. در پخش عمده لوازم جانبی موبایل مدل های متنوعی از این کابل ها را می توانید پیدا کنید، اما دقت در انتخاب صحیح می تواند کمک شایانی به سلامت تلفن همراه شما کند.

کابل شارژ اصلی ایفون به شیوه ای ساخته شده است که اگر گوشی شما تا ساعت ها به برق وصل باشد زمانی که شارژ به ۱۰۰ درصد برسد برق شارژ به صورت خودکار متوقف می شود و فشار به باتری وارد نمی آورد اما در مورد نسخه های تقلبی شارژ اپل این طور نیست و نسخه فیک کابل شارژر ایفون به قدری به باتری فشار وارد می کند که در زمان کمی خودتان متوجه کاهش عملکرد درست باتری می شوید.

اگر قصد خرید عمده کابل شارژر ایفون و یا خرید یک کابل شارژر آیفون را دارید می توانید در دیجی فرست نسخه های با کیفیت و اصلی را تهیه فرمایید. متاسفانه نسخه های تقلبی و لوازم جانبی موبایل به قدری زیاد شده است که تشخیص اصلی و تقلبی کابل ایفون کار تقریبا سختی می باشد و بسیاری از فروشنده ها نسخه فیک کابل شارژر ایفون را تحت عنوان کابل شارژر اورجینال می فروشند. پس مطمئن ترین راه برای خرید کابل اصلی خرید از فروشنده های معتبر می باشد. حال، خواه به صورت پخش عمده لوازم جانبی موبایل و خواه فروش تکی کابل شارژر پاوربانک؛ دقت در انتخاب کابل درخور دستگاه شما ضروری است.

ضرورت داشتن یک کابل اضافی با کیفیت بر هیچ کسی پوشیده نیست. اما برای گوشی های آیفون انتخاب کابل مناسب از حساسیت بالاتری برخوردار است. یک کابل آیفون مناسب باید حتما توسط شرکت های معتبر تولید و توسط توزیع کنندگان معتبر به صورت خرد و یا پخش عمده کابل آیفون به دست مشتریان و کاربران برسد. کابل آیفون در دو نوع فست شارژ و ساده در بازار موجود است.

در متن زیر برای اطلاعات بیشتر شما کاربران گرامی، نکاتی کلی در زمینه ی کابل های قبلی که با نام و مارک تقلبی وارد می شده را ارائه خواهیم کرد. کمپانی طرف قرارداد با دیجی فرست به دلیل خرید عمده لوازم جانبی موبایل و انتظار ارضای نیاز به کیفیت درخواست شده از طرف دیجی فرست؛ با بالاترین حساسیت و دقت محصولات خود را تولید کرده است. این کابل ها، به معنای واقعی کلمه بهترین جایگزین برای دیگر کابل های شارژر است.

تشخیص اصل بودن شارژر ایفون با استفاده از علامت  MFi

در هنگام خریدکاربران برای تشخیص شارژر اصلی ایفون یا کابل شارژر اورجینال باید به دقت به بسته بندی و خود وسیله توجه نمایند. محصولات و تجهیزات شخص ثالث توسط کمپانی اپل داری نشانه MFi است که تایید شده می باشند. برخی از محصولات و تجهیزات قدیمی ممکن هست هنوز این نشان را روی خود داشته باشند و تنها خود کمپانی اپل هست که کابل های USB _ C  به لایتینگ را می سازد و هیچ نوشته Made for Apple  روی این کابل ها نباید باشد.

تفاوت کابل شارژر اصلی و تقلبی

برای تشخیص تفاوت بین شارژرهای اصلی و تقلبی باید بیان کرد که کابل شارژر اصلی کمپانی اپل لایتینگ به USB   دارای  نوشته Designed  by  Apple  in California  و سپس یکی از نوشته های جملات زیر مانند  Assembled in China   و یا  Assembled  in  Vietnam  و یا هم چنین   Industria  Brasileira   می باشد  که مربوط به محل ساخت آن کابل است. پس از این متن ها یک شماره سریال 12 رقمی برای تشخیص کابل  اصلی ایفون و یا سایر تجهیزات اپل وجود دارد. در ضمن این نوشته ها حدود  18 سانتی متر  از سمت کانکتور USB  قرار دارد. لازم به ذکر می باشد که بیان شود یک کابل شارژر اورجینال اپل که توسط شرکت های شخص ثالث مورد تایید ساخته شده است معمولا برند آن شرکت را در سمت کانکتور لایتینگ دارا می باشد.

استفاده از کانکتور ها برای تشخیص شارژر اورجینال ایفون

کاربران شرکت اپل می توانند با دقت نگاه کردن به کانکتورهای لایتینگ یا USB شارژر اورجینال ایفون  تشخیص دهند.

تشخیص اصل بودن شارژر با استفاده از کانکتور لایتینگ

برای اینکه بتوانید درست تشخیص دهید ما چندین نمونه برای شما برای نحوه تشخیص شارژر اصلی ایفون با استفاده از سر لایتینگ کابل لایتینگ به USB ذکر می نماییم.

کابل اصلی ایفون دارای اتصالات یک دست صاف گرد و از جنس نقره و طلا است ولی اتصال های کانکتور لایتینگ سیم شارژر فیک به صورت ناصاف و چندین تکه و مستطیلی هستند. در قسمت طول و عرض پورت  شارژر اورجینال ثابت است و 7.7 میلی متر در 12 میلی متر است. در صورتی که قسمت پورت سیم شارژر فیک دارای طول و عرض و ضخامت متفاوتی است. صفحه ورودی سیم شارژر اورجینال اپل دارای رنگ خاکستری متالیک است و در صورتی که همین قسمت در کابل تقلبی ایفون به رنگ سیاه و یا سفید می باشد.

تشخیص کابل شارژر اصلی ایفون با استفاده از کانکتور USB 

در اینجا هم مواردی برای شما کاربران عزیز بیان می شود تا بتوانید نحوه ی تشخیص شارژر اصلی ایفون را با استفاده از سر USB کابل لایتینگ به USB را فرا گیرید. قسمت های چفت شده در پوسته USB در کابل شارژر فیک به صورت مستطیلی بوده و فاصله های نامیزانی از بالا و پایین دارد ولی در همین قسمت های چفت شده در شارژر اصلی به صورت ذوزنقه ای می باشد.

سیم شارژر اورجینال اپل دارای سطحی کاملا صاف و یک دست است ولی سیم شارژرهای فیک دارای پوسته ای زبر و دانه ای با فرورفتگی می باشند. در کابل های شارژرهای تقلبی اتصالات USB نقره ای رنگ می باشد ولی در کابل شارژرهای اصلی اتصالات  USB طلایی رنگ می باشد. سطح عایق در کابل اصلی ایفون دارای سطحی صاف و یکنواخت است؛ ولی همین سطح در کابل های فیک دارای فرورفتگی یا برآمدگی هایی هستند.

تشخیص سالم بودن شارژر و اصل بودن ان از روی آداپتور

در هنگام خرید کاربران یکی از مواردی که باید به آن توجه کنند، نوشته هایی است که بر روی آداپتوری که می خواهید تهیه کنید است. اگر شما به این عبارات بر روی آداپتور توجه کنید متوجه اصل بودن و تقلبی بودن آن می شوید. اگر عبارت Designed   by  Apple  in  California وجود نداشته باشد یا حتی غلط املایی داشته باشد شما با یک شارژر تقلبی مواجه هستید و هم چنین عبارت Assembled که قبلا ذکر شده است باید وجود داشته باشد و غلط املایی نیز نداشته باشد.

باتری موبایل
باتری موبایل

امروزه به دلیل استفاده های مختلف از گوشی های همراه باید که گوشی همراهمان در هر زمان و مکان شارژ داشته باشد. اگر در مکانی باشیم که به برق دسترسی داشته باشیم خیلی خالی شدن باتری نگرانی ندارد. ولی اگر در مسافرت یا خودرو و یا گردش باشیم این حس نگرانی با ما هست. امروزه با وجود پاوربانک ها و شارژرهای فندکی خودرو این نگرانی برطرف شده است.

هنگامی که داخل ماشین هستید می توانید با شارژر فندکی گوشی همراه تان و یا تبلت و هم چنین لپ تاپ تان را شارژ نمایید. شارژر فندکی برق 12 ولت ماشین رو به ولتاژ 5 ولت استاندارد USB   تبدیل می کند. ت

وجه داشته باشید که هنگام خاموش بودن ماشین گوشیتان را به شارژر وصل نکنید؛ چون توان الکترونیکی باتری ماشین را خالی می کند. حتی اگر گوشی نیز به شارژر وصل نباشد و فقط شارژر فندکی به فندک ماشین وصل باشد مقداری از توان باتری کم می شود.

همچنین در هنگام زدن استارت ماشین گوشی به شارژر وصل نباشد چون امکان دارد که نوسان برق به شارژر فندکی و یا گوشی همراه شما آسیب بزند. ممکن است این اتفاق اصلا رخ ندهد ولی بهتر است که این نکته را رعایت کنید.

شما می توانید با داشتن یک کابل شارژر پاوربانک و یا یک کابل شارژر معمولی مناسب، تلفن خود را به قسمت یو اس بی پخش اتومبیل وصل کرده و تلفن خود را شارژ نمایید. بسیاری از روش های پخش عمده لوازم جانبی موبایل، در فراگیر بودن قابلیت استفاده لوازم مختلف مانند کابل شارژر دقت داشته اند.

کدام شارژر مناسب گوشی موبایل شما می باشد؟

بیشتر تلفن های همراه با یک شارژر ساده ی دیواری به دست خریدار میرسند. ممکن است بیشتر خریداران از تنوع فراوان شارژرهایی که در بازار موجود است آگاهی لازم و کافی را نداشته باشند. کاربران تلفن های همراه باید این مطلب را مد نظر قرار دهند که تلفن همراهشان در چه زمانهایی و مکان هایی بیشتر به شارژ شدن نیاز دارد.

در هنگام خرید شارژر برای گوشی همراه، کاربران باید به این نکته توجه داشته باشند که محصول انتخابی آن ها با گوشی همراهشان سازگاری داشته باشد وگرنه هزینه ای که صرف خرید شارژری که به گوشیشان نخورد کرده اند نه تنها فقط هدر دادن پول و وقت آنها بوده است، بلکه به خرید شارژر و یا کابل شارژر اشتباه می تواند آسیب شدیدی را به تلفن همراه شما و یا باطری موبایل وارد کند.

پس در هنگام خرید محصول باید مشخصات آن به روشنی مشخص کند که کدام برندهای موبایل و کدام مدل های آن با شارژر مورد نظر سازگاری دارد. کاربران نباید فقط به این دلیل که آداپتور و کابل شارژر شبیه و مانند آن شارژری است که به گوشیشان می خورد را تهیه کنند زیرا ممکن است که این مدل از شارژر گوشی آنها را درست شارژ نکند. 

در این روزها صنعت ارتباطات در حال کار بر روی استاندارد سازی پورت شارژ میکرو  USB  است ولی هم اکنون نیز بسیاری از گوشی های همراه با شارژر های میکرو USB کار نمی کنند و این برند گوشی ها احتیاج به شارژر خاص و یا شارژر های یونیورسال دارند که مجهز به چند مدل آداپتور است.

شما میتوانید برای اینکه با خیال راحت خریدی نمایید که شارژرتان با گوشی همراهتان سازگاری داشته باشد و یا اگر قصد خرید عمده آداپتور شارژر و یا پخش عمده لوازم جانبی موبایل را دارید با کمی کندوکاو در دیجی فرست بهترین پیشنهادهای مناسب خودتان را پیدا کنید.

پس از این که شما متوجه شدید شارژر مناسب و سازگار با گوشی شما چیست، می توانید با در نظر گرفتن این که چه مدل شارژری برای کار و وضعیتتان مناسب تر است را انتخاب نمایید.

شما میتوانید هر نوع از کابل شارژر که به تلفن همراه شما می خورد را به راحتی در دیجی فرست پیدا کنید. در صورتی که به دنبال پخش لوازم جانبی موبایل هستید، حتما با ما ارتباط برقرار کنید تا از آخرین پیشنهادات ما با خبر شوید.

بعضی از کاربران به دنبال خرید شارژر موبایل یدکی یا خرید یکی از هر نوع مدل شارژر هستند تا در هر مکان و زمانی که باشند جلوگیری نمایند از این که گوشی همراهشان خاموش و یا شارژش تمام شود. کاربران غالبا لازم دارند تا خود را مجهز کرده و اگر که تلفن همراه آن ها در شرایطی قرار گرفت که خاموش  یا شارژ آن تمام شد  امکانات لازم برای شارژ سریع و راحت را در اختیار داشته باشند. 

کاربران عزیز علاوه بر این که سازگاری شارژر خود را در نظر میگیرند میتوانند به دنبال شارژری هایی باشند که مجهز به تراشه IC یا تکنولوژی مانند به آن باشند که از گوشی آن ها در برابر زیاد شارژ شدن و یا زیاد داغ شدن محافظت نماید. کاربرانی که به دنبال خرید عمده کابل شارژر هستند می توانند بهترین آن ها را در دیجی فرست پیدا کنند.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + شانزده =