ترفندفناوری

آموزش بلور کردن عکس در فتوشاپ ☑️ ابزار محو کننده blur

چگونه عکس خود را در فتوشاپ بلور و محو کنیم؟

آموزش بلور کردن در فتوشاپ : اگر شما با استفاده از دوربینی عکس رو تهیه کردین که بصورت خودکار بلور رو انجام نداده و یا اینکه قصد دارید یک عکس دلخواه رو ادیت بزنید و بخشی از اون رو بلور کنید، میتونید با آموزش بلور کردن در فتوشاپ همراه ما باشید تا گام به گام بصورت ساده پیش بریم و به هدف مون برسیم.

بلور کردن افکتی است که با استفاده از آن قسمتی از تصویر رو محو می کنیم و اگر این قسمت به درستی و به جا انتخاب شود میتواند به زیبایی تصویر کمک زیادی بکند. با بخش فتوشاپ ماگرتا همراه باشید.

همچنین بخوانید : آموزش ساخت افکت متن در فتوشاپابزار محو کننده در فتوشاپ
ابزار محو کننده در فتوشاپ

آموزش بلور کردن شبیه لنز دوربین

در دوربین ها و یا حتی گوشی های هوشمند ما متوجه میشیم که دوربین روی یک نقطه ی کانونی متمرکز شده و الباقی قسمت هارو بلور کرده؛ در این بخش به شما آموزش بلور کردن به این شکل رو در فتوشاپ خواهیم داد. با ما همراه باشید.

  • ابتدا عکس مورد نظر رو به داخل فتوشاپ کشیده و رها کنید.
  • از منوی بالایی فتوشاپ به بخش فیلتر مراجعه کنید > به Blur Gallery رفته و Iris رو انتخاب کنید.
چگونه دور عکس را محو کنیم در فتوشاپ
چگونه دور عکس را محو کنیم در فتوشاپ

سپس فتوشاپ یک بیضی و 5 نقطه در اختیار شما قرار میدهد که با 4 نقطه که در گوشه های بیضی قرار دارند میتونید اندازه ی بیضی رو تغییر بدین و با نقطه ی دیگه که در کانون بیضی قرار داره میتونید کانون عکس رو انتخاب کنید. ( توجه داشته باشید بخشی از تصویر که در خارج از بیضی قرار دارد بلور میشود و داخل بیضی بدون بلور است. )

همچنین 4 دایره ی دیگر در درون بیضی مشاهده میشود که با دور کردن از مرکز بیضی میزان شفافیت و بلور تغییر میکند؛ با نزدیک و دور کردن میتونید مقدار مناسب رو پیدا کنید.

آموزش blur در فتوشاپ
آموزش blur در فتوشاپ

بلور کردن در این قسمت به پایان رسید؛ ما روش های زیادی برای بلور کردن داریم که میتونید با استفاده از اونها نتایج بهتری بگیرید. ( بستگی به عکس و شرایط کار داره )

همچنین بخوانید : آموزش تغییر رنگ عکس در فتوشاپآموزش بلور و سانسور کردن محتوای عکس

اگر در تصویر هاتون قسمتی وجود داره که دوست دارین ابتدا اون قسمت رو به اصطلاح سانسور کنید و در فضای مجازی گسترش بدین، میتونید از بلور استفاده کنید.

  • برای این کار ابتدا عکس مورد نظرتون رو به داخل فتوشاپ بکشید و رها کنید.
  • سپس با استفاده از ابزار سلکت ( که در این مورد معمولا از rectangular marquee tool استفاده میشود ) بخش مورد نظرتون رو انتخاب کنید.
  • از منوی بالایی فتوشاپ به بخش فیلتر رفته، سپس از قسمت blur باید Gaussian blur رو انتخاب کنید.
چگونه در فتوشاپ بلور کنیم
چگونه در فتوشاپ بلور کنیم

سپس پنجره ای باز خواهد شد که از شما میخواد مقدار Radius بر حسب پیکسل رو وارد کنید. ( شما میتونید با کم و زیاد کردن این عدد به بهینه ترین نتیجه دست پیدا کنید )

سپس با زدن روی دکمه ی ok بلور بر روی قسمت انتخاب شده اعمال میشود. ( نتیجه ی اون رو میتونید در زیر ببینید. )

تار كردن پس زمينه در فتوشاپ
تار كردن پس زمينه در فتوشاپ

همچنین بخوانید : نحوه تشخیص فونت نوشته ها با فتوشاپ

حالا میتونید عکس خودتون رو ذخیره و در فضای مجازی به اشتراک بگذارید. از اینکه در این مقاله همراه ماگرتا بودید خیلی ممنونیم و از شما دعوت میکنیم تا از دیگر مطالب مرتبط دیدن کنید.طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.