ترفندفناوری

آموزش گرفتن اسکرین شات در گوشی گلکسی A11 سامسونگ + روش حرکت دست

نحوه عکس گرفتن از صفحه سامسونگ Screenshot Samsung A11 ، چگونه با گوشی a11 اسکرین شات بگیرم ؟

روش اسکرین شات گرفتن سامسونگ a11 : برای عکس گرفتن از صفحه نمایش در این مدل از گوشی های سامسونگ دو راه وجود دارد، روش اول با استفاده از دکمه های میانبر و روش دیگر با استفاده از حرکت دست و ویژگی Palm Swipe to Capture می باشد. در ادامه با بخش ترفند ماگرتا همراه باشید.

اسکرین شات a11
اسکرین شات a11

روش اسکرین شات گرفتن گلکسی A11

روش اول، استفاده از دکمه های میانبر : برای انجام این کار مراحل زیر را قدم به قدم انجام دهید، در صورتی که مشکل یا سوالی داشتید می توانید از بخش نظرات در انتهای همین پست نیز با من در ارتباط باشید.

قدم اول – به صفحه ای که قصد اسکرین شات گرفتن از آن را دارید بروید.

اسکرین شات گرفتن گلکسی A11
اسکرین شات آ11 سامسونگ

قدم دوم – حال به صورت همزمان دکمه Power یا همان روشن و خاموش را با Volume Down (کم کردن صدا) فشار دهید و یک الی دو ثانیه نگه دارید.

💡 اگر این کار را درست انجام داده باشید صفحه نمایشگر موبایل شما به این حرکت ری اکشنی نشان خواهد داد. سپس عکس موردنظر با تمامی جزئیات در گالری موبایل شما ذخیره می شود.

نحوه اسکرین شات a11 سامسونگ با روش حرکت دست

روش دوم، استفاده از قابلیت حرکت دست : این قابلیت در تمامی موبایل های سامسونگ وجود ندارد اما خوشبختانه در سامسونگ A11 این ویژگی تعبیه شده است. فقط باید آن را فعال کنید، برای انجام این کار کافیست مراحل زیر را انجام دهید.

قدم اول – منوی موبایل خود را باز کنید و وارد بخش تنظیمات یا Settings شوید.

اسکرین شات با حرکت دست در سامسونگ
اسکرین شات با حرکت دست در سامسونگ

قدم دوم – حال وارد بخش Advanced Features یا همان ویژگی های پیشرفته شوید.

عکس گرفتن از صفحه نمایش با حرکت دست
عکس گرفتن از صفحه نمایش با حرکت دست

قدم سوم – گزینه Motions and gestures را لمس کنید.

حرکت دست در A11 سامسونگ
حرکت دست در A11 سامسونگ

قدم چهارم – در نهایت گزینه Palm Swipe to Capture را از طریق دکمه ای که رو به رویش می باشد فعال کنید.

تمام، این بار لازم نیست دکمه هایی که در روش اول گفته شد را برای اسکرین شات گرفتن گلکسی A11 فشار دهید و تنها کافیست دست خود را از گوشه صفحه نمایش از چپ به راست و یا از راست به چپ بکشید.

درست است که در اکثر گوشی شما می توانید با کشیدن دست بر روی صفحه اسکرین شات بگیرید اما این روش ممکن است در گوشی شما فعال نباشد زیرا تنها در برخی از این سری گوشی های سامسونگ فعال می باشد. شما می توانید بجای آن از روش گرفتن اسکرین شات با ضربه زدن به پشت گوشی اندروید استفاده نمایید.

عکس گرفتن از صفحه با دستیار صوتی گوگل

جالب است بدانید شما می توانید از دستیار گوگل برای اجرای فرمان صوتی گرفتن اسکرین شات هم استفاده کنید. برای انجام این کار با فرمان “Hey Google” دستیار صوتی را اجرا کنید و سپس فرمان صوتی Take a screenshot را صادر کنید یا آن را به صورت دستی تایپ نمایید.

✅ شما از کدام روش اسکرین شات گرفتن گلکسی A11 استفاده می کنید؟ آیا روش دوم راحت تر است یا روش اول؟

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.