ترفندفناوری

چگونه در افترافکت فارسی بنویسیم؟ حل مشکل فارسی نوشتن در افتر افکت

آموزش فارسی نویسی در افترافکت ، چطور در افتر افکت فارسی تایپ کنیم؟

در این آموزش قصد داریم نحوه فعال کردن زبان فارسی رو در افتر افکت رو توضیح دهیم. در حالت پیش فرض افتر افکت اگر با زبان فارسی بنویسید حتما مشاهده میکنید که حروف کلمات نوشته شده به زبان فارسی یا برعکس نوشته میشوند یا یا برعکس پس برای حل این مشکل با بخش ترفند ماگرتا همراه باشید.

Adobe After Effects یک برنامه نرم افزاری برای ایجاد موشن گرافیک و جلوه های ویژه برای ویدیو ، محتوای آنلاین و ارائه هاست که برای هر دو سیستم عامل ویندوز و مک در دسترس است.

افتر افکت به طور گسترده ای در پس تولیدات تلویزیونی و سینمایی برای جلوه های ویژه ، انیمیشن و ویرایش ویدئو استفاده می شود.همچنین بخوانید‌: ویندوز LTSC چیست؟

حل مشکل تایپ فارسی در افترافکت
حل مشکل تایپ فارسی در افترافکت

شروع عملیات فارسی نوشتن در افتر افکت

ابتدا برنامه After Effect رو باز کنید و یک Composition ایجاد کنید.

حل مشکل فارسی نوشتن در افترافکت

برای نوشتن متن در افتر افکت باید روی تکست (Text) بزنید. سپس گزینه Edit رو از سمت چپ بالا بزنید تا پنجره ای باز شود در پایین این پنجره روی گزینه Preferences رفته و گزینه Type رو انتخاب کنید.

سپس وارد این صفحه خواهید شد که باید گزینه South Asian and middle eastern رو فعال کنید تا تایپ صحیح فارسی برای شما فعال شود.

حل مشکل فارسی نوشتن در افتر
تایپ فارسی در افتر افکت

اکنون تنظیمات صحیح فارسی نوشتن در After Effect برای شما فعال شده است و با پنجره بالا میتوانید تنظیمات بیشتری برای فونت فارسی خود اعمال کنید.همچنین بخوانید : هاردساب و سافت ساب چیست؟

در این مقاله با آموزش تصویری نحوه فارسی نوشتن در افتر افکت در خدمت شما بودیم. اگر سوالی از ماگرتا در مورد نحوه تایپ فارسی در افترافکت دارید در قسمت دیدگاه از ما بپرسید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.