فناوری

ویژگی های هواپیماهای بوئینگ را بشناسید! ✈️

خصوصیات هواپیمای بوئینگ چیست؟ لیست بهترین ویژگی های هواپیماهای شرکت بوئینگ

ویژگی های هواپیماهای بوئینگ : خریداران بلیط هواپیما بارها نام بوئینگ را روی بلیط‌ خود دیده اند. در سال ۱۹۱۶  فردی به نام ویلیام بوئینگ بزرگترین شرکت فناوران هوافضایی در جهان را تاسیس کرد و نامش را بویینگ قرارداد. در کنار تمام فعالیت های مختلف این شرکت، تولید هواپیماهای مسافربری از عمده فعالیت های اصلی شرکت هواپیمایی بوئینگ است.

این شرکت در سال ۱۹۱۹ اولین هواپیمای تجاری خود را به بازار عرضه کرد. با توجه اهمیت این شرکت هواپیمایی برای خریداران بلیط هواپیما در سفرمی ( www.safarme.com ) مطالبی را درباره این شرکت هواپیمایی ارائه می دهیم.

شرکت هواپیمایی بوئینگ  در حوزه ساخت هواپیماهای تجاری، سیستم های دفاعی یکپارچه و خدمات فعالیت دارد. شرکت بوئینگ در حوزه سرمایه گذاری نیز فعالیت های بسیاری داشته است. با خرید بلیط هواپیما در سفرمی  به راحتی می توانید با قیمتی مناسب از خدمات این شرکت هواپیمایی بهره مند شوید. با فناوری ماگرتا همراه باشید.

معرفی انواع هواپیماهای بوئینگ
معرفی انواع هواپیماهای بوئینگ

انواع هواپیماهای بوئینگ

 بوئینگ ۷۰۷

 اولین  جت ساخت بوئینگ  مدل بوئینگ ۷۰۷ میباشد که در سال ۱۹۵۷ برای اولین بار به پرواز در آمد. هواپیمایی با اندازه متوسط و چهار موتوره که پیکری باریک دارد و برای پرواز های داخلی، میان قاره‌ای و حتی حمل بار و کاربردهای نظامی مورد استفاده قرار می گیرد.

بوئینگ 727

۷۲۷ مانند بوئینگ ۷۰۷ پیکری باریک دارد و اندازه آن متوسط است. این هواپیما پس از بوئینگ ۷۰۷ توسط شرکت آمریکایی بوئینگ به صنایع هوایی عرضه شد. گنجایش بوئینگ 727، 149 تا 189 مسافر است و میتواند مسافتی در حدود ۵ هزار کیلومتر را بدون توقف طی کند. این بوئینگ برای پروازهای کوتاه و متوسط  بسیار مناسب است چرا که نیاز به باند فرود بلند ندارد.

بنابراین فرودگاههای کوچک نیز می توانند به راحتی از این هواپیما بهره‌مند شوند. حداکثر سرعت آن ۹۶۵ کیلومتر بر ساعت است و فاصله بین دو بال ۷۲۷- ۲۰۰ معادل 32.92 متر گزارش شده است. طول آن نیز 46.7 متر می باشد. خریداران بلیط در سفرمی  www.safarme.com مطمئناً برای سفرهای کوتاه خود نام این هواپیما را بر روی بلیت خود بسیار دیده اند.

بوئینگ ۷۳۷

بوئینگ 737 از خانواده ای است که در سال ۱۹۶۵ ساخته شد که ساخت این هواپیما تا به امروز نیز ادامه دارد. این هواپیما که دارای تک راهرو میباشد مناسب برای مسافت های متوسط است. دارای دو موتور توربوفن می باشد و  اولین پروازش را در سال ۱۹۶۷ انجام داده است.

خریداران بلیط هواپیما در سفرمی www.safarme.com  از پرواز با این هواپیما بسیار لذت می برند. به نظر می رسد این هواپیما اصلی‌ترین رقیب ایرباس ۳۲۰A میباشد و بسیاری از ایرلاین‌های بین المللی علاقه خاصی به این نوع بوئینگ دارند به طوری که تا به حال ۱۳ هزار فروند از آن سفارش و بیش از ۹۰۰۰ فروند از آن تحویل داده شده است. به بوئینگ ۷۳۷ بچه بوئینگ هم گفته می‌شود. گنجایش مسافران ۱۴۹ تا ۱۸۹ نفر و فاصله بین دو بالش 28.88 و طول آن 36.5 متر است.

زیر مجموعه ای از  بوئینگ ۷۳۷
زیر مجموعه ای از  بوئینگ ۷۳۷

بوئینگ NG737

نسل جدید ۷۳۷ NG وارد بازار شد و همانطور که بوئینگ ۷۳۷ از نمونه‌های 600، 700، 800،900 برتری داشت این مدل نیز نسبت به نسخه قدیمی ترش برتری های بسیاری دارد که از جمله آن می توان به موتور های جدیدLEAP-1b  اشاره کرد.

 شرکت هواپیمایی بوئینگ این مدل هواپیما را در ۴ اندازه و با ظرفیت های ۱۱۰ تا ۲۱۰ نفر به ایرلاین های جهان عرضه کرده است. طول انواع مختلف  ۷۳۷NG  بین ۳۱ تا ۴۲ متر می باشد خریداران بلیط هواپیما در سفرمیwww.safarme.com  تاکنون از این هواپیما بسیار استفاده کرده است.

سرعت این مدل هواپیما به ۸۲۸ تا ۸۳۴ کیلومتر بر ساعت می‌رسد. تا به حال بیش از ۴۰۰۰ فروند بوئینگ ۷۳۷NG به ایرلاین های بین المللی تحویل داده شده است.

 بوئینگ ۷۳۷ MAX

  ۷۳۷ MAX با هدف مسافربری توسعه یافته ساخته شد. در حدود پنجاه سال پس از نخستین پرواز بوئینگ ۷۳۷ اولین پرواز بوئینگ ۷۳۷ در سال ۲۰۱۷ انجام شد و تا اکتبر ۲۰۱۴، ۲۳۲۶ سفارش برای این مدل از بوئینگ به ثبت رسید. گنجایش مسافران بوئینگ ۷۳۷،بین ۱۳۸ تا ۱۷۲ مسافر می باشد. ‏

شرکت بوئینگ اعلام کرده است هزینه های اجرایی ساخت این محصول نسبت به رقبایش درحدود ۸ درصد پایین تر است علاوه بر این موضوع تکنولوژی پیشرفته بالچه ها نیز به میزان بسیار زیادی در مصرف سوخت  صرفه جویی ایجاد کرده اند.

در نتیجه آلودگی محیط زیستی کمتری دارد. شرکت هواپیمایی بوئینگ معتقد است که ۷۳۷ MAX نسبت به تمام هواپیماهای تک راهروی امروزی ۴۰%  سر و صدای کمتری ایجاد می کند.

خریداران بلیط هواپیما در سفرمی www.safarme.com  این ویژگی را در سفرهایشان  تجربه کرده اند.

بوئینگ ۷۴۷
بوئینگ ۷۴۷

خرید بلیط هواپیما در سفرمی ، بسیار نام  ۷۴۷ در سفرهایشان شنیده‌اند چرا که یکی از معروف ترین هواپیماهای پهن پیکر جهان به شمار می رود که بعد از ایرباس A320 بیشترین ظرفیت جابجایی مسافر را به خود اختصاص داده است. ظرفیتی حداکثر ۵۵۰ نفر دارد که این ظرفیت در زمان خود به عنوان شاهکاری بزرگ در صنعت هواپیمایی جهان به شمار می رفت. ۷۴۷ به جامبوجت نیز معروف است.

چهار موتور دارد و فاصله میان دو بال آن بستگی به نوع آن بین 59.6 تا 68.5  متر است و سرعتی بین ۸۹۵ تا ۹۱۸ کیلومتر بر ساعت از آن گزارش شده است. هواپیمای بوئینگ ۷۴۷ در سال ۱۳۵۶ هجری شمسی برای نخستین بار در آسمان ایران به پرواز در آمد و جزء قدیمی ترین هواپیمای شرکت بوئینگ به شمار می رود که در ایران ایر در حال پرواز است. این هواپیما به دلیل پیمایش برد های مختلف که بین ۲۸۰۰ تا14800 کیلومتر است در بین ایرلاین های جهان جایگاهی خاص پیدا کرده است.

خریداران بلیط هواپیما(برای آشنایی با روش های خرید بلیط هواپیمای ارزان تر ادامه مطلب را کلیک کنید.)  همچنان می‌توانند از این هواپیما در سفرهایشان با شرکت هواپیمایی ایرانی لذت ببرند.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *