ترفندفناوری

آموزش چسباندن زیرنویس به فیلم به صورت همیشگی و غیرقابل حذف

چگونه زیرنویس را به فیلم بچسبانیم؟ چسباندن دائمی زیرنویس به فیلم با MKVToolnix

آموزش چسباندن زیرنویس به فیلم در ویندوز 10 : مشکلات زیرنویس همیشه دردساز بوده اند. یکی از این مشکلات عدم نمایش زیرنویس در دستگاه های مختلف مانند تلویزیون و یا جلو یا عقب بودن آن می باشد.

با استفاده از راهکاری که در ادامه در بخش ترفند ماگرتا گفته می شود، می توانید اقدام به چسباندن دائمی زیرنویس به فیلم غیر قابل حذف کنید.

مطلب پیشنهادی : آموزش چسباندن صوت دوبله به فیلمنحوه چسباندن زیرنویس به فیلم برای همیشه

برای چسباندن زیرنویس به فیلم در کامپیوتر ابتدا باید نرم افزار MKV Merge را نصب کنید. با کلیک بر روی دکمه زیر این برنامه را دانلود و نصب کنید.

دانلود نرم افزار ادغام زیرنویس MKV Merge

حال برنامه را اجرا کنید. و سپس مراحلی که گفته شده است را قدم به قدم انجام دهید. از این آموزش برای چسباندن زیرنویس به فیلم برای پخش در تلویزیون نیز می توانید استفاده کنید.

مرحله اول – ابتدا شما باید فایل ویدئو و فایل SRT که همان زیرنویس میباشد را به برنامه معرفی کنید تا عملیات ادغام آغاز شود. بدین منظور مانند تصویر زیر بر روی Add کلیک کنید.

آموزش چسباندن دائمی زیرنویس به فیلم در کامپیوتر

مرحله دوم – همانطور که مشاهده می کنید پنجره جدیدی برای شما باز می شود. فایل ویدیویی موردنظر و زیرنویس آن که فرمتش SRT می باشد را انتخاب کنید و سپس بر روی Open کلیک کنید.

نحوه چسباندن دائمی زیرنویس به فیلم در کامپیوتر

نکته : توجه داشته باشید که قبل از شروع به کار با این برنامه این دو فایل در یک پوشه کنار هم باشد.مرحله سوم – اگر تا این جای کار درست عمل کرده باشید در قسمت Input Files نام فایل ویدیویی و زیرنویس آن نوشته می شود. همچنین در بخش Tracks باید اجزای تشکیل دهنده آن مانند صدا و تصویر به صورت جداگانه نمایش داده شود.

چسباندن زیر نویس به فیلم برای همیشه

نکته : حتما تیک قسمت SRT زده شده باشد. قبل از رفتن به مرحله بعد در این بخش می خوام نکته ای براتون بگم که اکثر کاربران با آن مشکل دارند.

بسیاری از کاربران تمامی مراحل چسباندن زیرنویس به فیلم را انجام داده اند اما در نهایت پس از اجرای فیلم زیرنویس آن نمایش داده نشده است. اگر شما هم این مشکل را تجربه کردید به این مرحله برگردید و تیک گزینه S_TEXT از بخش Tracks را غیر فعال کنید و سپس باقی مراحل را انجام دهید.

برنامه چسباندن زیرنویس به فیلم

مرحله چهارم – اکنون وارد مرحله اصلی چسباندن زیرنویس به فیلم می شویم. در این بخش باید تنظیمات زیرنویس مانند هماهنگی آن فیلم و … را با دقت انجام دهید.

از بخش Tracks بر روی فایل زیرنویس یا همان SRT کلیک کنید.چگونه به یک فیلم فایل زیر نویسش را بچسبانیم

سپس از زبانه General tracks options و بخش Language زبان زیرنویس که می خواهیم فارسی یا Persian باشد را انتخاب کنید.

آموزش اضافه کردن زیرنویس به فیلم و چسباندن آن

مرحله پنجم – پس انتخاب زبان زیرنویس برای تنظیمات بیشتر می توانید از زبانه Format Specific Options کمک بگیرید. در این بخش به عنوان مثال می توانید کاری کنید که زیرنویس 5 میلی ثانیه زودتر به نمایش در بیاید.

اضافه کردن زیرنویس به فیلم

مرحله آخر – برای ذخیره سازی فایل نهایی که شامل یک ویدیو با زیرنویس چسبیده می باشد را از بخش Output filename و گزینه Browse مشخص کنید.

چسباندن کامل زیر نویس به فیلم با هماهنگی زمانی

اگر تمامی تنظیمات گفته شده را انجام داده اید بر روی Start muxing کلیک کنید و منتظر بمانید تا عملیات چسباندن زیرنویس به فیلم با موفقیت انجام شود.

چسباندن دائمی زیرنویس به فیلم

تمام! به آدرس پوشه ای که مشخص کرده بودید بروید و فیلم را اجرا کنید. خواهید دید که فیلم مورد نظر با زیرنویس چسبیده و مرتب برای شما به نمایش در می آید.

چسباندن زیرنویس به فیلم با KMPlayer

با آموزشی که گفته شد می توان فیلم خروجی از برنامه را در KMPlayer نیز اجرا کرد اما اگر مایل نبودید که مراحل گفته شده را انجام دهید، کافیست در یکی از درایوهای کامپیوترتان یک پوشه جدید ایجاد کنید و سپس فیلم و زیرنویس را داخل آن بریزید.

حال نام زیرنویس و فیلم را به یک اسم کاملا مشابه تغییر دهید مثلا نام هر دو فایل را X بزارید و سپس فیلم را از طریق KMPlayer اجرا کنید. مشاهده خواهید کرد که زیرنویس به صورت کاملا صحیح نمایش داده می شود.

در صورت وجود هرگونه مشکل یا سوال در رابطه با طرز چسباندن زیرنویس به فیلم در ویندوز از طریق بخش نظرات با ما در ارتباط باشید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.