فناوری
موضوعات داغ

آیا اپلیکیشن‌های محبوب اینستاگرام و واتساپ مسدود می‌شوند؟

برنامه‌های واتساپ ، فیسبوک مسنجر و اینستاگرام ممکن است بزودی مسدود و ممنوع شوند

واتساپ و اینستاگرام در آینده‌ای نزدیک مسدود می شوند؟ به گزارش بخش اخبار فناوری ماگرتا ، به تازگی فیسبوک در یک پرونده مربوط به نقض پتنت از سوی بلک‌بری شکست خورده است و اختمالا در آینده‌ای نزدیک برنامه‌های تحت مالکیت این شرکت مسدود می‌شوند! در ادامه با ماگرتا همراه باشید.


مسدود شدن برنامه‌های واتساپ ، فیسبوک مسنجر و اینستاگرام

به دلیل یک پرونده نقض حق ثبت اختراع که اخیراً فیسبوک از دست داده ،اپلیکیشن‌های آن مانند واتساپ و اینستاگرام ممکن است به زودی ، حداقل در آلمان جایی که این پرونده را در آنجا از دست داده است ، مسدود و ممنوع شوند،. بلک‌بری برای برنامه های واتساپ، فیسبوک مسنجر و اینستاگرام، شرکت فیسبوک را به دلیل نقص حق پنتت به دادگاه فراخوانده است.

بلک‌بری ادعا می کند که این برنامه ها حق ثبت اختراع آن را نقض می کنند و حکم اولیه دادگاه به نفع بلک‌بری می‌باشد. در این صورت ، ممکن است فیسبوک دیگر برنامه های خاص خود از جمله واتساپ ، فیسبوک مسنجر و اینستاگرام را در آلمان ارائه ندهد.عملکرد این برنامه‌ها در واقع مواردی است که در حق ثبت اختراع بلک‌بری نقض می شود.

مسدود شدن برنامه های واتساپ، فیسبوک مسنجر و اینستاگرام
مسدود شدن برنامه های واتساپ ، فیسبوک مسنجر و اینستاگرام

سخنگوی دادگاه اظهار داشت:

[su_quote]بر اساس رای دادگاه، پیشنهاد و تحویل برنامه های فوق در FRG ممنوع است، تا زمانی که از حق ثبت اختراع استفاده می کنند.[/su_quote]

در 9 پرونده، دادگاه به نفع بلک‌بری حکم صادر کرده است. با این حال ، فیسبوک سرویس های هوشمند خود را خاموش نمی کند. در عوض، در حال بازسازی است …

فیسبوک گفت:

[su_quote]ما قصد داریم محصولات خود را بر این اساس تطبیق دهیم تا بتوانیم در آلمان به ارائه آنها ادامه دهیم.[/su_quote]
مسدود شدن برنامه های واتساپ، فیسبوک مسنجر و اینستاگرام
مسدود شدن برنامه های واتساپ ، فیسبوک مسنجر و اینستاگرام

این شرکت در حال پیدا کردن راه حل سریعی است تا از این مشکل رهایی پیدا کند. در بدترین سناریوی ممکن، فیسبوک می تواند برای جلوگیری از مسدود شدن فیسبوک مسنجر، واتساپ و اینستاگرام به شرکت بلک‌بری حق پتنت پرداخت کند.

اپلیکیشن‌های تحت مالکیت فیسبوک در کشور آلمان محبوبیت بالایی دارند؛ بنابراین حذف آن ها می تواند ضربه سنگینی به فیس‌بوک وارد کند. البته این موضوع علاوه بر فیسبوک، ضررهای زیادی برای شهروندان در کشور آلمان نیز در پی خواهد داشت. باید منتظر ماند و دید بلک‌بری می تواند در دادگاه نهایی فیسبوک را شکست دهد یا خیر.

آیا به نظر شما برنامه‌هایی مانند واتساپ ، فیسبوک مسنجر و اینستاگرام در کشور آلمان مسدود و ممنوع خواهند شد؟ نظرات خود را در بخش در بخش دیدگاه با ما به اشتراک بگذارید

منبع
Gizchina

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + 8 =