بهبود فردی و انگیزشیکسب و کار

چگونه می توانیم با برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه خود به موفقیت های بزرگ برسیم؟

راهنمای جامع برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه برای رسیدن به موفقیت و کسب ثروت بی انتها

برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه و کسب ثروت و موفقیت : نگاهی به زندگی حال حاضر خود بیندازید. در چه جایگاهی هستید؟ آیا کسب و کار خودتان را دارید و یا هنوز به عنوان کارمند در یک شرکت کار می کنید؟ درآمد ماهیانه تان چقدر است؟ چقدر از نتایج زندگی تان ( نه فقط از نظر مالی ) رضایت دارید؟ آیا می دانید همه چیز به برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه شما بستگی دارد؟

اگر ضمیر ناخوداگاه شما برای شادی، سلامتی و ثروت برنامه ریزی شده باشد، هم اکنون باید رضایت کامل از زندگی خود داشته باشید. اما اگر الان از زندگی خود راضی نیستید، بدانید که مشکل از برنامه هایی است که به ضمیر ناخودآگاه تان داده اید!

ممکن است شما ندانید که چطور باید به ضمیر ناخودآگاه تان برنامه بدهید، اما دیگران خیلی خوب این موضوع را می دانند!

کسانی که به موفقیت های بزرگ می رسند، از یک راز بزرگ اطلاع دارند که شما آن را نمی دانید. اگر می خواهید نتایج زندگی تان را خودتان رقم بزنید، این مقاله جامع درباره برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه از بخش بهبود فردی ماگرتا را با دقت مطالعه نمایید!

همچنین بخوانید: تحول در موفقیت با سرمایه گذاری روی بهبود فردی

تغییر ضمیر ناخودآگاه
تغییر ضمیر ناخودآگاه

آیا رازی درباره موفقیت وجود دارد که از آن آگاه نیستیم؟

شما تنها موفقیت افراد را می بینید و خبری از پشت پرده زندگی آنها ندارید. مثلا می بینید که فلان شخص پنج خانه بزرگ و سه خودروی بنز آخرین مدل دارد. اما نمی دانید که این دارایی ها را چگونه به دست آورده است.

باورهای غلط زیادی در زمینه موفقیت و کسب ثروت وجود دارد. خارج از بحث ثروت نیز، همه فکر می کنند برای موفقیت در هرکاری، باید سختی های فراوان بکشند! اما تلاش سخت، دلیل به دست آوردن ثروت و موفقیت های فراوان نیست!

به عنوان مثال فردی که قرار است کنکور دهد، به مدت یکسال، روزانه 18 ساعت درس می خواند تا بتواند در کنکور موفق شود. باور او این است که اگر کمتر از این مقدار درس بخواند، هرگز موفق نخواهد شد. پس در این میان، تفریح و سرگرمی چه می شود؟ مگر انسان می تواند بدون تفریح، زندگی کند؟

همین باورهای غلط است که باعث می شود بسیاری از افراد، پس از کنکور دچار افسردگی های شدید می شوند، زیرا تعادل را در زندگی خود حفظ نکرده‌اند! اگر می دانستند که تنها با یک سوم این مدت زمان نیز می توانند موفق شوند، هرگز با خودشان همچین کاری نمی کردند!

تعجب کردید، درست است؟ احتمالا شما هم از خودتان پرسیده اید مگر می‌شود با روزی 6 ساعت درس خواندن در کنکور موفق شد؟ پاسخ این سوال بسیار ساده است: بله!

هنگامی که ضمیر ناخودآگاه خود را به درستی برنامه ریزی کنید، می توانید با حداقل تلاش، حداکثر نتیجه را کسب کنید. این جمله را هرگز فراموش نکنید که تلاش ذهنی قدرت بسیار بیشتری نسبت به تلاش فیزیکی دارد!

تمامی نتایجی که امروز در زندگی تان می بینید، حاصل برنامه هایی است که سال ها قبل به ضمیر ناخودآگاه تان داده اید! اگر امروز در فقر مالی شدید به سر می برید، فقط و فقط تقصیر خودتان است. شما نمی توانید تقصیر را به گردن دولت و مسئولین کشور بیندازید. خودتان این نتایج را درخواست کرده‌اید و یا ممکن است شخص یا اشخاص دیگری این کار را برای شما انجام داده باشند!

تقویت ضمیر ناخودآگاه
تقویت ضمیر ناخودآگاه

ضمیر ناخودآگاه ما توسط چه کسانی برنامه ریزی می شود؟

سوال خوبی است! همه 7.5 میلیارد جمعیت جهان می توانند برنامه های خوب و بد به ضمیر ناخودآگاه شما بدهند. اما، برنامه ای که توسط شما به ضمیرناخودآگاه تان داده می شود، قدرتش بسیار بیشتر است!

ممکن است شما دوست عزیزی که در حال خواندن این مقاله هستید، راه های برنامه دادن به ضمیر ناخودآگاه تان را بلد نباشید. اما دیگران به خوبی می توانند این کار را انجام دهند.

آیا تا به حال اخبار دیده اید؟ اصلا چرا این سوال را پرسیدیم، حتما دیده اید! چند روزی به محتوای اخباری که از تلویزیون و یا رادیو پخش می شود، توجه کنید. آیا چیزی به غیر از فقر، گرانی، جنگ، تبعیض و بدبختی است؟ اگر شما در خبرهایی که می شنوید، اثری از اتفاقات خوب می بینید، همین الان این صفحه را ببندید و ادامه مقاله را نخوانید!

بگذارید یک سوال دیگر از شما بپرسم. فیلم و سریال های تلویزیون را که دنبال می کنید؟ مفهوم کلی آنها چیست؟ آیا در فیلم و سریال ها ( چه ایرانی و چه خارجی )، چیزی به غیر از فقر و خیانت نمایش داده می شود؟

آیا تا به حال دقت کرده اید که افراد ثروتمند درون فیلم ها، همیشه نقش منفی دارند؟ چرا باید اینگونه باشد؟ چون رسانه ها نمی خواهند شما ثروتمند شوید. آنها می خواهند به شما بگویند که اگر ثروتمند شوید، اگر به موفقیت های بزرگی ( در همه زمینه ها ) برسید، تبدیل به انسان بدی خواهید شد! زیرا با این کار، سود زیادی عایدشان می شود!

حالا دلیل عدم موفقیت خود را متوجه شدید؟ برنامه های وحشتناکی توسط رسانه های مختلف درون ضمیر ناخودآگاه شما حک شده است. شما حتی اگر روزانه 15 ساعت نیز کار کنید، باز هم اواسط ماه پول کم می آورید. باز هم نمی توانید وسایل دلخواه تان را خریداری کنید. باز هم نمی توانید آن گونه که می خواهید زندگی کنید. چرا؟ چون برنامه های ذهن ناخودآگاه تان اشتباه است.

ضمیر ناخودآگاه شما سرشار از افکار و باورهای محدودکننده شده است. دیگر جایی برای موفقیت و باورهای مثبت وجود ندارد. تا زمانی که باورهایتان غلط باشند، احتمال موفقیت شما، صفر است!

اگر می خواهید زندگی تان آن طور که می خواهید پیش برود، باید برنامه دادن به ضمیر ناخودآگاه تان را به خوبی یاد بگیرید. قبل از آن، باید اخبار و فیلم و سریال های مزخرف را از زندگی تان حذف کنید.

یک سوال، چرا اصلا تلویزیون تان را دور نمی اندازید؟ فکر نمی کنید این طور بهتر باشد؟!

حالا که راه های تزریق برنامه های غلط به ضمیر ناخودآگاه تان را مسدود کردید، وقت این است که برنامه های خودتان را جایگزین برنامه های قبلی کنید!

چگونه می توانیم ضمیر ناخودآگاه مان را برای رسیدن به خواسته های خود برنامه ریزی کنیم؟

قدرت ضمیر ناخودآگاه
قدرت ضمیر ناخودآگاه

1. خواسته خودتان را مشخص کنید!

تا زمانی که ندانید دقیقا چه می خواهید، به کارگیری هزاران تکنیک برای موفقیت هم تاثیری بر زندگی شما نخواهد گذاشت.

ساعت ها، روزها و حتی هفته ها، راجع به اینکه دقیقا چه می خواهید، فکر کنید. اگر می خواهید در آزمون رانندگی قبول شوید، باید دلیل محکمی برای آن داشته باشید.

اگر می خواهید ثروتمند شوید و به عنوان مثال درآمد ماهیانه 100 میلیون تومان داشته باشید، باید هدفتان را از این خواسته ای که دارید، مشخص کنید!

تا زمانی که ذهن ناخودآگاه شما نداند که هدف نهایی شما دقیقا چیست و می خواهید به کجا برسید، نمی تواند برایتان کاری انجام دهد. یک تصویر مشخص از هدفی که می خواهید به آن برسید را باید به ضمیر ناخودآگاه تان بدهید!

2. از عبارات تاکیدی استفاده کنید!

وارد هر سایتی که می شوید، تیتر زده است که تکرار عبارات تاکیدی تاثیری ندارند! خیلی عجیب است. این تکنیک در جهان ثابت شده است.

هنگامی که شما یک عبارت را با صدای بلند تکرار می کنید، ذهن ناخودآگاه تان آن را می شنود. وقتی که این کار را به مدت حداقل 21 روز انجام می دهید، ذهن تان متوجه می شود که این عبارت اهمیت زیادی دارد و هرکاری می کند تا شما را به نتیجه ای که می خواهید برساند.

حواستان به جمله هایی که تکرار می کنید نیز باشد. جملات را باید در زمان حال به کار ببرید. به عنوان مثال نگویید ” من می خواهم اعتماد به نفس بالایی داشته باشم” ! بلکه بگویید ” من اعتماد به نفس بالایی دارم ” !

جملاتی که انتخاب می کنید را هر روز، هر چقدر که می توانید با صدای بلند تکرار کنید. با این کار، شما یک برنامه مثبت به ضمیر ناخودآگاه تان می دهید!

 پیشنهاد ما به شما این است که حداقل 21 روز این تمرین را انجام دهید تا از نتایج آن، شگفت زده شوید!

3. از تجسم خلاق استفاده کنید!

اگر می دانستید که این تکنیک چقدر قدرتمند است، لحظه ای برای انجام آن غفلت نمی کردید!

ذهن ما به صورت تصویری فکر می کند و به همین دلیل است که به تصاویر خیلی سریع واکنش نشان می دهد. حال، اگر یک تصویر را بارها و بارها در ذهنمان تکرار کنیم، به واقعیت می پیوندد!

زیرا ذهن ما متوجه اهمیت آن موضوع می شود و بدون اینکه سوالی بپرسد، آن را اجرا می کند. شما باید شب ها قبل از خواب و صبح ها پس از بیدار شدن، این تکنیک فوق العاده را به مدت 20 دقیقه انجام دهید!

زیرا 20 دقیقه قبل از خواب، و 20 دقیقه پس از بیدارشدن، زمانی است که ضمیر ناخودآگاه ما بیشترین تاثیر را از محیط اطراف شما می گیرد. بنابراین اگر در این مدت تنها به خواسته هایتان فکر کنید، شک نکنید که خیلی زود به آنها می رسید!

هنگام تجسم و تصویرسازی ذهنی، باید آنچه را که می خواهید، با تک تک جزئیاتش تجسم کنید. اگر یک خانه بزرگ می خواهید، باید متراژ، موقعیت، ظاهر و تمامی ویژگی های آن را به صورت دقیق در ذهن تان تجسم کنید.

مثلا در ذهن تان تصویر یک خانه 500 متری بسیار زیبا با 4 اتاق خواب، دو پارکینگ، یک حیاط بزرگ و در بهترین جای شهر بسازید!

شاید باورتان نشود، اما زمانی که 21 الی 40 روز از این تکنیک استفاده کنید، پس از مدت زمان گفته شده، دقیقا به خواسته تان می رسید! در واقع شما با تجسم خلاق، یک برنامه جدید و فوق العاده به ضمیر ناخودآگاه تان می دهید!

4. بنویسید و بنویسید و بنویسید!

نوشتن، یکی از قدرتمندترین تکنیک های برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه و رسیدن به خواسته ها می باشد.

دلیلش این است که شما وقتی در حال نوشتن هستید، تمامی قسمت های ذهن تان درگیر مطلبی که می نویسید، می شوند. هنگامی که در روز بارها و بارها خواسته خودتان را می نویسید، در حال ارسال سیگنالی قدرتمند به ذهن ناخودآگاه تان هستید.

وقتی این تکنیک را به مدت 21 الی 40 روز انجام بدهید، معجزاتی برایتان رخ می دهد که حتی فکرش را هم نمی کردید.

نکته مهمی که باید به آن اشاره کنیم، نحوه نوشتن خواسته ها می باشد. شما باید مانند تکنیک دوم ( تکرار عبارات تاکیدی )، تمامی خواسته هایتان را در زمان حال و به شکل مثبت بنویسید.

به عنوان مثال نباید بنویسید : ” من نمی خواهم غمگین باشم ” !

بلکه باید آن باید بنویسید : ” من شاد و خوشحال هستم ” !

5. آنچه می خواهید را با تمام وجود احساس کنید!

مهم ترین عامل در رسیدن به خواسته ها، احساس می باشد. هنگامی که با احساس خوب پیش می روید و به خواسته هایتان فکر می کنید، خیلی زودتر به آنچه که می خواهید، می رسید.

شما باید موقع انجام دادن تکنیک های گفته شده ( تکرار عبارات تاکیدی، تجسم، نوشتن و مشخص کردن اهداف و خواسته ) با تمامی وجود آن چه را که میخواهید، حس کنید!

یادتان باشد که شما زمانی به خواسته هایتان نزدیک و نزدیک تر می شوید، که احساس مثبتی داشته باشید. هرروز، ارتعاش مثبت به کائنات ارسال کنید! مطمئن باشید که کائنات، پاسخ این ارتعاش مثبت شما را خواهد داد!

دانلود رایگان برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه pdf
دانلود رایگان برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه pdf

برنامه ریزی مجدد ضمیر ناخودآگاه

خواندن این مقاله به تنهایی نمی تواند برای شما معجزه کند. باید تک تک تکنیک های گفته شده را به درستی و به صورت مداوم اجرا کنید.

حتی اندکی درباره تاثیر این تکنیک ها شک نکنید! شاید نتایج دیر از راه برسند، اما زمانی که از راه برسند، شما را شوکه خواهند کرد!

معمولا ۲۱ الی ۴۰ روز طول می کشد تا نتایج را مشاهده کنید. هر چه باورها و برنامه های ضمیر ناخودآگاه تان در گذشته مثبت تر بوده باشد، زودتر نتایج را مشاهده خواهید کرد. همه چیز بستگی به این دارد که در گذشته، چگونه فکر می کردید و حرف چه کسی را گوش می دادید!

حواستان باشد به چه کسانی گوش می دهید! هرگز اجازه ندهید برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه شما توسط شخص یا اشخاص دیگری انجام شود. یکی از روش های جلوگیری از این مشکل را به شما گفتیم. اخبار و فیلم و سریال دیدن را کنار بگذارید.

حواستان به اطرافیانتان نیز باشد. آنها هم می توانند به شدت بر روی باورها و برنامه های ذهنی شما تاثیر بگذارند. اغلب، این تاثیرات منفی هستند.

تنها راه مقابله با این اتفاق این است که اطلاعات تان را در زمینه برنامه ريزي ضمير ناخودآگاه بالا ببرید و هر روز چیزهای جدیدی در رابطه با این موضوع یاد بگیرید!

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *