زندگینامهفرهنگ و هنر

تحقیق در مورد علی موسوی گرمارودی ⭕️+ زندگی نامه و آثار او

بهترین مقاله درباره زندگی علی موسوی گرمارودی برای دانش آموزان کلاسی و تمامی پایه ها

علی موسوی گرمارودی یکی از افراد بزرگی به شمار می‌رود که در سال 1320 در شهر قم چشم به جهان گشود. پدر ایشان از افراد بزرگ این شهر بود که اصالت او به گرمارود الموت شهر قزوین برمی‌گردد. علی با سعی و تلاش و با برخورداری از علم و دانش خود تا به حال توانسته امور بسیاری را با موفقیت انجام دهد.

همچنین لازم به ذکر است که این استاد بزرگوار دارای آثار بسیاری است که هر یک از این آثار در جای خود جزو موارد حائز اهمیتی و مهمی به حساب می‌آیند. در ادامه با بخش تحقیق ماگرتا همراه باشید.

تحقیق پیشنهادی : تحقیق درباره زندگینامه محتشم کاشانی

تحقیق درباره علی موسوی گرمارودی

دوران تحصیل و زندگی علی موسوی گرمارودی

علی پس از گذشت چند سال از تولدش نزد پدر خود مقدمات مربوط به تحصیل را فرا گرفت و سپس وارد دبستان ملی باقریه شد. ایشان پس از گذراندن دوره دبستان و راهنمایی، دوره دبیرستان را در مدرسه شهید بهشتی خواند و پس از اتمام آن عازم مشهد شد.

ایشان قصد داشتند در مشهد نزد علمای دینی رفته و با علم دینی بیشتر آشنا شوند. علی  با سعی و تلاش خود توانست در سال 1345 به دانشکده حقوق ورود کرده و سپس کارشناسی را در رشته علوم قضایی ادامه دهد. پس از آن نیز توانست مدرک دکترای خود را در رشته زبان و ادبیات فارسی از دانشگاه تهران فارغ التحصیل شده و بگیرد.

ایشان با شاعر بزرگ و معاصر بنام اخوان از قبل دوستی و آشنایی داشت و به همین منظور این شاعر بزرگ شعری در وصف علی موسوی سروده بود. پس از گذشت چند مدت در سال 1357، علی را به علت برخورداری از علم و دانش بسیار به سرپرستی سازمان آموزشی نومرز انتخاب کردند.

علاوه بر این می‌توان گفت که این استاد بزرگ طی مدتی از عمر خود را در رایزن فرهنگی ایران واقع در کشور تاجیکستان به سر برده است. البته نمی‌توان گفت بخاطر اینکه ایشان در این کشور ساکن بودند، اینجا هیچ فعالیتی نداشتند. بلکه باید بدانید ایشان همزمان با ساکن بودن خود در تاجیکستان، مسئولیت تالار وحدت واقع در شهر تهران را نیز بر عهده داشت.

علی موسوی به مدت یک سال در حوزه فردوس به افراد تدریس می‌کرد. با گذشت زمان و فرا رسیدن زمان پیروزی انقلاب اسلامی، ایشان به همراه فردی بنام مرحومه طاهره صفارزاده توانستند کانون فرهنگی نهضت اسلامی را راه اندازی کنند. وی در سال 1385 به علت انجام امور و آثار فراوان توانست به عنوان یکی از چهره‌های ماندگار بخش شعر انتخاب شده و مشهور شود.

آثار علی موسوی گرمارودی

ایشان با علم و برخورداری از سعی و تلاش بسیاری توانست آثار بسیاری را خلق کند. باید بدانید که هر کدام از این آثار با علاقه و عشق بسیاری توسط استاد خلق شده‌اند که می‌توان گفت: در هر یک از آن‌ها معنا و مفهوم خاصی گنجانده شده است. از آثار این استاد بزرگ می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 • سرود رگبار
 • چمن لاله
 • نشر زوار
 • تا کجا
 • سایه
 • دستچین
 • باران اخم
 • انتشارات راه امام
 • انجمن فرهنگی ایتالیا
 • بنیاد فرهنگی انتشاراتی معارف
 • دفتر نشر فرهنگ اسلامی
 • و…

تحقیقات پیشنهادی : تحقیق در مورد زندگی حسین گل گلاب
و
تحقیق در مورد زندگی تاگور
و
تحقیق دانش آموزی در مورد جامی

به پایان تحقیق در مورد زندگی علی موسوی گرمارودی و آثارش رسیدیم؛ اگر دیدگاهی در این رابطه دارید حتما آن را از بخش نظرات با سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 3 =