ادبیاتفرهنگ و هنر

جواب درک و دریافت شعر صبح ستاره باران صفحه ۵۷ فارسی دوازدهم

پاسخ سوال های درک و دریافت شعر خوانی صبح ستاره باران صفحه 57 کتاب ادبیات فارسی پایه دوازدهم متوسطه دوم

جواب درک و دریافت شعر صبح ستاره باران صفحه ۵۷ فارسی دوازدهم ؛ در این نوشته با جواب و پاسخ سوالات درک و دریافت صفحه 57 شعر خوانی صبح ستاره باران کتاب ادبیات فارسی دوازدهم متوسطه دوم رشته های تجربی و ریاضی و انسانی و فنی حرفه ای آشنا می شوید. در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا همراه ما باشید.

همچنین بخوانید: جواب درک و دریافت بوی جوی مولیان صفحه ۸۱ فارسی دوازدهم

جواب درک و دریافت شعر صبح ستاره باران صفحه ۵۷ فارسی دوازدهم

جواب سوالات درک و دریافت صفحه 57 شعر صبح ستاره باران فارسی دوازدهم

سوال ۱) این شعر را با متن درس ششم، از نظر لحن و آهنگ خوانش مقایسه کنید.

پاسخ: نی نامه محتوایی کاملاً عارفانه دارد و از طرفی وزن این شعر آرام و سنگین است. در خوانش آن باید این سنگینی و لحن عارفانه را رعایت کرد؛ اما شعر «صبح ستاره باران» دو لختی است؛ از این رو هیجانی و شورانگیز است. استفاده از واج آرایی نیز از عوامل تأثیر گذار بر موسیقی این شعر است. باید این شعر را با شور و حالی عاشقانه خواند.

سوال ۲) شفیعی کدکنی، در کدام بیت، از شاعری پیشین تأثیر گرفته است؟ توضیح دهید.

پاسخ: بیت پنجم از شعر سعدی (سعدی به روزگاران مهری نشسته بر دل / بیرون نمی توان کرد الا به روزگاران) این بیت تضمینی است با مقداری تغییر

همچنین بخوانید: جواب درک و دریافت شعر شکوه چشمان تو فارسی دوازدهم

توجه: شما دانش آموزان عزیز و کوشا می توانید برای دسترسی سریع تر و بهتر به مطالب کمک درسی کتاب فارسی پایه دوازدهم متوسطه دوم ، کلمه و عبارت « ماگرتا » را به همراه مطلب مورد نظر خود جستجو کنید.

در انتها امیدواریم که مقاله پاسخ سوالات درک و دریافت شعر خوانی صبح ستاره باران صفحه ۵۷ کتاب فارسی دوازدهم ، برای شما دانش آموزان عزیز مفید بوده باشد. نظرات خود را در بخش دیدگاه به اشتراک بگذارید.

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.