ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد چگونه با دیگران ارتباط برقرار کنیم

متن انشاء کوتاه با موضوع راه های ارتباط با دیگران به همراه مقدمه، بدنه و نتیجه گیری

انشا در مورد چگونه با دیگران ارتباط برقرار کنیم کلاس پنجم: انسان یک موجود اجتماعی است که بی ارتباط توان ادامه زندگی ندارد، فردی که با دیگران ارتباط ندارد مانند یک کر و لال از اطراف خود بی خبر است. در ادامه با بخش انشا ماگرتا همراه ما باشید.

مطلب پیشنهادی: تحقیق در مورد چگونه با دیگران ارتباط برقرار کنیم

انشا در مورد چگونه با دیگران ارتباط برقرار کنیم

انشا در مورد چگونه با دیگران ارتباط برقرار کنیم کلاس پنجم

مقدمه: انسان برای ادامه حیات و سعادت فردی و گروهی نیاز به ارتباط و همکاری و همراهی دارد. هر فردی ابتدا باید مهارتهای فردی و اجتماعی خود را قوی کند تا بتواند در یک مجموعه خوب نقشش را ایفا کند. هر فردی بر اثر مهارتهایش در جامعه دارای موقعیت های شغلی و جایگاه اجتماعی می گردد. برای برقراری ارتباط شناخت طرف مقابل ضروری است. ابتدا باید کمی شناخت از شخصیت و خانواده و رفتارش پیدا کنید تا بتوانید ارتباط خود را شروع کنید.

بدنه: برای ارتباط با افراد مختلف راه های گوناگونی وجود دارد که عبارتند از:

1- اگر فرد مورد نظر یک همسایه یا دوست تازه است، ابتدا یک برنامه کوتاه مشترک را برنامه ریزی کنید. پیاده روی کنید و یا به اتفاق از نزدیکترین فروشگاه وسیله ای را خرید کنید.
2- به یک مکان زیبای تفریحی سری بزنید و با هم لحظاتی را بگذرانید.
3- به یک کتاب خانه بروید و از سکوتش استفاده کنید و آرام آرام سخن بگویید.
4- اعتماد و عزت نفس خود را حفظ کنید و همیشه این سخن را آویزه گوش خود کنید که من خودم بهترین و لایق ترین هستم و احساس بدی نداشته باشید.
5- ارتباط شما به منظور تعامل است و کسی بر دیگری برتری ندارد.
6- هیچ وقت خواسته ای را که زیاده خواهی بوده و شخصیت و شان شما را می کاهد، قبول نکنید.
7- ارتباط برای رشد و تعالی و آموزش و یادگیری برای بهتر شدن روابط اجتماعی است. مراقب باشید که کسی شما را دستاویز خود قرار ندهد.
8- پذیرش خود را بالا ببرید و در مورد هیچ کس قضاوت نکنید.

نتیجه گیری: ارتباط یک رفتار دو طرفه است که هر دو طرف باید حدود و اندازه خود را رعایت کنند. شناخت دوجانبه، پذیرش یک دیگر و داشتن نگرش موثر موجب ارتباط قوی و بهتر می شود. برای داشتن ارتباط با دیگران باید تمامی موانع فیزیکی و عاطفی را از میان برداشت و در افزایش اعتماد تلاش کرد.

همچنین بخوانید:
انشا در مورد اگر پول زیادی داشتید چه کار می کردید
و
انشا در مورد چگونه میتوانیم یک دانش آموز موفق باشیم

✅ به پایان انشا در مورد چگونه با دیگران ارتباط برقرار کنیم رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.