ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد ورزش والیبال ✍️ با مقدمه، بدنه و نتیجه

متن های انشا زیبا در مورد ورزش والیبال و قوانین آن

انشا در مورد ورزش والیبال ؛ برای مشاهده متن های زیبا درباره والیبال در ادامه با بخش انشا ماگرتا همراه ما باشید.

مطلب پیشنهادی: یک بند در مورد تیم والیبال کلاس ما

انشا در مورد ورزش والیبال

انشا درباره ورزش والیبال و جذابیت های آن

مقدمه: ساکت و آرام به درخت قدیمی مدرسه تکیه داده بودم که دیدم، معلم ورزش صدایم کرد و گفت: تو قدت بلند است و می توانی در تیم والیبال مدرسه مشغول به فعالیت شوی، شب که به خانه رسیدم گوشی پدر را برداشتم و درمورد والیبال چندین مطلب را خواندم.

بدنه: اولین موضوع در مورد بازیکنان والیبال این است که باید دارای قدی بلند باشند و دستانی بلند هم داشته باشند تا بتوانند خوب اسپک بزنند. تاریخ والیبال از سال 1985 از آمریکا رقم خورد و شروع به کار کرد. تا در سال 1955 کشور انگلیس و لندن شروه به شناسایی این ورزش به مردمان خویش نمودند و در این مورد هم موفقیت خوبی کسب کردند. این ورزش در هر دوره و فصلی برای عموم مردم میسر بوده و هر کس در هر جامی تواند با یک تور و یک توپ به بازی خود بپردازد.

این ورزش در زمینی به ابعاد 18*9 برگزار شده و تورش هم یک متر عرض و 5.9 طول دارد و به دروازه ها متصل شده و میله های آن هم باید فوم گرفته شود، تا بازیکنان دچار آسیب احتمالی نشوند. هر تیم والیبال شش بازیکن اصلی و تعداد شش بازیکن نیم کت نشین دارد. جنس توپ والیبال از جنس چرم است؛وزن توپ 250 تا 280 گرم است. والیبال یک بازی مهیج و بسیار شاد است که بیشتر تماشاگران هنگام بازی هورا و سر و صدایشان بلند است. ورزشی غرور آفرین که وطنم ایران در بیشتر بازی های جهانی موفق بوده است.

نتیجه گیری: هر رشته ورزشی برای سلامتی مفید بوده و والیبال برای بلند شدن قد بسیار مفید بوده و اغلب کسانی که به قدی کوتاه دارند برای افزایش و بلند شدن قد به این ورزش روی می آورند.

انشاء در مورد والیبال و قوانین آن به صورت کوتاه و خلاصه

مقدمه: والیبال یک ورزش مهیج و پر از شادی است، من خودم وقتی سعید معروف به روی توپ ضربه می زد، فریاد شوق بر می آوردم. روزی که مسابقه والیبال باشد من غرق نورم و خوشی

بدنه: والیبال یک زمین می خواهد و یک تور و توپ و کمی عشق، روی به هر طرف می کنم، جوانی با قد رعنا و دستانی بلند، و حسی عجیب به وطن و ملت، می دانید و می بینید که چه قدر خوب دل ملت را خوش کردند. این بازی هم مانند بازی و ورزشهای دیگر قوانین و خطاهایی دارد که یکی از آنها خطای تور است، یعنی اگر هنگام زدن سرویس توپ به تور برخورد کند، امتیاز به نفع تیم مخالف خواهد بود.

یا اگر توپ با ضربه اسپک بی وسط زمین برخورد کند، امتیاز خواهد داشت، در میان بازی مربی می تواند درخواست تایم استراحت کند و برای بازیکنان شرایط را شرح دهد. این بازی ممکن است دو ساعت هم طول بکشد تا برنده هم مشخص گردد. هر تیم دارای یک کاپیتان هم هست که موارد اصلی و ضروری را برای بازیکنان شرح دهد. ما در والیبال قوی هستیم طوری که بازیکنان معلول ما هم در جهان می درخشند و برای کشور رتبه هایی هم داشته اند.

خطاهای والیبال به راحتی محسوس بوده و هر فرد عادی می تواند با یکی دو بار تماشا بازی را دریابدو گاهی هم قضاوت می کنند. چه بسا اگر برای والیبال به اندازه فوتبال هزینه می کردیم، در هر مسابقه ای و دوره ای در راس قرار می گرفتیم و رتبه برتر می شدیم. والیبال یک بازی جمعی و همگانی است که اغلب در میان خانواده ها هم رواج دارد و مردم در تفریحات خود برای شادی خود و خانواده با هم والیبال بازی می کنند.

زمین است و چند جوان با اراده و کلی امید برای وطن در راه مبارزه هستند تا بار دیگر نام پرآوازه وطن بر تارک جهان طنین انداز شود. والیبال دارای یک داور است که روی تیرک یا تور می ایستد و داوری می کند. دو نفر هم مراقب خطوط زمین هستند تا توپ از زمین خارج نگردد و حقی از کسی ضایع نشود. سرویس باید در پشت خط زده شود و دفاع روی تور هم وجود ندارد. در وقت بازی هم می توان با هر قسمت بدن می توان ضربه زد.

نتیجه گیری: والیبال یک بازی زیبا و دوست داشتنی است که دانش آموزان باید استعداد یابی شده و در دوران کودکی به این ورزش هدایت شود. مدارس هم می توانند دانش آموزان را شناسایی کنند و به مراکز ورزشی معرفی نمایند.

همچنین بخوانید:
تحقیق درباره والیبال و قوانین آن
و
انشا درباره ورزش و سلامتی

☑️ به پایان متن های انشا در مورد ورزش والیبال رسیدیم، اگر دیدگاهی در این زمینه داشتید حتما آن را از بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.