سرگرمیفیلم و بازی

بهترین بازی های PS5 ، پلی استیشن 5 در سال 2020 و 2021

معرفی لیستی کامل از بهترین و برترین بازی های کنسول پلی استیشن ۵ - Playstation 5 تا سال 2020 و 2021

بهترین بازی های PS5 ، پلی استیشن 5 ؛ با توجه به عرضه کنسول جدید نسل نهمی پلی استیشن ۵ – Playstation 5 قرار است بازی های جذاب و بسیاری همراه آن و در آینده نزدیک عرضه شود که قصد داریم در این مقاله از بخش فیلم و بازی ماگرتا به معرفی لیستی از بهترین بازی های PS5 ، پلی استیشن 5 در سال 2020 و 2021 بپردازیم. در ادامه با ما همراه باشید.

همچنین پیشنهاد می کنیم مقاله بهترین بازی های کنسول PS4 را بخوانید.

معرفی بهترین بازی های پلی استیشن 5
معرفی بهترین بازی های پلی استیشن 5

معرفی بهترین بازی های کنسول پلی استیشن 5


بازی Marvel’s Spider-Man: Miles Morales

بازی Marvel's Spider-Man: Miles Morales
بازی Marvel’s Spider-Man: Miles Morales – بهترین بازی های PS5 ، پلی استیشن 5
 • توسعه دهنده: Insomniac Games
 • تاریخ انتشار: 12 نوامبر 2020

هنگامی که مرد عنکبوتی مارول در PS4 منتشر شد، پیتر پارکر ناخواسته پوستر تبلیغاتی بزرگ بازی سونی شد و به نظر می رسد Spidey دیگری به دنبال گرفتن این طلسم در کنسول PS5 است. Miles Morales از اولین بازی کاملا جدید، با یک قهرمان جدید، قدرت های جدید و دشمنان جدید است، اما دنباله روی همان داستان در شهر نیویورک می باشد.

داستان این بازی پس از افشاگری تکان دهنده مبنی بر اینکه شرکت Oscorp به مالکیت شهردار آزبورن کنترل Devil’s Breath را که سال گذشته شهر را ویران کرده بود و از دست داد روایت می شود، مناطق مختلف امیدوارند که با آماده شدن شهر نیویورک برای انتخابات ویژه زمستان، تغییرات مثبتی را ایجاد کنند.

ساکنان یکی از این مناطق،شرق هارلم ، ماه‌ها است که از قطع شدن جریان برق ابراز ناامیدی کرده‌اند و تاکنون راه حل دائمی ندارند. همچنین بسیاری از شرکت های بزرگ راکسون،نسبت به تعطیلی مغازه‌های محبوب محلی ابراز نگرانی کرده‌اند.

بازی Demon’s Souls

بازی Demon's Souls
بازی Demon’s Souls – بهترین بازی های PS5 ، پلی استیشن 5
 • توسعه دهنده: Bluepoint Games / FromSoftware
 • تاریخ انتشار: 19 نوامبر 2020

Demon’s Souls یکی از محبوب ترین بازی های PS5 است که در نسل بعدی عرضه می شود، در واقع بازسازی یک بازی از کنسول PS3 می باشد که قرار است با گرافیک مدرن و بسیار جذابی منتشر شود.

Demon’s Souls توسط Bluepoint Games در همان مسیر بازسازی Shadow of the Colossus در سال 2019 ساخته شده است، با چند پیچ و تاب اضافی برای لذت بردن طرفداران از Souls-Borne، و همچنین اضافه شدن تکنیک ردیابی اشعه و اصلاحات گرافیکی قابل توجه که روح تازه ای به این بازی منحصر به فرد داده است.

این تنها بازی FromSoft است که اکنون و Elden Ring به دست خواهیم آورد ، اما فکر می کنیم اگر پیشرفت در کلاسیک باشد ، می توانیم از پس آن برآییم. همچنین گفته شده است که داستان نسخه بازسازی بازی Demon’s Souls مطابق با همان نسخه اصلی خود در سال 2009 می باشد.

بازی Godfall

بازی Godfall
بازی Godfall – بهترین بازی های PS5 ، پلی استیشن 5
 • توسعه دهنده: Gearbox Publishing
 • تاریخ انتشار: 19 نوامبر 2020

Godfall یکی از اولین بازی های نمایش داده شده برای PS5 بود. این بازی توجه بسیاری را به خود جلب کرد. بازی Godfall توسط Counterplay Games ساخته می‌شود، استودیوی که پروژه کیک‌استارتری Deulyst را برعهده داشته‌است.

در واقع Godfall به عنوان یک اکشن-نقش‌آفرینی نسل بعدی معرفی شده؛ یک بازی فانتزی با تمرکز بر المان‌های کوآپ که شما و دوستان‌تان را برای مدت‌هایی طولانی بعد از عرضه پلی استیشن 5 سرگرم نگه خواهد داشت.

سیستم مبارزات در بازی گادفال بر با پایه سه چیز می باشد، مهارت، غارت و چند رفیق که شانه به شانه شما بجنگند. اگرچه بازی Godfall را می‌توان به تنهایی هم پیش برد، اما گیم‌پلی بازی با ذهنیت کوآپ طراحی شده است. این یک بازی اکشن تهاجمی است که از شما می‌خواهد همواره سلطه‌جویانه رفتار کنید.

همچنین شما می توانید انتظار داشته باشید که این بازی به اندازه یک ماجراجویی غافلگیر‌کننده باشد. مبارزات غواصی شخص ثالث، تعداد زیادی از دشمنان سر‌وصدا و اسلحه و زره پوش با شکوه به عنوان پاداش خود جمع کند. Godfall در دنیای خیالی Aperion قرار دارد.

سرزمینی که به حوزه های زمین، آب، هوا، آتش و روح تقسیم می شود. شما به عنوان یكی از آخرین شوالیه‌ها كه قصد متوقف كردن آخرالزمان را دارد و آخرین نماهای دنیای آن‌ها را نگه دارید، بازی خواهید كرد.

بازی Resident Evil 8: Village

بازی Resident Evil 8: Village
بازی Resident Evil 8: Village – بهترین بازی های PS5 ، پلی استیشن 5
 • توسعه دهنده: Capcom
 • تاریخ انتشار: 2021

بازی Resident Evil 8: Village را می‌توان یکی از بازی‌های مورد انتظار برای کاربران در میان بازی‌های چندپلتفرمه نسل نهم دانست که در تاریخ نامشخصی از سال 2021 برای پلی استیشن 5 و سایر پلترفم ها عرضه می شود. طبق گفته سازنده بازی، داستان رزیدنت ایول 8، پایان و سرانجامی برای داستان ایتن وینتر، قهرمان بازی Resident Evil 7: Biohazard است که کاربران در نسخه پیشین با او آشنا شدند. 

اما یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های مشخص شده در رابطه با بازی تم و اتمسفر نمادگرای بازی است، به‌صورتی که رگه‌های سبک Folk Horror در بازی به وضوح دیده خواهد شد، سبک Folk Horror به‌زبان ساده عناوین وحشت و بقایی هستند که در آن‌ها از المان‌های افسانه‌های اروپایی و اساطیری اسکاندیناوی که بیشتر آن‌ها الهاماتی از پگان‌ها (باورهای چندخدایی) گرفته‌اند تشکیل شده‌اند.

یکی دیگر از المان‌های نسخه‌ی هشتم این است که شخصیت اصلی در طول بازی با توهم‌های زیادی روبه‌رو می‌شود. و این مسئله این چالش را ایجاد می‌کند که تشخیص چیزهایی واقعی از چیزهای غیرواقعی و ساخته‌ی ذهن، سخت می‌شود. همچنین باعث می‌شود شخصیت اصلی نداند باید به چه کسی اعتماد کند.

بازی Cyberpunk 2077

بازی Cyberpunk 2077
بازی Cyberpunk 2077 – بهترین بازی های PS5 ، پلی استیشن 5
 • توسعه دهنده: CD Projekt Red
 • تاریخ انتشار: 19 نوامبر 2020

در حالی که Cyberpunk 2077 برای اولین بار در جریان مراسم مایکروسافت به ما نشان داده شد، اما در همان روز عرضه کنسول پلی استیشن 5 در تاریخ 19 نوامبر منتشر می شود و ما فکر می کنیم CP2077 در کنسول سونی بیشتر به یادگار مانده است.

این بزرگترین بازی است که در دو کنسول جدید به نمایش در می آید و هیاهو بسیار آن در میان اجتماع گیمرها به سختی می تواند مهار شود. CD Projekt Red تمام امیدهای بازی ویدیویی ما را بر دوش خود نگه داشته است، اما ما بیش از اطمینان داریم که آنها می توانند بهترین بازی دهه را ارائه دهند.

سایبرپانک یک بازی اول شخص نقش‌آفرینی است که به صورت جهان‌باز دنبال می‌شود. گیم پلی بازی Cyberpunk 2077 دارای جزئیات زیادی حتی برای یک بازی نقش‌آفرینی است. مخاطبان در بازی سایبرپانک ۲۰۷۷ شخصیتی جدید به نام V را خلق کرده و ظاهر و باطن او را شکل می‌دهند.

یکی از حق انتخاب‌هایی که به مخاطب در ابتدای داستان سایبرپانک 2077 داده می‌شود، مربوط به انتخاب سه پیش‌زمینه داستانی برای شخصیت اصلی است؛ تصمیمی که منجر به برقراری ارتباط بین مخاطب و V خواهد شد. این سه پیش‌زمینه Corporate، Nomad و Street Kid نام دارند.

بازی Watch Dogs Legion

بازی Watch Dogs Legion
بازی Watch Dogs Legion – بهترین بازی های PS5 ، پلی استیشن 5
 • توسعه دهنده: Ubisoft
 • تاریخ انتشار: 19 نوامبر 2020 (برای پلی استیشن 5)

یک بازی ویدئویی در سبک اکشن-ماجراجویی است که توسط یوبی‌سافت، در تاریخ 19 نوامبر برای کنسول پلی استیشن 5 عرضه می شود. این بازی سومین نسخه از مجموعه بازی‌های سگ‌های نگهبان، و دنبالهٔ سگ‌های نگهبان ۲ می‌باشد و از دوربین با زاویه دید سوم شخص استفاده می‌کند. داستان بازی در آینده و در لندن رخ می‌دهد، و به صورت جهان باز و همچنین یک دنیای خیالی از لندن خواهد بود

در این بازی بازیکنان شخصیت‌های متفاوتی را کنترل خواهند کرد که قادرند در طی روند بازی کشته شوند و دیالوگ‌های مخصوص خودشان را دارند. همچنین بازی یک حالت گیم پلی گروهی دارد که بازیکنان می‌توانند به صورت گروهی 4 نفره در یک بازی با هم کار کنند.

داستان بازی از جایی آغاز می شود که شما در نقش یک هکر در شهر لندن قرار می گیرید. در این شهر، مردم به علت زورگویی ها و قوانین آزار دهنده از دست حاکمان خود ناراضی هستند. این نارضایتی در نهایت مردم را به خیابان ها کشانده و نظم لندن را به کلی برهم ریخته است.

حال، این وظیفه شماست که در کنار مردم باشید و در برابر نظام حاکم بر این شهر مبارزه کنید. همچنین شما می توانید برای آزاد کردن شهر لندن، از سه نفر از دوستانتان کمک گرفته و از آن‌ ها دعوت کنید تا به مبارزه‌ شما بپیوندند.

بازی Assassin’s Creed Valhalla

بازی Assassin's Creed Valhalla
بازی Assassin’s Creed Valhalla – بهترین بازی های PS5 ، پلی استیشن 5
 • توسعه دهنده: Ubisoft
 • تاریخ انتشار: 19 نوامبر 2020

Assassin’s Creed Valhalla‎ یک بازی ویدئویی در سبک اکشن-ماجراجویی، نقش‌آفرینی و مخفی‌کاری است که توسط یوبی‌سافت و 14 استودیوی بازی‌سازی دیگر در سال 2020 برای پلی‌استیشن 5 منتشر می شود.

این بازی بیست و یکمین قسمت از مجموعه بازی‌های اساسینز کرید و نهمین قسمت از مجموعه اصلی پس از بازی اساسینز کرید ادیسه محسوب می‌شود. داستان بازی در 873 میلادی و در زمان حملات وایکینگ‌ها به بریتانیا اتفاق می‌افتد. داستان و بسیاری از اتفاقات بازی در سرزمین‌های اسکاندیناوی و بریتانیا رخ می‌دهند. در این بازی همانند نسخهٔ قبلی خود امکان انتخاب بین دو شخصیت زن و مرد وجود دارد.

یکی از ویژگی‌های جالب بازی اساسین کرید والهالا امکان انتخاب جنسیت مرد یا زن برای شخصیت اصلی است. شما در ابتدای بازی می‌توانید تعیین کنید که ایوور یک قهرمان مذکر یا مونث باشد. البته مثل بازی‌های قبلی این مجموعه، بخش‌هایی از داستان نیز در زمان معاصر روایت خواهد شد. این قسمت‌ها که در دنیای مدرن جریان دارند، ماجراهای مربوط به شخصیت لیلا حسن را دنبال می‌کنند که در دو بازی Origins و Odyssey با او آشنا شده بودیم.

بازی Horizon Forbidden West

بازی Horizon Forbidden West
بازی Horizon Forbidden West – بهترین بازی های PS5 ، پلی استیشن 5
 • توسعه دهنده: Guerrilla Games
 • تاریخ انتشار: 2021

با کنار گذاشتن عنوان ‘Zero Dawn’ بازی Horizon: Forbidden West یک تجربه جهان باز از آینده و بازی های چریکی است که ماجراجویی بزرگ Aloy را ادامه خواهد داد، و طبق گفته توسعه دهنده آن، قرار است بازی Horizon Forbidden West در سال 2021 میلادی روانه بازار شود.

بازی Horizon: Forbidden West از یک محیط و فضای کاملاً جدید برخوردار خواهد بود و نسبت به بازی اول حس متفاوتی را به بازیکن القا خواهد کرد. یکی از ویژگی‌های جدیدی که به این عنوان اضافه شده است گذر از زیر آب است، چیزی که Aloy برای اولین بار تجربه میکند.

همچنین با توجه به تریلر منتشر شده این بازی، به نظر می‌رسد که Aloy و دوستان این بار باید با خطرات بزرگتری دست و پنجه نرم کنند. تصور این مورد سخت است چرا که بازی اول این فرنچایز یک طبیعت آخرالزمانی داشت و Aloy در قسمتی میگوید “باید جلویش گرفته شود وگرنه بدتر و بدتر می‌شود تا زمانی که نسل بشر را منقرض کند.

بی شک گیم پلی بازی Horizon: Forbidden West یکی از مهم ترین ویژگی‌های آن است. این مورد در بازی قبلی یک نقطه ضعف بزرگ بود اما خوشبختانه در بازی Horizon: Forbidden West بهبود یافته است. پس بدون شک این بازی به یکی از بزرگترین بازی های نسل جدید تبدیل خواهد شد.

بازی Sackboy: A Big Adventure

بازی Sackboy: A Big Adventure
بازی Sackboy: A Big Adventure – بهترین بازی های PS5 ، پلی استیشن 5
 • توسعه دهنده: Sony
 • تاریخ انتشار: 12 نوامبر 2020

نسخه جدید مجموعه LittleBigPlanet، برخلاف انتظاری که داشتیم، هیچ شماره‌ای در مقابل نام خود ندارد، بلکه به کلی نام بازی را تغییر داده است. بازی Sackboy A Big Adventure با نمایش یک تریلر در رویداد رونمایی از کنسول پلی استیشن 5 معرفی شد که قرار است در تاریخ 12 نوامبر 2020 برای این کنسول نسل نهمی عرضه شود.

این بازی یک پلتفرمر 2.5 بعدی خواهد بود که تا حدودی با بازی‌های قبلی مجموعه LittleBigPlanet فرق دارد. در این عنوان یک بار دیگر هدایت شخصیت بامزه «سکبوی» را به دست می‌گیریم و باید با پشت سر گذاشتن موانع متعدد، به پایان مراحل برسیم.

بازی‌های مجموعه LittleBigPlanet تلفیقی از سکوبازی و حل معما هستند. این مجموعه حاصل همکاری شرکت سونی با استودیوی مدیا مولکول (Media Molecule) است. بازی‌های LittleBigPlanet معمولا روی محتواهای ساخته شده توسط گیمرها تمرکز دارند. یعنی بازیکن‌ها می‌توانند انواع شخصیت، آیتم و حتی مرحله را بسازند و سپس آنها را با دیگران به اشتراک بگذارند.

بازی Sackboy A Big Adventure دارای حالت چهارنفره خواهد بود که هم به صورت آفلاین و هم آنلاین قابل انجام است. و با توجه به اظلاعات منتشر شده، طراحی مراحل سکوبازی نیز از تنوع قابل قبولی برخوردار است و محیط‌های خوش رنگ و لعاب، لذت انجام بازی را چند برابر می‌کنند.

بازی Ratchet and Clank: Rift Apart

بازی Ratchet and Clank: Rift Apart
بازی Ratchet and Clank: Rift Apart – بهترین بازی های PS5 ، پلی استیشن 5
 • توسعه دهنده: Insomniac Games
 • تاریخ انتشار: نامشخص

جدیدترین نسخه از فرنچایز محبوب Ratchet And Clank بازی Ratchet & Clank: Rift Apart است که انحصارا برای کنسول پلی استشین 5 عرضه می شود. نسخه‌ی قبلی مجموعه‌ی Ratchet and Clank که به‌صورت انحصاری برای کنسول پلی استیشن 4 عرضه شده بود توانست برای چند هفته عنوان پر فروش‌ترین بازی ویدیویی بریتانیا را به خود اختصاص بدهد.

اما طبق تریلر منتشر شده از بازی Ratchet & Clank: Rift Apart ، ضمن اینکه توانسته‌ایم برای اولین بار آن را با کیفیت 4K ببینیم و توانایی‌های بازی در به تصویر کشیدن دنیایی زنده و شلوغ و نورپردازی عالی آن بسیار بهتر نمایان شده، ولی شاید بهترین بخش دموی Ratchet & Clank: Rift Apart، چگونگی تغییر نقشه‌ی بازی در یکی دو ثانیه باشد.

کل محیط بازی به خاطر پیدایش دروازه‌های زمانی و مکانی مختلف، در یک لحظه تغییر می‌کند، آن همه بدون اینکه هیچ وقفه‌ای در گیم‌پلی به وجود آید. از نظر گیم‌پلی Ratchet & Clank: Rift Apart عالی و به‌خوبی قسمت‌های قبلی مجموعه به نظر می‌رسد؛ طوری که واضح است مثل گذشته باید با سلاح‌های سرگرم‌کننده و خلاقانه‌ی بازی به مبارزه با دشمنان متعدد مشغول شویم و در عین حال هم بخش‌هایی از بازی را به سکوبازی و انجام مینی‌گیم‌های مختلف بگذرانیم.

بازی Immortals: Fenyx Rising Shadow Master Edition

بازی Immortals: Fenyx Rising Shadow Master Edition
بازی Immortals: Fenyx Rising Shadow Master Edition – بهترین بازی های PS5 ، پلی استیشن 5
 • توسعه دهنده: Ubisoft
 • تاریخ انتشار: 3 دسامبر 2020

این اثر در ابتدا عنوان Gods & Monsters را یدک می‌کشید و به گفته یکی از توسعه‌دهندگان پس از ایجاد تغییرات گسترده در آن، نام Immortals Fenyx Rising بهتر می‌توانست تجربه‌اش را توصیف کند.

درخصوص گیم‌پلی بازی Immortals Fenyx Rising نیز به نظر می‌رسد با یک بازی جهان بازی روبه‌رو هستیم که داستان آن در دوران خدایان یونان در جریان است. بازی از هفت بخش تقسیم شده است که بازیکن با استفاده از قدرت افسانه‌ای خدایان می‌توانند دشمنان خود را شکست دهند.

بازی درکنار داشتن یک سیستم مبارزات پویا که روی زمین و هوا شکل می‌گیرد، از تعدادی معماها و پازل‌های باستانی نیز تشکیل شده است. همچنین به نظر می‌رسد شخصیت اصلی بازی فنیکس نام دارد که گیمر در نقش آن و به‌عنوان آخرین امید خدایان باید عبادتگاه‌های یونان را نجات دهد.

بازی Destruction AllStars

بازی Destruction AllStars
بازی Destruction AllStars – بهترین بازی های PS5 ، پلی استیشن 5
 • توسعه دهنده: Lucid Games Limited, XDev, Wushu Studios Ltd
 • تاریخ انتشار: فوریه 2021

بازی Destruction AllStars یک بازی بسیار عالی، هیجان انگیز و جذاب است. این بازی در ژانر اکشن و رقابتی به وقوع می پیوندد. داستان بازی از جایی شروع می شود که شما باید یکی از کاراکتر های بازی را انتخاب کنید و زمانی که سوت شروع بازی به صدا در آمد، به سمت خودرو خود بروید و بر آن سوار شوید و باید با ماشین خود یک دیگر را از دور مسابقه بیرون بی اندازد و هر کس که آخرین نفر از مسابقه دهندگان باشد پیروز میدان می شود ولی آن فرد باید 15 نفر را از دور مسابقه بیرون بی اندازد که بسیار سخت است و می توان گفت که کار بسیار غیر ممکنی است.

این بازی دارای بخش بسیار جذابی به نام بخش شخصی سازی است که در این بخش می توانید کاراکتر خود را شخصی سازی کنید و او را ارتقاء دهید و یا می توانید خودرو کاراکتر خود را هر طور که دوست دارید شخصی سازی کنید و او را ارتقاء دهید و لذت ببرید.

گرافیک بازی در جایگاه بسیار بالایی قرار دارد و سازنده از بهترین موتور گرافیکی برای بازی استفاده کرده است که بسیار عالی و جذاب است. جلوه های بصری و نورپردازی بازی در جایگاه بسیار بالایی قرار دارد و سازنده در این قسمت بازی بسیار موفق بوده است. محیط بازی بسیار بزرگ و جذاب است و می توانید در هر کجای بازی که دوست دارید قدم بگذارید و لذت ببرید.

موسیقی و صداگذاری بازی آن قدر عالی و گوش نواز است که اصلا نیازی به تعریف نیست و باید شما را حتما سوپرایز خواهد کرد این بخش از بازی. با تمامی این گفته ها اگر علاقه مند به بازی های اکشن و رقابتی هستید، دوست دارید ساعت های فراوان سرگرم باشید، به بازی های هیجانی علاقه بسیار زیادی دارید، این بازی شگفت انگیز و جذاب را از دست ندهید.

همچنین بخوانید: معرفی بهترین بازی های انحصاری پلی استیشن 4 تا سال 2020

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله از ماگرتا به معرفی لیستی کامل از بهترین بازی های کنسول پلی استیشن 5 – PS5 در سال 2020 و 2021 پرداختیم. حال شما دوستان بگویید که کدام یک از این بازی ها را تجربه کرده اید؟ آیا جای بازی خاصی در این لیست خالی می باشد؟ نظرات خود را در بخش دیدگاه با ما در میان بگذارید.

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

1 دیدگاه

 1. کافه گیم گفت:

  ممنون از این مطلب کاربردی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *