ترفندفناوری

حل مشکل وصل نشدن گوشی به وای فای WiFi ⚠️ بررسی علت های آن

علت های پیدا نکردن و وصل نشدن گوشی اندروید به وای فای

وصل نشدن وای فای گوشی یک مشکل بسیار رایج در اسمارت فون های اندرویدی می باشد، از این رو با توجه به تجربه ای که در این رابطه داریم شما می توانید با روش های عیب یابی که در ادامه در بخش ترفند ماگرتا گفته می شود این مشکل را به راحتی برطرف کنید.

مطلب پیشنهادی : روش های اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر

چرا گوشی به وای فای وصل نمیشه؟

Why My Phone Won’t Connect To WiFi

چگونه مشکل وصل نشدن به وای فای در گوشی های اندرویدی را برطرف کنیم؟

تمامی موارد زیر را بررسی و تست کنید، در صورتی که باز هم نتوانستید به وای فای متصل شوید از طریق بخش نظرات با ما در ارتباط باشید.

آنتن دهی کم در برخی از نقاط خانه

از آنجایی که Wi-Fi یک امواج رادیویی است امکان دارد در برخی از اتاق های خانه امکان دسترسی به اینترنت به دلیل ضعیف بودن سیگنال ها وجود نداشته باشد. برای حل این مشکل شما باید مودم یا همان روتر خود را به مکانی متمرکز تر انتقال دهید.

همچنین اگر مودم شما از آنتن خارجی کمکی پشتیبانی می کند، می توانید با تهیه یک آنتن دیگر و اتصال آن به مودم، قدرت آنتن دهی مودم را بیشتر کنید.

گوشی به وای فای وصل میشه ولی سرعت خیلی پایینه

اگر شما موفق شده اید که به وای متصل شوید اما سرعت اینترنت خیلی پایین می باشد ابتدا با تماس به شرکتی که از آنها اینترنت تهیه کرده اید مطمئن شوید که هیچ مشکل زیر ساختی و قطعی وجود ندارد.

سپس در صورت وجود عدم مشکل از سوی ISP تان برای وصل نشدن گوشی به وای فای ، شما باید مودم خود را یک بار به تنظیمات کارخانه برگردانید. توجه داشته باشید که قبل از انجام این کار یوزرنیم و پسورد خود را از شرکتی که اینترنت تهیه کرده اید دریافت کرده باشید.

در اکثر مودم ها دکمه ای سیاه رنگ به نام Reset وجود دارد که مودم را تنظیم مجدد می کند، این دکمه را فشار داده و به مدت 30 ثانیه نگه دارید و سپس مجددا اقدام به پیکربندی مودم کنید. برای دریافت راهنمایی های بیشتر با پشتیبانی شرکتی که از آنها اینترنت تهیه کرده اید تماس بگیرید.

اگر با انجام روش های فوق مشکلتان برطرف نشد، زمان تعویض مودم و خریداری یک روتر جدید فرا رسیده است!

فقط گوشی من به وای فای وصل نمی شود

این مشکل بخاطر عدم توانایی مودم در اختصاص آدرس IP به گوشی شما می باشد. این مشکل گاهی اوقات در لوازم الکترونیک پیش می آید و برای برطرف کردن آن کافیست یک بار مودم را از برق کشیده و مجددا پس از 5 دقیقه آن را به برق بزنید. همچنین حتما موبایل خود را نیز یک بار روشن و خاموش کنید.

گوشی به وای فای وصل میشه ولی اینترنت نداره

گوشی به وای فای وصل میشه ولی اینترنت نداره
Device Connect To Modem But Don’t Have Internet

در این مقاله در رابطه با وصل نشدن گوشی به وای فای صحبت کردیم اما گاهی اوقات مشکل ما این است که گوشی به مودم وصل می شود اما اینترنت همچنان قطع می باشد.

در اینگونه مواقع در اولین اقدام تمامی برنامه های تغییر IP خود را پاک کنید و سپس مطمئن شوید که تنظیمات این برنامه ها در گوشی شما نمانده باشد.

اگر تمامی دستگاه های موجود در خانه این مشکل را دارند امکان دارد که سیم اتصال مودم به پریز تلفن دچار مشکل شده باشد.

در نهایت برای اطلاعات بیشتر با شرکت ارائه دهنده اینترنتتان تماس بگیرید و مشکلتان را بگویید.

روشن بودن حالت هواپیما

امکان دارد ناخواسته شما موبایلتان را در حالت هواپیما قرار داده باشید. هنگامی که گوشی در این وضعیت قرار بگیرد امکان استفاده از وای فای غیرفعال می شود.

عوض شدن رمز وای فای

اگر شما از مودم یا وای فای استفاده می کنید که متعلق به شما نمی باشد، امکان دارد رمز مودم توسط صاحب آن تغییر یافته باشد. اگر از این موضوع اطمینان دارید که پسورد مودم تغییر پیدا نکرده است یک بار اتصالتان را قطع کرده و با زدن دکمه Forget Network مجددا به آن مودم متصل شوید.

اکثر کاربران با برطرف کردن موارد گفته شده موفق شده اند مشکل وصل نشدن گوشی به وای فای را برطرف کنند. اگر شما همچنان با این مشکل دست و پنجه نرم می کنید مودم و موبایل خود را به یک تعمیرکار نشان دهید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *