سبک زندگی

جواب فعالیت صفحه ۱۴۰ ریاضی ششم ، سوال های ترتیب عملیات

پاسخ فعالیت صفحه صد و چهل فصل هفت تقریب کتاب ریاضی پایه ششم دبستان

فعالیت صفحه ۱۴۰ ریاضی ششم : در این مقاله از فصل 7 تقریب، پاسخ سوالات فعالیت صفحه 140 ریاضی پایه ششم را بررسی می کنیم. در ادامه با آموزش و پرورش ماگرتا همراه باشید.

جواب فعالیت صفحه ۱۴۰ ریاضی ششم

برای پاسخ سوال 1 و 2 فعالیت صفحه 140 ریاضی پایه ششم می توانید از مطالب زیر کمک بگیرید.

1- عبارت زیر به دو روش محاسبه شده است. محاسبه ها را کامل کنید. آیا پاسخ ها یکی است؟ مثلا اگر بخواهید عبارتی مانند این (4 × 7 – 60) × 3 را حساب کنید، چگونه عمل می کنید؟با کلیک بر روی تصویر می توانید آن را به صورت بزرگتری مشاهده نمایید.

پاسخ سوال اول و دوم فعالیت صفحه ۱۴۰ ریاضی ششم

همچنین بخوانید : جواب کاردرکلاس صفحه ۱۳۹ ریاضی ششم

2- برای انجام عملیات اگر عبارت پرانتز داشت، ابتدا داخل پرانتزها را حساب می کنیم: محاسبه را کامل کنید. فلش های قرمز رنگ راهنمای ترتیب عملیات است:

پرانتزها راهنمای ترتیب عملیات اند. محاسبه ها را از داخلی ترین پرانتزها شروع کنید.
اگر از پرانتز استفاده نشده باشد، مانند = 3×2-8 چطور؟

اگر ترتیب عملیات با پرانتز شخص نشده باشد ابتدا باید ضرب ها و تقسیم ها و سپس جمع ها و تفریق ها را از چپ به راست انجام دهیم. با این قرارداد اکنون بگویید حاصل 3×2-8 چیست؟دانش آموز عزیز برای دیدن پاسخ سایر بخش ها کافیست مانند گذشته آن را در گوگل سرچ کنید اما اینبار عبارت ماگرتا را نیز در انتهای جمله خود بنویسید.

✅ اگر سوال یا پیشنهادی در رابطه با جواب فعالیت صفحه ۱۴۰ ریاضی ششم دارید، می توانید با مراجعه به قسمت دیدگاه آن را با کارشناسان ما در میان بگذارید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.