سبک زندگی

جواب فعالیت صفحه ۸۸ ، ۹۰ و ۹۱ درس اضطراب چیست تفکر هفتم

پاسخ پرسش های فعالیت های صفحه 88 ، 90 و 91 درس اضطراب چیست کتاب تفکر و سبک زندگی پایه هفتم

جواب فعالیت های صفحه ۸۸ ، ۹۰ و ۹۱ درس اضطراب چیست تفکر و سبک زندگی هفتم ؛ امروز قصد داریم برای دانش آموزان پایه هفتم متوسطه اول در مقاله از بخش آموزش و پرورش ماگرتا ، جواب و پاسخ سوالات فعالیت 1 بحث کلاسی صفحه 88 ، فعالیت 2 گروهی و فعالیت 3 ارزیابی علائم اضطراب صفحه 90 و فعالیت 4 بحث کلاسی صفحه 91 درس اضطراب چیست تفکر هفتم قرار دهیم. در ادامه با ما همراه باشید.

همچنین بخوانید: جواب فعالیت درخانه صفحه 92 تفکر هفتم

پاسخ فعالیت های صفحه 88 ، 90 و 91 تفکر هفتم درس اضطراب چیست

جواب فعالیت 1 بحث کلاسی صفحه 88 تفکر هفتم
جواب فعالیت 1 بحث کلاسی صفحه 88 تفکر هفتم

جواب فعالیت ۱ بحث کلاسی صفحه ۸۸ تفکر هفتم

در فعالیت 1 بحث کلاسی صفحه 88 درس اضطراب چیست تفکر هفتم سوالاتی مطرح شده است که در زیر به پاسخ آنها پرداخته ایم.

سوال 1) آیا تاکنون دچار دلهره و نگرانی شده اید؟ در چه مواقعی؟

پاسخ: بله من تاکنون دچار دلهره و نگرانی شده ام، در مواقعی مانند ایام امتحانات، یا هنگام مسافرت با هواپیما یا نگرانی از ابتلا به بیماری و ویروس کرونا و …

سوال 2) شدت نگرانی شما در هر یک از مواقع چقدر بوده است؟

پاسخ: در مواقعی مانند ایام امتحانات؛ اگر مثلا تعدادی از درس هایم را به خوبی و کامل نخوانده باشم، دچار نگرانی زیادی می شوم، اما در مواقعی مانند منتظر ماندن و دیر آمدن دوستم به سر قرار مقدار کمتری نگران می شوم.

سوال 3) چرا شدت نگرانی شما نسبت به یک موقعیت مشخص؛ مثلاً امتحان، گاهی اوقات کم و گاهی زیاد است؟

پاسخ: چون ممکن است برخی از درس هایم را به خوبی خوانده باشم و آمادگی بالای برای امتحان آن درس داشته باشم و در نتیجه نگرانی کمتری داشته ام، اما در برخی موارد شاید یک درد نتوانم به خوبی درست و کامل بخوانم و آمادگی کاملی برای امتحان آن درس نداشته باشم و در نتیجه نگرانی و دلهره بیشتری داشته ام.

سوال 4) داشتن دلهره یا اضطراب خوب است یا بد؟ چرا؟

پاسخ: به صورت کلی نگرانی، دلهره یا اضطراب زیادی بد است، چون باعث می شود که سلامت جسمی، روحی و روانی ما را تهدید کند، اما در موارد کمی هم می تواند ما را برای مواجه با مشکلات آماده کند.

نکات مهم و جالب گفت و گوها :

ما از این بحث این نتیجه را گرفتیم که شدت اضطراب و نگرانی در موقعیت های مختلف متفاوت می باشد و فرق دارد، که ما می توانیم با رعایت برخی از نکات مهم و کلیدی، اضطراب خود را مهار کنیم.

جواب فعالیت 2 گروهی صفحه 90 تفکر هفتم
جواب فعالیت 2 گروهی صفحه 90 تفکر هفتم

جواب فعالیت ۲ گروهی صفحه ۹۰ تفکر هفتم

در فعالیت 2 گروهی صفحه 90 درس اضطراب چیست تفکر هفتم گفته شده ” به کمک دوستان خود نمایشنامه‌ای را ترتیب دهید و شخصی را نشان دهید که دچار اضطراب شده و نیاز به کمک و راهنمایی دارد. ” که در زیر ا یک نمایشنامه کوتاه و فرضی درباره اضطراب را برای شما قرار داده ایم که تمامی اسامی گفته شده در آن فرضی می باشد و شما می توانید اسامی دوستان و همکلاسی های خودتان را جایگزین آنها کنید.

نمایشنامه کوتاه درباره اضطراب :

زنگ تفریح تازه به صدا در آمده بود. علی داشت از پله ها به طبقه پایین میرفت و در فکر فرو رفته بود. محمد از او پرسید: «علی چی شده؟ چرا تو فکری؟ به نظر میرسه که از چیزی نگران هستی!». علی با صدای آرام و نگران پاسخ داد: «آره نگرانم، مگه نمیدونی؟! زنگ بعدی امتحان علوم داریم». محمد به علی میگه: «خب این که نگرانی نداره!». علی میگه: «آخه من فکر میکنم که هیچی بلد نیستم، مطمئنم که امتحان رو خراب میکنم و صفر میشم!» محمد پاسخ داد: «مگه دیشب سوالات درس جدید علوم رو نخوندی؟. علی میگه: «با اینکه درسم رو خوندم ولی باز احساس اضطراب دارم و حس میکنم سر امتحان همه چی یادم میره!». محمد میگه: «علی اصلاً نگران نباش، یه آبی به دست و صورتت بزن و بریم سر کلاس علوم، من مطمئنم که تو بهترین نمره رو میگری».

جواب فعالیت 3 ارزیابی علائم اضطراب صفحه 90 تفکر هفتم
جواب فعالیت 3 ارزیابی علائم اضطراب صفحه 90 تفکر هفتم

جواب فعالیت ۳ ارزیابی علائم اضطراب صفحه ۹۰ تفکر هفتم

در فعالیت ۳ ارزیابی علائم اضطراب صفحه ۹۰ تفکر هفتم گفته شده ” اضطراب دارای علائم جسمی و روانی است. به علائم و نشانه های زیر توجه کنید. در صورتی که این علائم را در یک موقعیت اضطراب آور در خود یا دیگری تجربه کرده‌اید، آن را با کلمه‌ی بلی یا خیر مشخص کنید. ” که در جدول زیر به پاسخ آن پرداخته ایم.

نکته: پاسخ این فعالیت به شرایط خود شما دانش آموزان عزیز بستگی دارد، ما هم یک مورد از این ارزیابی را در جدول زیر تکمیل کرده ایم:

ردیفارزیابی علائم اضطراب در یک موقعیتبلیخیر
1تپش شدید قلب
2لرزش دستها
3نگرانی دائم و بی مورد
4سرزنش خود و دیگری
5احساس ترس
6تنگی نفس
7احساس وحشت
8نداشتن تمرکز حواس
9اشکال در خوابیدن
10حالت تهوع
جواب فعالیت 4 بحث کلاسی صفحه 91 تفکر هفتم
جواب فعالیت 4 بحث کلاسی صفحه 91 تفکر هفتم

جواب فعالیت ۴ بحث کلاسی صفحه ۹۱ تفکر هفتم

در فعالیت 4 بحث کلاسی صفحه 91 درس اضطراب چیست تفکر هفتم سوالاتی مطرح شده که در زیر به پاسخ آنها پرداخته ایم.

سوال 1) به نظر شما چگونه می توان به یک فرد کمک کرد تا اضطراب خود را کاهش دهد؟

پاسخ: به نظر من، ما می توانیم به آن فرد ترغیب کنیم که به افکار مثبت و منطقی فکر کند و با روحیه خوب به موضوع مورد نظرش نگاه کند و افکار منفی را از ذهنش دور کند.

سوال 2) باورهای دینی چگونه می تواند به انسان ها کمک کند تا اضطراب خود را کاهش دهند؟

پاسخ: اگر ما یاد خدا و باور داشتن به وجود قدرت و مهربانی خداوند را باور کنیم، مقابل مشکلات و گرفتاری‌ها دچار اضطراب و نگرانی نمی‌شویم. همچنین در دستورات دینی آمده است که با صبر و بردباری با مشکلات روبرو شوید که همین موضوع به کاهش دلهره و اضطراب در ما کمک می کند.

نکات مهم و جالب گفت و گوها :

به طور کلی ما در این بحث کلاسی متوجه شدیم که با دوری و بیرون ریختن افکار منفی از ذهنمان و داشتن افکار مثبت و همچنین یاد کردن خدا و توجه به باورهای دینی می‌توانیم اضطراب خود را کاهش دهیم.

همچنین بخوانید: جواب فعالیت درخانه تفکر هفتم صفحه ۸۷

در انتها امیدواریم که مقاله پاسخ و جواب های سوالات فعالیت ۱ بحث کلاسی صفحه ۸۸ ، فعالیت ۲ گروهی و فعالیت ۳ ارزیابی علائم اضطراب صفحه ۹۰ و فعالیت ۴ بحث کلاسی صفحه ۹۱ درس اضطراب چیست تفکر هفتم ، برای شما دانش آموزان عزیز مفید بوده باشد و توانسته باشید تا از آن استفاده و بهره برده باشید.

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

46 دیدگاه

  1. محمد گفت:

    سایت ماگرتا بهتر از جاهای دیگس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *