سبک زندگی

جواب صفحه ۷۱ هندسه دهم ⚡️ پاسخ کاردرکلاس ها

توضیح و تدریس کاردرکلاس های صفحه 71 هندسه دهم رشته ریاضی و فیزیک

جواب صفحه ۷۱ هندسه دهم رشته ریاضی و فیزیک از فصل ۳ «چند ضلعی ها» درس ۲ «مساحت و کاربردهای آن»؛ برای مشاهده گام به گام این بخش در ادامه با آموزش و پرورش ماگرتا همراه باشید.

مطلب پیشنهادی: جواب فعالیت صفحه ۶۹ و ۷۰ هندسه دهم

جواب کاردرکلاس های صفحه ۷۱ هندسه دهم

جواب کاردرکلاس صفحه 71 هندسه دهم

۱- چندضلعی‌های A و B و C و D را در شکل‌های زیر درنظر بگیرید. ابتدا به روش‌های هندسی که از قبل می‌دانید، مساحت آنها را محاسبه کنید؛ سپس با تعیین تعداد نقاط مرزی و درونی، جدول زیر را تکمیل و فرمول پیک را در آنها تحقیق کنید.

گام به گام صفحه 71 هندسه دهم

۲- اگر فاصله نقطه‌های شبکه‌ای یک سانتی‌متر باشد، یک برگ درخت را روی یک صفحه شطرنجی قرار دهید و با رسم آن مساحت آن را به طور تقریبی محاسبه کنید. واضح است که با کوچک‌تر کردن واحد می توانیم مساحت را با تقریب بهتری محاسبه کنیم.

پاسخ صفحه 62 هندسه دهم با توضیح کامل
پاسخ صفحه 62 هندسه دهم با توضیح کامل

⭕️ نکته: دانش آموز عزیز مطالب درسی قرار گرفته شده در این سایت فقط جنبه کمک آموزشی دارد و شما نباید از آن ها به شیوه نادرست استفاده نمایید، لذا قبل مشاهده جواب ها یکبار خودتان به سوالات پاسخ دهید سپس اگر مشکلی داشتید از این جواب ها کمک بگیرید.

همچنین بخوانید:
جواب فعالیت های صفحه ۶۸ هندسه دهم
و
جواب فعالیت صفحه ۶۷ هندسه دهم

✅ به پایان جواب کاردرکلاس های صفحه ۷۱ هندسه دهم رسیدیم، جهت مشاهده گام به گام سایر کتاب های درسی‌تان کافیست آن را به همراه عبارت «ماگرتا» در گوگل جست و جو فرمایید. همچنین اگر سوالی داشتید حتما آن را از بخش نظرات بپرسید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *