سبک زندگی

جواب فعالیت کلاسی و اندیشه و تحقیق درس سوم دینی دهم

گام به گام پاسخ و حل فعالیت کلاسی و اندیشه و تحقیق صفحه 45 و 47 درس 3 دین و زندگی دهم تجربی ، ریاضی و انسانی

جواب فعالیت و اندیشه و تحقیق درس سوم دینی دهم ؛ برای آشنایی با پاسخ و جواب کلاسی صفحه ۴۵ و سوال های اندیشه و تحقیق و پیشنهاد صفحه ۴۷ درس ۳ سوم کتاب دین و زندگی دهم متوسطه دوم رشته های ریاضی ، تجربی ، انسانی و فنی حرفه ای ، در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا همراه ما باشید.

همچنین بخوانید: جواب تدبر و اندیشه و تحقیق درس دوم دینی دهم

جواب فعالیت کلاسی و اندیشه و تحقیق درس سوم دینی دهم

جواب فعالیت کلاسی صفحه 45 درس 3 دینی دهم

1) آیا گروهی که راه بی توجهی و غفلت از مرگ را پیش می گیرند، شیوه درستی را انتخاب کرده اند؟ چرا؟‌

پاسخ: خیر، چون این افراد عاقبتی جز فرو رفتن در گرداب آلودگی ها نخواهند داشت و هیچ گاه به آرامش حقیقی نخواهند رسید.

2) با دقت در جریانات و اتفاقات پیرامون خود، برخی از اعمال و رفتارهایی که ناشی از فراموشی و غفلت از آخرت است را بیان کنید.

پاسخ: بی توجهی به واجباتی مانند نماز, روزه و انجام کارهای نادرست و ناشایستی همچون دروغ، تهمت، گران فروشی، احتکار کالا، خیانت در امانت.

جواب سوالات اندیشه و تحقیق صفحه 47 درس سوم دینی دهم

1) چرا برخی از افراد با اینکه می گویند آخرت را قبول دارند، در زندگی خود به گونه ای عمل می کنند که گویی آخرتی در پیش نیست؟

پاسخ: چون این قبول داشتن به ایمان و باور قلبی تبدیل نشده است این افراد به دلیل فرو رفتن در هوس ها دنیا را معبود و هدف خود قرار می دهند و از یاد آخرت غافل می شوند از این رو رفتار و زندگی آنان فرقی با منکران معاد ندارد.

2) آیا توجه به آخرت، لزوماً بیتوجهی به دنیا و عقب ماندگی را در پی دارد؟

پاسخ: خیر اعتقاد به معاد نه تنها عقب ماندگی نیست بلکه باعث می شود انسان با شور و نشاط زندگی خود را تصحیح کرده و اخلاق الهی را در پیش بگیرد.

3) چرا منکرین معاد، مرگ را باعث نابودی آدمی می دانند؟ شما چه پاسخی به آنها می دهید؟

پاسخ: چون معتقدند مرگ پایان زندگی است و هر انسانی پس از مدتی زندگی در دنیا دفتر عمرش بسته می شود و حیات او پایان می باشد و به نیستی می رود.

با توجه به سخنان خداوند در قران کریم که کتاب تمام بشریت است مرگ تنها پلی است برای انتقال انسان از جهانی به جان دیگر و قرآن سندی محکمه پسند برای پاسخگویی به منکرین معاد است و عقل و منطق آن را تایید می کند اما کافران سعی در غفلت و فراموشی آن دارند و به درستی آنها جاهلان اند.

جواب پیشنهاد صفحه 47 درس سوم دینی دهم

به آثار و زندگی یکی از شهدای دفاع مقدس و یا مدافعان حرم مراجعه کنید و ببینید که آنان دربارهٔ زندگی و مرگ چگونه می‌اندیشیدند. انگیزهٔ شهادت طلبی آنها چه بوده است؟

پاسخ: شهید سعید ناصری یکی از دانش آموزان شهید در دفاع مقدس است که در یکی از از وصیت نامهٔ های خود نوشته است: «هر کاری که می‌خواهید کنید، برای خداوند باشد، خالص برای خداوند؛ زیرا هر کاری که برای غیر از او باشد، نتیجه‌ای نخواهد داشت و نتیجه کار‌ها را به او بسپاریم. ما مسئول انجام وظیفه‌ایم. خداوند هرچه را صلاح بداند آن می‌شود، بنابراین وظیفه ما در حال حاضر، دفاع از اسلام است. زنده ماندن یا شهادت ما، پیروزی یا شکست ما، همه یک معنا دارد؛ زیرا آن را خدا خواسته است و باید به آن راضی بود. مهم تلاش ما و خالص بودن عمل ما برای خداست».

همچنین بخوانید: جواب اندیشه و تحقیق و فعالیت های درس اول دینی دهم

توجه: شما دانش آموزان عزیز پایه دهم متوسطه دوم اگر می خواهید به راحتی به تمام مطالب آموزشی کتاب دین و زندگی (1) پایه دهم دسترسی داشته باشید، تنها کافیه جواب درس مورد نظرتان را به همراه عبارت « ماگرتا » در گوگل جست و جو کنید.

در انتها امیدواریم که مقاله جواب فعالیت کلاسی و اندیشه و تحقیق درس 3 سوم کتاب دینی دهم ریاضی ، تجربی و انسانی متوسطه دوم ، برای شما دانش آموزان عزیز مفید بوده باشد و توانسته باشید تا از آن استفاده و بهره برده باشید.

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

4 دیدگاه

  1. ناشناس گفت:

    عالی بود مرسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *