سبک زندگی

جواب درس اول جامعه شناسی دوازدهم انسانی ❤️ ذخیره دانشی

پاسخ و حل گفت و گو کنید ، مفاهیم اساسی ، خلاصه کنید و آنچه از این درس آموختیم درس 1 یک کتاب جامعه شناسی 3 پایه دوازدهم انسانی

جواب درس اول جامعه شناسی دوازدهم انسانی ؛ در این مطلب به پاسخ و جواب سوالات گفت و گو کنید ، مفاهیم اساسی ، خلاصه کنید و آنچه از این درس آموختیم صفحه ۴ و ۹ درس اول «ذخیره دانشی» کتاب جامعه شناسی ۳ پایه دوازدهم رشته انسانی پرداخته ایم. در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا ، همراه ما باشید.

همچنین بخوانید: گام به گام دروس پایه دوازدهم

جواب درس اول جامعه شناسی دوازدهم انسانی
جواب درس اول جامعه شناسی دوازدهم انسانی

جواب گفت و گو کنید صفحه ۴ درس ۱ جامعه شناسی دوازدهم

به نظر شما یادگیری دانش عمومی از کدام مرحله زندگی انسان شروع می‌شود و تا چه زمانی ادامه می‌یابد؟

پاسخ: دانش عمومی از همان ابتدای تولد با صداهایی که نوزاد می‌شنود و یا به تدریج با چیزهایی که اطراف خود می‌بیند، یعنی به طور کلی به کمک حواس به دست می‌آید و تا پایان عمر به تفکر و یا استفاده از دانسته‌های دیگران و یا مطالعه مطالب جدید همواره گسترده‌تر و عمیق‌تر می‌شود.

نمونه‌هایی از دانش عمومی که ویژه منطقه زندگی شماست مثال بزنید و درباره اهمیت آنها گفت‌ و گو کنید.

پاسخ: بر عهده دانش آموزان می باشد – پاسخ پیشنهادی خود را در بخش دیدگاه به اشتراک بگذارید.

پاسخ مفاهیم اساسی صفحه ۹ درس اول جامعه شناسی دوازدهم

دانش عمومی، ….

پاسخ: ذخیره دانشی، ذخیره آگاهی، دانش همگانی، دانش علمی، دانش تجربی

حل خلاصه کنید صفحه ۹ درس ۱ جامعه شناسی دوازدهم

دانش عمومی، گسترده‌ترین بخش ذخیره دانشی ما را تشکیل می‌دهد.

پاسخ: انسان از زمانی که به دنیا می‌آید  تا زمانی که می‌میرد دانسته‌هایی از راه‌های مختلف به دست می‌آورد که به آن ذخیره دانشی و یا ذخیره آگاهی می‌گویند.
انواع ذخیرهٔ دانشی وجود دارد عبارت است از:
1) دانش عمومی
2) دانش علمی
دانش عملی دانش‌هایی است که نتبجهٔ تفکر، اندیشه و جست‌وجوهای عقلی درمورد بقیه ذخیره‌های علمی جامعه است.
جوامعی که روش‌های عقلانی و وحیانی را نیز معتبر می‌دانند نباید از تعریف فرهنگ متجدد پیروی کنند وگرنه دچار اختلافاتی می‌شوند.

جواب آنچه از این درس آموختیم صفحه ۹ درس اول جامعه شناسی دوازدهم

پاسخ: تمامی کنش‌هی آدمی وابسته به آگاهی اوست و آگاهی و دانشی که از هنگام تولد تا زمان مرگ همواره و از طرق مختلف کسب می‌شود، به مجموعهٔ این آگاهی‌ها که در طول زندگی افراد و جوامع کسب می‌شود و راهنمای زندگی آن‌هاست ذخیرهٔ دانشی یا ذخیرهٔ آگاهی می‌گویند که خود شامل دو بخش است، دانش عمومی که از طریق احساس و مشاهده و عمل در زندگی مشترک با دیگران به دست می‌آید و دانش علمی که در اثر تأمل و خردورزی و کاوش‌های عقلی کسب می‌شود و موجب گسترش و تعمیق دانش عمومی می‌گردد. بین این دو دانش ارتباط دو سویه است و گاهی تعارضاتی ایجاد می‌شود.

همچنین بخوانید: جواب فعالیت های درس اول سلامت و بهداشت دوازدهم

توجه: شما دانش آموز پایه دوازدهم رشته علوم انسانی می توانید برای دسترسی سریع و آسان تر به جواب تمرینات و فعالیت های دروس کتاب جامعه شناسی دوازدهم متوسطه دوم ، در انتهای عنوان خود عبارت «ماگرتا» را نیز در گوگل جستجو کنید.

✅ در انتها امیدواریم که مقاله جواب سوالات درس ۱ اول کتاب جامعه شناسی پایه دوازدهم متوسطه دوم ؛ برای شما دانش آموزان عزیز مفید بوده باشد. شما می توانید سوالات خود را در بخش نظرات بیان کنید. 🌹

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *