سبک زندگی

مهندسی پیام را توضیح دهید تفکر دهم

پاسخ و حل سوال مهندسی پیام به چه معناست و چه مفهومی دارد تفکر و سواد رسانه ای دهم

مهندسی پیام را توضیح دهید تفکر دهم ؛ برای آشنایی با پاسخ و جواب سوال مهندسی پیام چیست و به چه معناست درس نهم کتاب تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم متوسطه دوم، در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا همراه ما باشید.

همچنین بخوانید: بازنمایی را تعریف کنید تفکر و سواد رسانه ای دهم

مهندسی پیام را توضیح دهید تفکر دهم
مهندسی پیام را توضیح دهید تفکر دهم

مهندسی پیام چیست تفکر دهم

مهندسی پیام را توضیح دهید ؟

پاسخ: مهندسی پیام یعنی اینکه هر پیام رسانه ای با زبان و قالب مناسب خودش ساخته و ارائه می شود.

هر محتوایی قالب مناسب خود را نیاز دارد. تولیدکنندگان پیام های رسانه ای هم با توجه به پیام مورد نظر و امکانات و محدودیت های هر رسانه قالب مناسبی برای انتقال پیام انتخاب می کنند؛ مثلا در رسانه های چاپی امکان تعامل مستقیم و فوری با مخاطب وجود ندارد. سینما جای سخنرانی کردن نیست. انتشار متنهای طولانی در شبکه های اجتماعی جالب نیست یا برای اطلاع از آخرین اخبار، رادیو یا تلویزیون از کتاب مناسب تر است.

تمام تولیدات رسانهای مانند مقالات، روزنامه، برنامه های تلویزیونی و کتاب ها، که تنها برخی از موارد رسانه ای هستند، همانند ساختمان ها و بزرگراهها ساخته میشوند و به خودی خود به وجود نمی آیند. پیام های رسانه ای با هدفی خاص و با استفاده از فنون، ابزارها و غیره ساخته شده اند و مواد سازنده آنها از تولیدی به تولید دیگر متفاوت است.

همچنین بخوانید: کلیشه و کلیشه سازی را تعریف کنید تفکر دهم

توجه: شما دانش آموزان عزیز پایه دهم متوسطه دوم می توانید برای دسترسی بهتر و سریعتر به جواب های درس تفکر و سواد رسانه ای دهم ، در انتهای جواب صفحه یا فعالیت مورد نظر خود، عبارت « ماگرتا » را نیز به همراه آن در گوگل جستجو کنید.

در انتها امیدواریم که مقاله جواب به سوال مهندسی پیام یعنی چه تفکر و سواد رسانه ای دهم ، برای شما دانش آموزان عزیز مفید بوده باشد و توانسته باشید از آن بهره برده باشید.

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !