سبک زندگیسلامت

عوامل تعیین کننده قیمت درمان ریشه دندان

همه ی انسان ها زیبایی را دوست دارند، دندان و فک تاثیر بسزایی در زیبایی چهره ی انسان دارد. به همین دلیل همیشه باید به ظاهر و سلامت دندان های خود اهمیت زیادی بدهید. متاسفانه بسیاری از افراد به سلامت دندان های خود اهمیت نمی دهند. از طرفی هزینه ی زیاد خدمات دندانپزشکی نیز مزید بر علت می شود تا از مراجعه به پزشک خودداری کنند.

اگر دندان درد دارید، هر چه زودتر به پزشک مراجعه کنید، چرا که هر چقدر معالجه را به تعویق بیندازید، هزینه ی درمان افزایش پیدا می کند. به علاوه مشکلات شما عمیق تر شده و در آینده علاوه بر هزینه، زحمت بیشتری برای شما به دنبال دارد. به عنوان مثال اگر مشکل جدی شده و به ریشه دندان برسد، قیمت درمان ریشه دندان نسبت به سایر آسیب دیدگی ها، افزایش پیدا می کند.

منظور از درمان ریشه یا عصب کشی چیست؟

منظور از درمان ریشه یا عصب کشی چیست؟

میزان آسیب دیدگی دندان ها متفاوت است. در بسیاری مواقع مشکلات دندان سطحی هستند. اما به دلیل عدم مراجعه به پزشک، بیماری شدت بیشتری پیدا می کند و به ریشه دندان می رسد. اگر مشکل دندان، سطحی باشد اغلب با پرشدن، مسئله حل می شود ولی اگر آسیب دیدگی دندان عمیق باشد و به ریشه دندان برسد، نیاز به عصب کشی پیدا می کنید.

البته گاهی اوقات نیز، آسیب دیدگی بسیار شدید بوده و عصب دندان به طور کامل از بین می رود. در این صورت درمان ریشه اثرگذار نبوده و نیاز به ایمپلنت پیدا می کنید. احتمالا می دانید که هزینه ی درمان ریشه نسبت به مشکلات سطحی بیشتر و نسبت به کاشت دندان کمتر است.

در عصب کشی، پزشک عصب های زنده را از لثه خارج می کند. به همین دلیل، بعد از ترمیم، بیمار دردی احساس نمی کند. مراحل عصب کشی که توسط دکتر آزادخواه انجام می شود دارای 4 مرحله است.

چه کسانی به درمان ریشه دندان نیاز دارند؟

چه کسانی به درمان ریشه دندان نیاز دارند؟

یکی از شایع ترین مشکلات در جهان که ممکن است برای هر فردی با هر سنی رخ دهد، پوسیدگی دندان است. درمان ریشه دندان نیز یکی از روش های ترمیمی می باشد. اگر شما جز افرادی هستید که خیلی دیر به دندانپزشک مراجعه می کنند. باید بگویم احتمال اینکه دندان شما دچار آسیب شده باشد، زیاد است. تشخیص اینکه پوسیدگی دندان به ریشه ها رسیده یا نه فقط با معاینه ی متخصص امکان پذیر است. اما تعدادی علائم وجود دارد که در صورت مشاهده ی آن ها باید هر چه سریع تر به دندانپزشک مراجعه کنید. این علائم عبارت اند از:

حساسیت دندان نسبت به سرما و گرما

اگر هنگام خوردن و نوشیدن غذاهای سرد یا گرم، در دندان خود احساس درد می کنید. به احتمال زیاد نیاز به درمان ریشه دارید.

دندان درد مداوم

اگر دندان درد دارید و این درد هر از گاهی به سراغتان می آید؛ باید سریعا به پزشک مراجعه کنید. به این نکته دقت داشته باشید که درد دندان پوسیده، ممکن است فقط در همان دندان بروز کند یا به دندان های کناری و حتی کل فک بزند.

لثه های متورم

ممکن است لثه ی اطراف دندان آسیب دیده، متورم شود. این تورم می تواند با درد همراه باشد. گاهی نیز احساس درد نخواهید داشت. اما این می تواند نشانه ای از نیاز شما به درمان فوری ریشه دندان باشد.

مشاهده ی حفره و لک روی دندان ها

اگر در ظاهر دندان خود تفاوتی احساس کردید. به عنوان مثال متوجه لک سیاه رنگ یا ایجاد سوراخ روی دندان شدید باید بگویم که دندان شما دچار پوسیدگی شده و اگر دیر اقدام کنید این پوسیدگی به ریشه ها نیز می رسد.

احساس درد هنگام غذا خوردن و لمس

اگر هنگام غذا خوردن یا لمس دندان، دچار درد می شوید. به احتمال زیاد به درمان ریشه نیاز دارید چرا که به احتمال خیلی زیاد عصب دندان آسیب دیده است.

مشاهده ی حفره و لک روی دندان ها

عوامل موثر بر هزینه درمان ریشه دندان

برای درمان کامل ریشه دندان، باید چهار مرحله انجام شود. این کار باید توسط پزشک متخصص با دقت کافی انجام گیرد. قیمت عصب کشی دندان با توجه به شرایط مختلف متفاوت است.

به عنوان مثال میزان قیمت درمان با توجه به تعداد ریشه، مدت زمان عصب کشی و میزان عفونت تعیین می شود. همچنین اگر بنا به تشخیص پزشک لازم باشد تا از روکش یا لمینت سرامیکی، برای دندان خود استفاده کنید؛ باید هزینه ی آن را جداگانه بپردازید.

عوامل مختلف که بر قیمت تاثیرگذارند را بیان می کنیم:

دندان شیری یا دندان آسیاب

هزینه ی عصب کشی دندان آسیاب از دندان شیری بیشتر است چرا که تعداد کانال های آن بیشتر است.

محل قرار گیری دندان

دندان های آسیاب به دلیل محل قرار گیری آن ها در دهان، نیاز به هزینه ی بیشتر برای درمان دارند. اما دندان های جلویی ارزانتر هستند. قیمت درمان دندان های میانه، نیز ما بین دندان های عقب و جلویی می باشد.

تعداد کانال های دندان

هر چقدر تعداد کانال های دندان برای ترمیم افزایش یابد، هزینه نیز بالا می رود.

دندانپزشک

برخی از دندانپزشکان عمومی، کار درمان ریشه و عصب کشی را انجام می دهند اما برخی دیگر به شما پیشنهاد می کنند تا نزد پزشک متخصص یا اندودنتیست بروید. هزینه ی اندودنتیست نسبت به پزشک عمومی بیشتر است.

دکتر مژگان آزادخواه بهترین دندان پزشک حوزه درمان ریشه دندان و ایمپلنت در تهران، با استفاده از مجهز و جدید ترین تجهیزات انواع خدمات دهان و دندان را با اقتصادی ترین قیمت ها به تمامی همشهریان ارائه می کنند.

برای اطلاعات بیشتر درباره خدمات دکتر آزادخواه می توانید به وبسایت ایشان مراجعه نمایید:

https://drmojganazadkhah.com/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *