سبک زندگی

پنج مورد از ویژگی های اخلاقی حضرت فاطمه را بنویسید

پاسخ سوال خصوصیات اخلاقی و ویژگی های حضرت فاطمه در صفحه 87 پیام های آسمانی پایه هفتم

پنج مورد از ویژگی های اخلاقی حضرت فاطمه برای جواب خودت را امتحان کن صفحه ۸۷ کتاب پیام های آسمان پایه هفتم را در ادامه در بخش آموزش و پرورش ماگرتا برای شما دانش آموز عزیز فراهم کرده ایم.

مطلب پیشنهادی : مهمترین فایده حجاب چیست؟

حضرت فاطمه چه ویژگی های اخلاقی داشتند؟

ویژگی های اخلاقی حضرت فاطمه هدیه آسمانی هفتم

حضرت فاطمه سلام الله علیها از رفیع ترین بانوان تاریخ اسلام می باشد که اگر بخواهیم ویژگی ها اخلاقی ایشان را بشماریم تمامی ندارد. امام صادق (ع) فرموده اند که فرشتگان آسمانى به حضرت فاطمه گفته اند :«اى فاطمه! خدا تو را انتخاب کرده و پاک نموده و بر زنان عالم و برترى بخشیده است».پاسخ کوتاه :
۱- حیا و عفت از بارزترین ویژگی های ایشان بودهاست.
۲- ساده زیستی و ساده زندگی کردن.
۳- مهربانی زیاد، ایثار و بخشنده بودن.
۴- خانه داری و اهمیت به خانواده نزد ایشان مهم بوده است.
۵- حضور در صحنه اجتماع.

پاسخ های جامع و بیشتر :
۱- یک نمونه کامل برای پوشش صحیح و حجاب اسلامی.
۲- برخورداری از علم و دانش زیاد.
۳- قناعت داشتن به مال کم.
۴- مبارزه های سیاسی و اجتماعی.
۵- نیایش مطلق و عبادت خالص خداوند.

یکی دیگر از خصوصیات فوق العاده ایشان انفاق و ایثار زیاد در اشیای مورد علاقه و نیاز خویش بود. ایشان بدون هیچ درنگی از آن ها می گذشت و به دیگران هدیه می داد.

پيامبر(ص) فرموده اند که بهترين زنان عالم چهار نفر می باشند : مريم دختر عمران، فاطمه(س) دختر محمد(ص)، خديجه دختر خويلد، آسيه زن فرعون (کشف الغمه، ج 2، ص 76).

✅ در این مقاله ویژگی های ویژگی های اخلاقی حضرت فاطمه سلام الله علیا را بررسی کردیم، اگر شما نیز خصوصیاتی از ایشان می دانید در قسمت نظرات برای سایر کاربران بنویسید. اگر سوال درسی دیگری دارید حتما آن را به همراه عبارت ماگرتا در گوگل سرچ کنید.موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.