سبک زندگیگردشگری

معرفی انواع ویزای کانادا 🇨🇦

انواع ویزا کانادا چیست؟ معرفی ویزاهای مختلف موجود برای اقامت در کانادا 2021

برای سفر به کانادا داشتن مجوز ورود به این کشور از الزامات ضروری است که افراد باید قبل از سفر، برای دریافت آن اقدام نمایند. مجوز ورود به کانادا که با عنوان ویزای کانادا شناخته می شود، بسته به اهداف مسافرتی هر درخواست کننده در انواع مختلفی قابل ارائه است.

متقاضیان با اخذ هر کدام از ویزاهای کانادا قادر خواهند بود تا به صورت قانونی به کانادا سفر کرده و بطور دائمی و یا موقت در این کشور اقامت نمایند. از بین درخواست کنندگان ویزای کانادا، تنها کسانی مشمول به دریافت آن می شوند که از همه شرایط کلی دریافت ویزای کانادا برخوردار باشند.

شرایطی از قبیل تحصیلات، مدرک زبان، گواهی سلامت جسمی و روانی، گواهی نداشتن سابقه کیفری، تمکن مالی و… که هر کدام از این موارد بر اساس نوع ویزای انتخابی، دارای اهمیت می باشند.

ویزای کانادا که برای افراد متقاضی سفر و یا مهاجرت به کانادا صادر می شود، می تواند اقامت دائم و یا موقت را برای درخواست کنندگان به همراه داشته باشد. بر این اساس، ویزای اقامت موقت کانادا همانند ویزای توریستی و یا ویزای تحصیلی تنها سبب فراهم کردن زمینه اقامت کوتاه مدت (در بازه زمانی مشخص) برای افراد می شود.

عموما این ویزاها با داشتن اعتبار 6 ماهه، اجازه یک بار ورود و در مواقعی چند بار ورود به کشور کانادا را به متقاضیان می دهد. در حالی ویزای اقامت دائم کانادا همچون ویزای سرمایه گذاری با ایجاد شرایطی، اجازه اقامت در کشور کانادا را بطور دائمی صادر می کند.

با وجود اینکه ممکن است روند اخذ ویزای کانادا برای متقاضیان یک پروسه طولانی مدت و در مواقعی دشوار باشد، اما جای هیچ گونه نگرانی نیست. دولت کانادا همواره تدابیر بسیاری را برای آسان نمودن این فرآیند به کار گرفته است تا درخواست کنندگان واجد شرایط، براحتی بتوانند مقدمات مهاجرت خود را آماده نمایند.

انواع ویزا کانادا
انواع ویزا کانادا

ویزای سرمایه گذاری کانادا

ورود به بازار کسب و کار کانادا و شروع فعالیت کاری در این کشور از طریق اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا ممکن می شود. سرمایه داران بین المللی که تصمیم به سرمایه گذاری در کانادا را دارند، می توانند مهاجرت به کانادا از طریق ویزای سرمایه گذاری را بعنوان بهترین روش انتخاب نمایند.

بیشتر درخواست کنندگانی که به قصد سرمایه گذاری در کانادا به این کشور سفر می کنند، اکثرا به دلیل دسترسی به تجارت آزاد، امنیت بالای کشور، کم بودن میزان مالیات و دیگر امکانات زندگی، جذب این کشور می شوند.

بدین منظور است که دولت از طریق برنامه های گوناگونی، زمینه را برای سرمایه گذاری در ایالت های کانادا فراهم کرده است. از بین این ایالت ها، استان کبک بیشترین استقبال را از سوی متقاضیان دارد. به گونه ای که هر یک از متقاضیان از طریق برنامه سرمایه گذاری در استان کبک خواهند توانست از دو روش، به سپرده گذاری در این استان بپردازند.

در روش اول، متقاضیان برخوردار از سرمایه ای به مبلغ 2 میلیون دلار کانادا، موظفند تا 1.2 میلیون دلار از آن را جهت سرمایه گذاری در استان کبک، به دولت پرداخت کنند.

این سرمایه قابل بازگشت با گذر 5 سال از زمان سپرده گذاری، بطور کامل و بدون سود به فرد بازگردانده می شود.

ویزای سرمایه گذاری کانادا

در روش دیگر سرمایه گذاری در استان کبک، سرمایه داران با پرداخت 350 هزار دلار کانادا به موسسات و مراکز مالی معتبر، موفق به سرمایه گذاری در کانادا می شوند.

به دلیل سرمایه گذاری 1.2 میلیون دلاری موسسات در دولت کانادا از سوی درخواست کنندگان، مبلغ 350 هزار دلار غیر قابل بازگشت می باشد.

اخذ ویزای کانادا برای سپرده گذاری در این کشور، از طریق برنامه سرمایه گذاری استان بریتیش کلمبیا نیز ممکن می شود. با این تفاوت که متقاضیان در این برنامه با سرمایه گذاری 200 هزار دلار کانادا از طریق کارآفرینی و راه اندازی کسب و کار، می توانند به اقامت دائم این کشور دست یابند.

فراموش نشود که اولویت صدور ویزای کانادا برای سرمایه گذاری با درخواست کنندگانی است که علاوه بر داشتن دارایی و سرمایه کافی (حداقل 2 میلیون دلار)، دارای تجربه کار مدیریتی به مدت حداقل 2 سال نیز می باشند.

ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا

یکی دیگر از انواع ویزای کانادا صدور ویزای توریستی برای متقاضیانی که به قصد تفریح، بازدید و یا گردشگری به کشور کانادا سفر می کنند زمینه ساز اقامت در بازه زمانی مشخص می شود. این ویزا که نوعی از ویزای اقامت موقت کانادا به شمار می رود، به گردشگران این امکان را میدهد تا به مدت 6 ماه بدون وقفه در کشور کانادا سکونت نمایند.

ویزای توریستی کانادا تنها مجوز سکونت در کانادا را ایجاد می کند و افراد با دریافت آن از حق تحصیل و یا کار در کانادا بهره مند نمی شوند. هر کدام از متقاضیان برای دریافت مجوز کار و یا تحصیل می توانند با انتخاب دانشگاه و کارفرمای مورد نظر و گرفتن نامه پذیرش از سوی این مراکز، پس از بازگشت به کشور مبدا، بار دیگر برای ویزای کار کانادا و یا ویزای تحصیلی کانادا درخواست کنند.

درخواست ویزای توریستی کانادا نیز نیازمند برخورداری از شرایطی است که باید ماموران سفارتی را برای دریافت آن متقاعد کند. این شرایط که شامل گذرنامه معتبر، توانایی مالی، گواهی عدم سوء پیشینه، گواهی پزشکی، گواهی سلامت و شرح کاملی از برنامه مسافرتی می شود؛ با مشخص شدن از سوی اداره سفارت کانادا، باعث می شود تا تنها افراد دارای صلاحیت، موفق به کسب ویزای کانادا شوند.

درخواست کنندگان واجد شرایط با ثبت درخواست خود در سفارت کانادا، پس از گذراندن مراحل انگشت نگاری و عکسبرداری که به دو صورت آنلاین و یا حضوری صورت می گیرد، و با پرداخت هزینه اخذ ویزای توریستی کانادا که برای هر فرد برابر مبلغ 300 دلار کانادا می باشد، باید برای صدور ویزای کانادا از سوی اداره مهاجرت منتظر بماند. لازم به توضیح است که مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا معمولا طی بازه 2 الی 4 هفته ای به طول می انجامد.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *