سبک زندگی

منظور از امر به معروف و نهی از منکر چیست 🕵️ دینی نهم

امر به معروف و نهی از منکر به چه معناست و هدف از اجرای آن چیست؟ چرا امر به معروف دارای جایگاه بالا و سرنوشت سازی است؟

امر به معروف و نهی از منکر به معنی «توصیه همدیگر به انجام کاری ها خوب و خیر و باز داشتن از کارهای ناپسندیده» می باشد. مومنان در انجام این کار مسئولیت بزرگی دارند زیرا آنها ولی همدیگر می باشند. در ادامه با آموزش و پرورش ماگرتا همراه باشید.

مسئولیت مشترک مردان و زنان برای حفظ پاکی جامعه چیست؟

امر به معروف و نهی از منکر چیست

امر به معروف و نهی از منکر یعنی چه

یعنی اینکه اول خودمان کارهای نیک و خوب انجام دهیم و کاری را که از آن نهی می کنیم ، انجام ندهیم سپس دیگران را نیز به انجام این کارها توصیه کنیم و به آن ها بگوییم که کارهای ناپسند انجام ندهد. البته برای انجام این کار باید برخی چیزها را رعایت کنیم که عبارتند از :۱- آبروی دیگران را حفظ کنید و اشتباه آن ها را جمع بازگو نکنیم.
۲- در هر صورت ما وظیفه داریم بقیه را به انجام کار خوب دعوت کنیم چه نتیجه بخش باشد و چه نباشد.
۳- خودمان کاری که دیگران را از آن منع می کنیم انجام ندهیم.

آثار منفی ترک امر به معروف و نهی از منکر :
۱- بی تفاوت به سرنوشت یکدیگر.
۲- مورد رحمت و برکت خداوند قرار نگرفتن.
۳- مردم دستورهای مهم دینی را فراموش می کنند.
۴- انجام کارهای نادرست در جامعه عادی شده و رواج پیدا می کند.

امام کاظم (ع) در این مورد می فرمایند:
حتما این کار را انجام دهید وگرنه شرورترین افراد جامعه بر شما مسلط پیدا می کنند و در این صورت بهترین های شما هم اگر دعا کنند دیگر مستجاب نخواهد شد .

✅ حال که متوجه شدید امر به معروف و نهی از منکر یعنی چه چند نمونه از آن را در قسمت دیدگاه برای سایر دانش آموزان بنویسید. دانش آموز عزیز برای اینکه پاسخ سوال های درسی خود را مشاهده کنید کافیست مانند این مقاله آن را در گوگل سرچ کنید اما اینبار کلمه ماگرتا را نیز به آخر آن اضافه کنید.موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.